Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kristinaloppet
2015-02-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
1:31:55.551400
76.4p
2
Ulrica Persson
Sunne SLF
1:35:02.570100
+3:07.18600
73.0p
3
Lisa K Svensson
Åsarna IK
1:36:32.579100
+4:37.27600
71.5p
4
Elin Ek
Källbottens IK
1:37:05.582400
+5:10.30900
71.0p
5
Elin Löfås
Turebergs IF
1:37:30.584900
+5:35.33400
70.6p
6
Emma Ivarsson
Årsunda IF
1:42:14.613300
+10:19.61800
66.3p
7
Evelina Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
1:42:32.615100
+10:37.63600
66.1p
8
Anna Svärdström
Enebybergs IF
1:42:33.615200
+10:38.63700
66.1p
9
Sofia Pettersson
IFK Sala
1:45:22.632100
+13:27.80600
63.8p
10
Linnéa Nyström
Älvdalens IF SK
1:47:34.645300
+15:39.93800
62.1p
11
Åsa Fjellstöm
Karlslunds IF SF
1:47:40.645900
+15:45.94400
62.0p
12
Anna Lindgren
Brovallens IF
1:47:51.647000
+15:56.95500
61.9p
13
Åsa Zetterberg Eriksson
Granbergsdals IF
1:48:40.651900
+16:45.100400
61.3p
14
Caroline Ström
Tierps IF
1:50:02.660100
+18:07.108600
60.3p
15
Maria Strömberg Bylund
Fagersta Södra IK
1:50:47.664600
+18:52.113100
59.8p
16
Linda Rinaldo
Tunafors SK
1:51:00.665900
+19:05.114400
59.7p
17
Karin Arvelius
IFK Västerås SK
1:51:28.668700
+19:33.117200
59.4p
18
Anna Lagerskog
IFK Arvidsjaur SK
1:52:38.675700
+20:43.124200
58.6p
19
Marie Sandberg
Sköldinge IF
1:55:14.691300
+23:19.139800
56.9p
20
Johanna Larsson
Hägersta GF
1:55:25.692400
+23:30.140900
56.8p
21
Åsa Stigers
IFK Hedemora SK
1:57:30.704900
+25:35.153400
55.5p
22
Martina Hylén
Dalarnas Försäkringsbolag IF
1:58:02.708100
+26:07.156600
55.2p
23
Julia Seger
Boo IF
1:58:35.711400
+26:40.159900
54.9p
24
Anneli Lindroth
Björnstorps IF
2:01:34.729300
+29:39.177800
53.2p
25
Evonne Strand
OK Linne
2:03:04.738300
+31:09.186800
52.4p
26
Maria Svernhage
IF Rigor
2:04:37.747600
+32:42.196100
51.6p
27
Karin Norrlander
Vemdalens IF
2:04:55.749400
+33:00.197900
51.5p
28
Bella Magnusson
Ssik
2:05:10.750900
+33:15.199400
51.3p
29
Emma Ahlstrand
Orginal Teamwear
2:05:50.754900
+33:55.203400
51.0p
30
Emilia Danielsson
Hägersta GF
2:06:01.756000
+34:06.204500
50.9p
31
Anna Lintzén
Bergnäsets AIK
2:06:10.756900
+34:15.205400
50.8p
32
Frida Cronqvist
Axa SC
2:06:16.757500
+34:21.206000
50.8p
33
Sandra Näslund
Västerås SOK
2:06:47.760600
+34:52.209100
50.5p
34
Josefine Moberg
Gävle SK
2:07:01.762000
+35:06.210500
50.4p
35
Gunilla Mårsäter
Storvreta IK
2:07:04.762300
+35:09.210800
50.4p
36
Marie Hasselgren
Gävle
2:07:15.763400
+35:20.211900
50.3p
37
Elvira Danielsson
Hägersta GF
2:08:10.768900
+36:15.217400
49.9p
38
Elin Jacobsson
Sya SK
2:09:46.778500
+37:51.227000
49.1p
39
Carina Hammarstrand
Sya SK
2:11:37.789600
+39:42.238100
48.3p
40
Lena Grandin
OK Linné
2:14:18.805700
+42:23.254200
47.1p
41
Lovisa Jonsson
Hallstahammars SK SOFK
2:15:49.814800
+43:54.263300
46.5p
42
Karin Back Swedin
Högbo GOIF
2:15:59.815800
+44:04.264300
46.4p
43
Annika Morin
IFK Mora SK
2:16:25.818400
+44:30.266900
46.2p
44
Maud Nilsson
Vansbro AIK SK
2:16:44.820300
+44:49.268800
46.1p
45
Ann-Kristin Asplund
Stora Skedvi IK
2:17:01.822000
+45:06.270500
46.0p
46
Vanda Kuthanova
Fagersta Södra IK
2:19:18.835700
+47:23.284200
45.1p
47
Eva Elgh
Hägersta GF
2:20:54.845300
+48:59.293800
44.5p
48
Anna Toll
Ssik
2:21:58.851700
+50:03.300200
44.1p
49
Margareta Fridolf Wenthzel
SEB IF
2:22:58.857700
+51:03.306200
43.7p
50
Eva Klinga
Täby OK
2:23:13.859200
+51:18.307700
43.6p
51
Astrid Ruissen
Glommersträsk Lappträsk IF
2:24:47.868600
+52:52.317100
43.0p
52
Åsa Hedlund
Långshyttans AIK SK
2:27:10.882900
+55:15.331400
42.2p
53
Anna Karlsson
Sundbybergs IK
2:29:43.898200
+57:48.346700
41.3p
54
Anna Sjöblom Sving
Föreningen Engelbrektsloppet
2:33:22.920100
+1:01:27.368600
40.2p
55
Anna Strandberg
Grava SK
2:35:43.934200
+1:03:48.382700
39.5p
56
Emma Hamrin
IFK Västerås SK
2:36:03.936200
+1:04:08.384700
39.4p
57
Maria Ivarsson Schartau
Föreningen Engelbrektsloppet
2:41:43.970200
+1:09:48.418700
37.8p
58
Maria Lindberg
ifk mariefred
2:46:00.995900
+1:14:05.444400
36.6p
59
Marianne Spante
Korsnäs IF, Falun
2:49:30.1016900
+1:17:35.465400
35.7p
60
Siv Frodin
Hägersta GF
2:52:09.1032800
+1:20:14.481300
35.1p
61
Eivor Nyberg
Ibm-Klubben
2:53:32.1041100
+1:21:37.489600
34.8p
62
Ingela Mattsson
Deje Skidförening
2:59:01.1074000
+1:27:06.522500
33.6p
63
Eva Lundberg
Team Sportia
3:10:46.1144500
+1:38:51.593000
31.2p
64
Linnéa Rundström
Bromma
3:11:58.1151700
+1:40:03.600200
31.0p
65
Annelie Uvhagen
Axa SC
3:31:59.1271800
+2:00:04.720300
27.7p
66
Pernilla Helsing
Bromma
3:41:44.1330300
+2:09:49.778800
26.3p
67
Anna Jones
Team Sportia
4:02:52.1457100
+2:30:57.905600
23.8p
-
Therese Kalén
IFK Västerås
23:59:58.8639700
-
-
Marita Nordgren
Källbottens ik
23:59:59.8639800
-
-
Malin Landerdahl
Hägersta GF
23:59:59.8639800
-
-
Sandra Hänninen
Ockelbo SK
23:59:59.8639800
-
-
Therese Granath
Kilsmo IK
23:59:59.8639800
-
-
Jenny Jons
Fm Hkv
23:59:59.8639800
-