Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tåsjödalen Classic Ski
2015-01-18
Deltävling i
Jemtland Ski Tour 2015
<<< Flyktingloppet
Jämtkraft Ski marathon >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
41km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johan Lövgren
Vännäs SK
2:08:17.769600
89.4p
2
Anton Karlsson
Åsarna IK
2:08:21.770000
+4.300
89.3p
3
Oskar Kardin
Östersunds SK
2:08:24.770300
+7.600
89.3p
4
Erik Andersson
Malungs IF skidor
2:08:53.773200
+36.3500
88.9p
5
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
2:08:54.773300
+37.3600
88.8p
6
Karl Zeitz
Åre SLK
2:12:01.792000
+3:44.22300
86.1p
7
John Lagerskog
IFK Arvidsjaur
2:12:08.792700
+3:51.23000
86.0p
8
Espen Kveli
Lierne Ski
2:12:24.794300
+4:07.24600
85.8p
9
Patrik Tallbom
Östersunds SK
2:13:09.798800
+4:52.29100
85.2p
10
Andre Jakobsson
Östersunds SK
2:14:08.804700
+5:51.35000
84.4p
11
Eric Simonsson
Landöns IF
2:17:05.822400
+8:48.52700
82.1p
12
Erik Strindlund
Östersunds SK
2:19:01.834000
+10:44.64300
80.6p
13
Patrik Wikström
Dorotea IF
2:19:19.835800
+11:02.66100
80.4p
14
Nils Persson
Östersunds SK
2:21:05.846400
+12:48.76700
79.1p
15
Magnus Oscarsson
Karlslunds IF
2:21:17.847600
+13:00.77900
79.0p
16
Daniel Granberg
Mellansels IF
2:21:18.847700
+13:01.78000
78.9p
17
Calle Sjöstrand
Sollefteå Skidor IF
2:21:27.848600
+13:10.78900
78.8p
18
Erik Jansson Palmer
Saltsjöbadens IF
2:24:45.868400
+16:28.98700
76.6p
19
Börje Cato Moen
MN Byggservice AS
2:26:44.880300
+18:27.110600
75.3p
20
Emil Wallin
Trångsvikens IF
2:28:53.893200
+20:36.123500
73.9p
21
Fredrik Göransson
Åsarna IK
2:29:15.895400
+20:58.125700
73.7p
22
Måns-Erik Frank
Östersunds SK
2:31:49.910800
+23:32.141100
72.1p
23
Marcus Carlen
Bodsjöböle SK
2:34:22.926100
+26:05.156400
70.6p
24
David Nordqvist
Trångsvikens IF
2:35:10.930900
+26:53.161200
70.2p
25
Mats Wiklund
Skanska IF
2:36:17.937600
+28:00.167900
69.6p
26
John Arvidsson
Hägglunds Ski Team SK
2:38:38.951700
+30:21.182000
68.3p
27
Daniel Persson
Sollefteå Skidor IF
2:38:46.952500
+30:29.182800
68.2p
28
Anders Solin
Sollefteå Skidor IF
2:49:48.1018700
+41:31.249000
62.8p
29
Rickard Johnson
IFK Helsingborg
2:50:01.1020000
+41:44.250300
62.7p
30
Jonny Holmbom
Lycksele IF
2:52:07.1032600
+43:50.262900
61.8p
31
Hans Hansson
Åsele IK
2:52:12.1033100
+43:55.263400
61.8p
32
Daniel Persson
Skibike and Run
2:52:17.1033600
+44:00.263900
61.7p
33
Martin Persson
AXA Sports club
2:52:25.1034400
+44:08.264700
61.7p
34
Andreas Lindström
Östersunds SK
2:52:35.1035400
+44:18.265700
61.6p
35
Tommy Sjöblom
Hägglunds Ski Team SK
2:52:54.1037300
+44:37.267600
61.5p
36
Patrick Rahm
Storuman IK Skidor
3:01:56.1091500
+53:39.321800
57.8p
37
Örjan Sandler
Orrvikens IK
3:06:21.1118000
+58:04.348300
56.2p
38
Dan Leo Totland
MN Byggservice AS
3:07:34.1125300
+59:17.355600
55.8p
39
Fredrik Backman
Biathlon Östersund
3:07:37.1125600
+59:20.355900
55.7p
40
Tobias Jonsson
Vilhelmina IK
3:14:16.1165500
+1:05:59.395800
53.5p
41
Dan Oskar Stensen
MN Byggservice AS
3:14:32.1167100
+1:06:15.397400
53.4p
42
Anders Zakrisson
IFK Sala
3:22:24.1214300
+1:14:07.444600
51.0p
43
Stig Engström
IFK Strömsund
3:35:43.1294200
+1:27:26.524500
47.3p
44
Sven-Erik Svahn
Svanabyn IF
3:40:31.1323000
+1:32:14.553300
46.1p
45
Robert Dahlin
Brunflo IF
3:48:23.1370200
+1:40:06.600500
44.3p
46
Marcus Lindh
Åsele IK
5:28:26.1970500
+3:20:09.1200800
29.4p
-
Kasper Fjellner
Åre Längdskidklubb
23:59:58.8639700
-
-
David Fhager
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Ulrich Wahlström
IFK Strömsund
23:59:59.8639800
-
-
Frank Gjersås
MN Byggservice AS
23:59:59.8639800
-
-
Bjarne Arvasli
MN Byggservice AS
23:59:59.8639800
-
-
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
23:59:59.8639800
-
-
Pierre Bryntesson
Sollefteå SK
23:59:59.8639800
-