Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tjejskidan
2015-01-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
12km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
39:30.236900
68.3p
2
Evelina Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
39:31.237000
+1
68.3p
3
Anna Svärdström
Enebybergs IF
40:28.242700
+58.5700
66.1p
4
Maria Backe
Stockholms RK
41:23.248200
+1:53.11200
64.1p
5
Anne-Li Lidman
Sundbybergs IK
41:38.249700
+2:08.12700
63.6p
6
Ingela Gahne
Enebybergs IF
42:43.256200
+3:13.19200
61.4p
7
Daniela Profir
Sundbybergs IK
45:47.274600
+6:17.37600
56.0p
7
Karin Marell Höglund
Handelsbankens IF
45:47.274600
+6:17.37600
56.0p
9
Åsa Larson
Mälarö SOK
45:56.275500
+6:26.38500
55.8p
10
Josefine Moberg
Gävle SK
46:45.280400
+7:15.43400
54.5p
11
Annakarin Söderström
Axa SC
46:48.280700
+7:18.43700
54.5p
12
Anna Malmerfelt
Stockholm Långdistansklubb
47:13.283200
+7:43.46200
53.8p
13
Stéphanie Kristensson
Boo IF
47:50.286900
+8:20.49900
52.9p
14
Camilla Grunditz
Axa SC
48:16.289500
+8:46.52500
52.3p
14
Elisabeth Sjökvist
Dagens Nyh/Expressen IF
48:16.289500
+8:46.52500
52.3p
16
Kristina Johnsen
Mälarö SOK
48:24.290300
+8:54.53300
52.1p
17
Malin Dahlström
Tullinge SK
48:41.292000
+9:11.55000
51.7p
18
Åsa Pettersson
Brottby SK
48:45.292400
+9:15.55400
51.7p
19
Anita Karlsson
Hagfors SF
48:55.293400
+9:25.56400
51.4p
20
Hanna Vannevik
Nacka Värmdö SK
49:03.294200
+9:33.57200
51.2p
21
Rebecca Ringström
Tyresö
49:28.296700
+9:58.59700
50.7p
22
Gunilla Kreiss
Järla IF SK
49:51.299000
+10:21.62000
50.2p
23
Johanna Tuuf
Stockholms RK
49:55.299400
+10:25.62400
50.1p
24
Sirpa Myllyperkiö
Enebybergs IF
50:23.302200
+10:53.65200
49.5p
25
Ingeli Simmross
Täby
50:43.304200
+11:13.67200
49.1p
26
Maja Persson
Månkarbo IF
50:49.304800
+11:19.67800
49.0p
27
Cecilia Arvidson
Åkersberga SK
51:14.307300
+11:44.70300
48.5p
28
Ann-catrine Bertlin
Atlas Copco IF
51:30.308900
+12:00.71900
48.2p
29
Johanna Almlund
Haninge SOK
52:10.312900
+12:40.75900
47.4p
30
Bella Magnusson
Sundbybergs IK
52:31.315000
+13:01.78000
47.0p
31
Ewa Alvarsson
Täby
52:36.315500
+13:06.78500
46.9p
32
Mia Alm
Sundbybergs IK
52:43.316200
+13:13.79200
46.8p
33
Kristina Axell
Danderyd
52:53.317200
+13:23.80200
46.6p
34
Annica Bergstedt
Månkarbo IF
52:55.317400
+13:25.80400
46.5p
35
Martina Alvarsson
Skövde
53:17.319600
+13:47.82600
46.1p
36
Kerstin Amberg
Järla IF SK
54:22.326100
+14:52.89100
45.0p
37
Anna Kamensky Eriksson
Täby
54:29.326800
+14:59.89800
44.9p
38
Helena Almquist
Segeltorp
54:45.328400
+15:15.91400
44.6p
39
Mia Hedelius
Mälarö SOK
54:49.328800
+15:19.91800
44.5p
40
Margareta Fridolf Wenthzel
Seb IF
54:52.329100
+15:22.92100
44.5p
41
Sara Kroon
Axa SC
54:56.329500
+15:26.92500
44.4p
42
Hanna Dahlgren
Häverödals IF
55:41.334000
+16:11.97000
43.7p
43
Carina Reijs
Upplands Väsby
56:29.338800
+16:59.101800
42.9p
44
Anna Toll
Sundbybergs IK
56:45.340400
+17:15.103400
42.7p
45
Maria Hedman
Bålsta SK
58:21.350000
+18:51.113000
41.2p
46
Susanne Pettersson
Enskede Gård
58:51.353000
+19:21.116000
40.8p
47
Susanne Lewin
Sälens IF
1:00:56.365500
+21:26.128500
39.1p
48
Annica Lewin
Sälens IF
1:00:57.365600
+21:27.128600
39.1p
49
Jannica Sigurdsson Bengtsson
Tyresö SOK
1:01:12.367100
+21:42.130100
38.9p
50
Jessica Unogård
Axa SC
1:01:57.371600
+22:27.134600
38.3p
51
Åsa Rössel
No Club
1:04:11.385000
+24:41.148000
36.7p
52
Ulrika Lanner
IK Stern
1:06:23.398200
+26:53.161200
35.3p
-
Ida Nordin
Söders SOL Tyresö
23:59:59.8639800
-
-
Susanne Steffner
Storvreta IK
23:59:59.8639800
-
-
Jennifer Andersson
Haninge SOK
23:59:59.8639800
-
-
Jenny Ramstedt
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Karin Nilsson
Stockholms RK
23:59:59.8639800
-
-
Kerstin Burman
Spårvägens SK
23:59:59.8639800
-
-
Kristina Bergstrand
Söders SOL Tyresö
23:59:59.8639800
-
-
Lena Björk
Hofors Aif
23:59:59.8639800
-
-
Lena Furehed
Stockholms RK
23:59:59.8639800
-
-
Lisa Pettersson
Haninge SOK
23:59:59.8639800
-
-
Maj Kristiansson
Häggvik
23:59:59.8639800
-
-
Gabriella Karlöf
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
-
Malin Ewerlöf Krepp
Spårvägens SK
23:59:59.8639800
-
-
Maria Werner
Djursholms IF
23:59:59.8639800
-
-
Monica Laurell
Danderyd
23:59:59.8639800
-
-
Sara Blomqvist
Nacka
23:59:59.8639800
-
-
Sofia Carlsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Stina Lakatos
Stocksunds IF
23:59:59.8639800
-
-
Susanne Grundberg
Enebyberg
23:59:59.8639800
-
-
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Agneta Bergman Fredrikson
Lidingö Triathlon
23:59:59.8639800
-
-
Alethea Renzi
Älta
23:59:59.8639800
-
-
Alexandra Buttazzoni
Johanneshov IF
23:59:59.8639800
-
-
Anna Lindmark
Föreningen IKJ Haninge
23:59:59.8639800
-
-
Ann Caroline Lundberg
Esik
23:59:59.8639800
-
-
Annette Ander Bengtsson
Stocksunds IF
23:59:59.8639800
-
-
Camilla Laiborn Reijs
Provskor
23:59:59.8639800
-
-
Caroline Palmstierna
Djursholms IF
23:59:59.8639800
-
-
Catharina Broman
Hybo AIK
23:59:59.8639800
-
-
Helene Ripa
Haninge SOK
23:59:59.8639800
-
-
Elin Widercrantz
Hammarby IF SF
23:59:59.8639800
-
-
Emelie Pettersson
Stockholm
23:59:59.8639800
-
-
Emma Simmerlein
Haninge SOK
23:59:59.8639800
-
-
Fanny Chantereau
Stockholm
23:59:59.8639800
-
-
Felicia Nordenstam
Stockholms Landstings IF
23:59:59.8639800
-
-
Freya Kumm
Stockholm
23:59:59.8639800
-
-
Frida Börjesson
Stockholms RK
23:59:59.8639800
-
-
Gunilla Stockhaus
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-