Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Torsby Masstart
2015-01-11
Deltävling i
Scandic Cup 2015
<<< Scandic Cup Final
NJC/Scandic Cup Sprint >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
11.2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hedda Bångman
Offerdals SK
31:49.190803
77.9p
2
Elina Rönnlund
IFK Umeå
31:50.190929
+1.26
77.8p
3
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
32:10.192943
+21.2040
77.0p
4
Maria Jonasson
Östersunds SK
32:17.193633
+28.2730
76.8p
5
Sandra Olsson
Malungs IF
32:17.193675
+28.2772
76.8p
6
Sofie Nordsveen Hustad
Nes Ski
32:20.193993
+31.3090
76.6p
7
Karin Björnlinger
Ulricehamns IF
32:26.194547
+37.3644
76.4p
8
Sara Wadman
IFK Mora SK
32:27.194618
+38.3715
76.4p
9
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
32:49.196809
+1:00.5906
75.6p
10
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
32:56.197569
+1:07.6666
75.3p
11
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
32:58.197723
+1:09.6820
75.3p
12
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
32:58.197788
+1:09.6885
75.2p
13
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
33:21.200096
+1:32.9193
74.4p
14
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
34:05.204469
+2:16.13566
72.9p
15
Linnea Stark
Stockviks SF
34:34.207328
+2:45.16425
71.9p
16
Sarah Hale
IFK Mora SK
34:41.208073
+2:52.17170
71.7p
17
Mimmi Björn
IFK Umeå
34:48.208719
+2:59.17816
71.5p
18
Olivia Hansson
Garphyttans IF
34:59.209891
+3:10.18988
71.1p
19
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
35:40.213907
+3:51.23004
69.8p
20
Evelina Sutro
IFK Mora SK
35:44.214365
+3:55.23462
69.7p
21
Emmalisa Strömberg
Sollefteå Skidor IF
35:52.215134
+4:03.24231
69.4p
22
Hanna Dahlberg
Ulricehamns IF
36:04.216397
+4:15.25494
69.0p
23
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
36:12.217144
+4:23.26241
68.8p
24
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
36:19.217810
+4:30.26907
68.6p
25
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
36:40.219982
+4:51.29079
68.0p
26
Elin Bryne
IK Fryken
36:55.221426
+5:06.30523
67.5p
27
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
37:19.223836
+5:30.32933
66.9p
28
Vendela Westin
Sollefteå Skidor IF
37:29.224826
+5:40.33923
66.6p
29
Johanna Cavallin
Högbo GOIF
40:03.240208
+8:14.49305
62.5p
30
Josefin Nilsson
IK Fryken
41:03.246291
+9:14.55388
61.0p
-
Lina Åslund
Hedesunda IF
23:59:58.8639700
-
-
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
-
-
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Klara Svensson
Äspereds IF
23:59:59.8639800
-
-
Vendela Henriksson
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
-
-
Madelene Nord
IFK Grängesberg SK
23:59:59.8639800
-
-
Jennifer Forsmark
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
-
Julia Seger
Boo IF
23:59:59.8639800
-
-
Ida Kihlén
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
-
Angelica Johansson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-