Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Hornbergsloppet
2015-01-25
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Axel Bergsten
Axa SC
1:55:21.692000
82.0p
2
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
1:55:39.693800
+18.1700
81.7p
2
Pontus Nordström
Östervåla IF
1:55:39.693800
+18.1700
81.7p
4
Björn Hänninen
Högbo GOIF
1:55:59.695800
+38.3700
81.4p
5
Elis Weslien
Nybro Ski
1:59:49.718800
+4:28.26700
78.1p
6
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
2:01:39.729800
+6:18.37700
76.6p
7
Andreas Karlsson
Tunafors SK
2:01:49.730800
+6:28.38700
76.4p
8
Ronnie Löf
Högbo GOIF
2:02:09.732800
+6:48.40700
76.2p
9
Johan Myhr
Nacka Värmdö SK
2:03:20.739900
+7:59.47800
75.3p
10
Viktor Hansson
Garphyttans IF
2:04:49.748800
+9:28.56700
74.1p
11
Nicklas Johansson
Rembo IK
2:04:50.748900
+9:29.56800
74.1p
12
Björn Lystedt
Vassunda IF
2:05:39.753800
+10:18.61700
73.5p
13
Ulf Tingelöf
Kraftstaven Ski Team Förening
2:06:04.756300
+10:43.64200
73.2p
14
Stefan Gustafsson
IK Jarl Rättvik
2:07:00.761900
+11:39.69800
72.5p
15
Fredrik Åström
Gävle SK
2:07:01.762000
+11:40.69900
72.5p
16
Daniel Nilsson
OK Norrvirdarna
2:07:07.762600
+11:46.70500
72.4p
17
Henrik Wallin
AB Karl Hedin IF
2:07:08.762700
+11:47.70600
72.4p
18
Ronny Larsson
Estuna IF
2:08:18.769700
+12:57.77600
71.6p
19
Hans Andersson
Jäderfors SK
2:08:50.772900
+13:29.80800
71.2p
20
Erik Dahlström
IK Jarl Rättvik
2:10:52.785100
+15:31.93000
69.8p
21
Andreas Sandgren
Hofors Aif
2:11:22.788100
+16:01.96000
69.5p
22
Martin Ekberg
Borensbergs IF SK
2:11:34.789300
+16:13.97200
69.4p
23
Rasmus Klintberg
Gävle SK
2:11:40.789900
+16:19.97800
69.3p
24
Daniel Ehn
Surahammars SOK
2:15:53.815200
+20:32.123100
66.6p
25
Dan Stolt
SK Leksand
2:20:45.844400
+25:24.152300
63.8p
26
Jan Hasselgren
Sundbybergs IK
2:21:14.847300
+25:53.155200
63.5p
27
Sebastian Pettersson
Östervåla IF
2:21:18.847700
+25:57.155600
63.5p
28
Per Pettersson
Hägersta GF
2:21:35.849400
+26:14.157300
63.3p
29
Andreas Sembrant
Ufk
2:21:46.850500
+26:25.158400
63.2p
30
Anders Strömnes
IFK Västerås SK
2:23:49.862800
+28:28.170700
62.1p
31
Anders Frisk
Attunda OK Skidor
2:23:53.863200
+28:32.171100
62.1p
32
Anders Sjöblom
Korsnäs IF SK
2:23:58.863700
+28:37.171600
62.0p
33
Jonas Lundmark
Ufk
2:24:41.868000
+29:20.175900
61.7p
34
Johan Bäck
Dala XC Ski Team
2:25:43.874200
+30:22.182100
61.1p
35
Matti Nylund
Sigtuna OK
2:25:59.875800
+30:38.183700
61.0p
36
Fredrik Lindgren
IK Hakarpspojkarna
2:26:40.879900
+31:19.187800
60.7p
37
Lars Pettersson
Hudiksvalls IF
2:27:45.886400
+32:24.194300
60.1p
38
Lasse Nylund
Rävdun SK
2:28:05.888400
+32:44.196300
59.9p
39
Marcus Svadling
Hofors Aif
2:28:19.889800
+32:58.197700
59.8p
40
Anders Edberg
Ufk
2:30:38.903700
+35:17.211600
58.7p
41
Kenneth Nilsson
Axa SC
2:31:37.909600
+36:16.217500
58.3p
42
Kenneth Karlsson
Kimstad GOIF
2:33:27.920600
+38:06.228500
57.4p
43
Erik Nylund
Rävdun SK
2:33:35.921400
+38:14.229300
57.4p
44
Björn Lindgren
Täby IS SK
2:36:28.938700
+41:07.246600
56.1p
45
Stefan Stridh
Valbo Aif
2:37:12.943100
+41:51.251000
55.8p
46
Magnus Eriksson
Axa SC
2:38:07.948600
+42:46.256500
55.4p
47
Jonas Björk
Trollhättans SOK
2:38:52.953100
+43:31.261000
55.1p
48
Per Bielke
Utbrytarna SK
2:39:44.958300
+44:23.266200
54.7p
49
Mattias Jonsson
Årsunda IF
2:40:14.961300
+44:53.269200
54.5p
50
Joacim Bärlund
Högbo GOIF
2:40:44.964300
+45:23.272200
54.3p
51
Niklas Isaksson
Gävle SK
2:42:34.975300
+47:13.283200
53.6p
52
Svante Rusck
OK Ravinen
2:44:39.987800
+49:18.295700
52.8p
53
Peter Galyas
Täby IS SK
2:45:47.994600
+50:26.302500
52.3p
54
Mattias Lindgren
IK Hakarpspojkarna
2:48:49.1012800
+53:28.320700
51.2p
55
Niklas Wenngren
Östervåla IF
2:50:45.1024400
+55:24.332300
50.5p
56
Joel Kröjs
Åf SK
2:52:20.1033900
+56:59.341800
50.0p
57
Fedrik Hansson
IK Jarl Rättvik
2:52:28.1034700
+57:07.342600
49.9p
58
Magnus Stål
Korsnäsverkens KK
2:53:37.1041600
+58:16.349500
49.5p
59
Nils Oskar Torell
Täby IS SK
2:54:08.1044700
+58:47.352600
49.4p
60
Per Nylund
Rävdun SK
2:54:43.1048200
+59:22.356100
49.2p
61
Jonathan Hedin
No Club
2:57:23.1064200
+1:02:02.372100
48.3p
62
Per Torell
Täby IS SK
2:57:53.1067200
+1:02:32.375100
48.2p
63
David Ståhlberg
Gävle SK
3:01:16.1087500
+1:05:55.395400
47.1p
64
Linus Eriksson
Gävle SK
3:06:26.1118500
+1:11:05.426400
45.6p
65
Marcus Josefsson
Täby IS SK
3:09:15.1135400
+1:13:54.443300
44.8p
66
Erik Sjöblom
Korsnäs IF SK
3:21:02.1206100
+1:25:41.514000
41.8p
-
Fredrik Wallström
Gävle SK
23:59:58.8639700
-
-
Bill Engman
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
-
-
Mats Eriksson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Henrik Ricknell
Järbo IF
23:59:58.8639700
-
-
Joakim Lindberg
Gävle SK
23:59:59.8639800
-
-
Nils Dahlqvist
Storviks IF
23:59:59.8639800
-