Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Västgötaloppet Ski Challenge
2015-02-08
Deltävling i
Björn Dählie Ski Challenge
<<< Skinnarloppet
Wadköpingsloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 50
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mikael Svensson
IFK Skövde SK
2:05:04.750300
71.6p
2
Kenneth Ingemarsson
IK Stern
2:06:29.758800
+1:25.8400
70.6p
3
Göran Andersson
Strömtorps IK
2:07:43.766200
+2:39.15800
69.7p
4
Kenneth Rolling
Halmstad Skidklubb
2:14:59.809800
+9:55.59400
65.0p
5
Jonas Häger
Trollhättans SOK
2:19:31.837000
+14:27.86600
62.4p
6
Jörgen Lindgren
IK Stern
2:19:32.837100
+14:28.86700
62.4p
7
Sigvard Eriksson
Mölndals Roddklubb
2:20:09.840800
+15:05.90400
62.0p
8
Ulf Högfeldt
Borås SK
2:20:55.845400
+15:51.95000
61.6p
9
Jörgen Henriksson
Eds SK
2:21:10.846900
+16:06.96500
61.5p
10
Glenn Lövgren
Ulricehamns IF
2:21:42.850100
+16:38.99700
61.2p
11
Hans Svensson
OK Reftele
2:23:53.863200
+18:49.112800
60.0p
12
Lars Jonasson
Uddevalla IS
2:25:56.875500
+20:52.125100
59.0p
13
Mats Lindahl
IK Hakarpspojkarna
2:26:14.877300
+21:10.126900
58.8p
14
Anders Carlsson
OK Alehof
2:28:27.890600
+23:23.140200
57.8p
15
Robert Larsson
IK Högaborgs Atleter
2:29:36.897500
+24:32.147100
57.2p
16
Jonas Wakeus
IK Stern
2:30:47.904600
+25:43.154200
56.7p
17
Johan Engström
IK Stern
2:30:57.905600
+25:53.155200
56.6p
18
Joakim Rölander
Borås SK
2:31:41.910000
+26:37.159600
56.3p
19
BO Andersson
Uddevalla IS
2:31:44.910300
+26:40.159900
56.2p
20
Jan Gotting
Tvärreds IF
2:33:34.921300
+28:30.170900
55.4p
21
Hans Herbertsson
Borås SK
2:34:04.924300
+29:00.173900
55.2p
22
Anders Ahlqvist
OK Skogsvindarna
2:34:20.925900
+29:16.175500
55.1p
23
Hans Gillesén
IK Stern
2:35:34.933300
+30:30.182900
54.6p
24
Per-anders Lindén
Axa Sports Club
2:35:38.933700
+30:34.183300
54.5p
25
Staffan Asplund
Kungälvs OK
2:35:58.935700
+30:54.185300
54.4p
26
Thomas Axberg
OK Landehof
2:36:09.936800
+31:05.186400
54.3p
27
Mikael Johansson
Gillberga SK
2:36:42.940100
+31:38.189700
54.1p
28
Christian Gunni
Holte Ski
2:38:38.951700
+33:34.201300
53.3p
29
Otto Strandvig
Holte Ski
2:38:45.952400
+33:41.202000
53.2p
30
Magnus Ramsin
IFK Skövde SK
2:38:49.952800
+33:45.202400
53.2p
31
Mats Gustafsson
Borås GIF
2:40:27.962600
+35:23.212200
52.6p
32
Mats Eriksson
Bankeryds Skid O Motionsklubb
2:44:25.986400
+39:21.236000
51.0p
33
Roger Skiöld
Borås SK
2:45:34.993300
+40:30.242900
50.6p
34
Håkan Gedda
SK Hylte
2:45:59.995800
+40:55.245400
50.5p
35
Åke Lindahl
Ulricehamns IF
2:46:04.996300
+41:00.245900
50.4p
36
Stefan Johansson
OK Vivill
2:46:11.997000
+41:07.246600
50.4p
37
Ulf Thelin
Heleneholms Tri Team
2:46:21.998000
+41:17.247600
50.3p
38
Tommy Andersson
Tormestorps IF
2:47:00.1001900
+41:56.251500
50.1p
39
Bengt Göran Strid
IK Stern
2:47:19.1003800
+42:15.253400
50.0p
40
Peter Ravn Brinck
Københavns Skiklub
2:48:04.1008300
+43:00.257900
49.7p
41
Göran Danielsson
OK Alehof
2:48:46.1012500
+43:42.262100
49.5p
42
Mikael Folkesson
Öxabäck Vik
2:49:48.1018700
+44:44.268300
49.1p
43
Robert Olofsson
Skärhamns IK
2:49:56.1019500
+44:52.269100
49.1p
44
Carl Håkon Svenning
Oppegård IL
2:58:52.1073100
+53:48.322700
46.2p
45
Anders Lindén
Landehof
2:59:23.1076200
+54:19.325800
46.0p
46
Kent Johansson
Hindås SK
3:04:48.1108700
+59:44.358300
44.4p
47
Mikael Waltscheff
FK Snapphanarna
3:05:05.1110400
+1:00:01.360000
44.3p
48
Pelle Söderberg
Landehof
3:06:27.1118600
+1:01:23.368200
44.0p
49
Jonny Forsberg
Burseryds IF
3:07:42.1126100
+1:02:38.375700
43.6p
50
Sonny Lahti
Hestra IF
3:08:12.1129100
+1:03:08.378700
43.5p
51
Mikael Ericson
Hestra IF
3:08:55.1133400
+1:03:51.383000
43.3p
52
Jan Grahn
IK Uven
3:14:55.1169400
+1:09:51.419000
41.7p
53
Jörgen Olson
Horreds Sport Klubb
3:20:00.1199900
+1:14:56.449500
40.5p
54
Michael Wallin
IK Stern
3:21:45.1210400
+1:16:41.460000
40.1p
-
Adam Blomberg
Volvo IF
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Rydström
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Ulf Johansson
SK Hylte
23:59:59.8639800
-
-
Bertil Carlsson
Axa Sports Club
23:59:59.8639800
-
-
Ole Jørgensen
Holte Ski
23:59:59.8639800
-
-
Lars-erik Persson
Karlslunds IF
23:59:59.8639800
-
-
Janne Markinger
Tranemo IF Skidor
23:59:59.8639800
-
-
Lars Tegenfeldt
Göteborgs Polismäns IF
23:59:59.8639800
-
-
Mats G Andersson
OK Skogshjortarna
23:59:59.8639800
-
-
Lars Josefsson
Smu I Stenungsund
23:59:59.8639800
-