Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Skidspelen - Fristil distans
2015-03-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alfred Eriksson
Dala-Järna IK
8:40.51900
2
Edvard Nilsson
Filipstads SF
8:46.52500
+6.500
3
Isak Lieback
Ulricehamns IF
9:00.53900
+20.1900
4
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
9:03.54200
+23.2200
5
Arvid Schön
Storvreta IK
9:06.54500
+26.2500
6
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
9:09.54800
+29.2800
7
Emil Danielsson
Högbo GIF
9:10.54900
+30.2900
8
Mårten Gedda
OK Landehof
9:16.55500
+36.3500
9
Emil Rapp
SK Leksand
9:19.55800
+39.3800
10
Albin Berger
Domnarvets GOIF
9:22.56100
+42.4100
11
Hugo Johnson
Brandsbols SK
9:30.56900
+50.4900
12
Albin Lundquist
Gillberga SK
9:31.57000
+51.5000
13
Rikard Vestin
Sollefteå Skidor IF
9:32.57100
+52.5100
13
Anton Mäkinen
Högbo GIF
9:32.57100
+52.5100
15
Truls Gisselman
Rehns BK
9:33.57200
+53.5200
16
David Sjöberg
Gimo IF SK
9:34.57300
+54.5300
16
Felix Fougstedt
Grava SK
9:34.57300
+54.5300
18
Per Jutterström
IFK Mora SK
9:35.57400
+55.5400
18
Elias Röstin
Söders-Tyresö
9:35.57400
+55.5400
20
Alexander Melin
Sundbybergs IK
9:38.57700
+58.5700
21
Benjamin Terent
Näsvikens IK
9:42.58100
+1:02.6100
22
Jakob Tapani
Sågmyra SK
9:43.58200
+1:03.6200
23
Christoffer Eriksson
Årjängs IF
9:47.58600
+1:07.6600
24
Gustav Graas
Domnarvets GOIF
9:52.59100
+1:12.7100
25
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
9:53.59200
+1:13.7200
26
Oskar Persson
OK Landehof
10:03.60200
+1:23.8200
27
Emil Byberg
Kvarnsvedens GOIF SK
10:12.61100
+1:32.9100
28
Andreas Näslund
IFK Västerås SK
10:13.61200
+1:33.9200
29
Axel Berglund
Ulricehamns IF
10:16.61500
+1:36.9500
29
Albin Hallander
Linköpings SK
10:16.61500
+1:36.9500
31
Joel Wessman
Vreta Skid o MK
10:18.61700
+1:38.9700
32
Erik Lindgren
Gävle SK
10:26.62500
+1:46.10500
33
Hampus Claesson
Öregrunds IK
10:28.62700
+1:48.10700
34
Hugo Östby
Norrbärke SK
10:30.62900
+1:50.10900
35
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
10:37.63600
+1:57.11600
36
Lucas Höiby
OK Landehof
10:43.64200
+2:03.12200
37
Jonatan Ståhl
Sundbybergs IK
10:47.64600
+2:07.12600
38
Pontus Eriksson
Linköpings SK
10:49.64800
+2:09.12800
39
Gustav Björklund
IFK Mora SK
10:51.65000
+2:11.13000
40
Amadeus Lejonklo
Idre SK
10:58.65700
+2:18.13700
41
Christoffer Näs
Gillberga SK
11:00.65900
+2:20.13900
42
Ask Abrahamsson
OK Landehof
11:10.66900
+2:30.14900
43
Oskar Pettersson
Boxholm-Ekeby Skidklubb
11:12.67100
+2:32.15100
43
Oscar Nordin
Delsbo IF
11:12.67100
+2:32.15100
45
Carl Svensson
Sundbybergs IK
13:09.78800
+4:29.26800
46
Kevin Kiuru
Stora Tuna IK SK
13:16.79500
+4:36.27500
-
Linus Jonsson
Årjängs IF
23:59:58.8639700
-
Hampus Bandefur
Idre SK
23:59:59.8639800
-
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
23:59:59.8639800
-
Arvid Värmsjö
SK Bore
23:59:59.8639800
-
Nils Kylborn
Almby IK
23:59:59.8639800
-
Anton Karlsson
Tanums IF
23:59:59.8639800
-
Martin Elmvall
IFK Hedemora SK
23:59:59.8639800
-
Jakob Tellsén
Vreta Skid o MK
23:59:59.8639800
-
Rasmus Rudberg
Sya SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)