Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2015-02-22
Deltävling i
Björn Dählie Ski Challenge
<<< Wadköpingsloppet
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Malungs IF
Plats: Malung
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Öystein Pettersen
Team United Bakeries
1:52:15.673470
90.8p
2
Simen Håkon Østensen
Team United Bakeries
1:52:44.676390
90.3p
3
Tore Björnset Berdal
Team United Bakeries
1:52:45.676450
90.3p
H 35
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mattias Carlsson
Ulricehamns IF
2:06:42.760120
77.6p
2
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
2:08:09.768890
76.5p
3
Tobias Johansson
Axa SC
2:09:03.774290
75.8p
H 40
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
2:04:30.746970
79.4p
2
Niklas Jonasson
IFK Mora SK
2:06:25.758470
77.8p
3
Anders Johansson
Ryda SK
2:10:31.783060
74.8p
H 45
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Leif Eklund
Tierps IF
2:09:37.777640
75.4p
2
Terje Nyland
Nordbygda Ski
2:11:24.788340
74.1p
3
Johan Lundvall
Brottby SK
2:12:20.793900
73.5p
H 50
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tomas Strid
IFK Mora
2:10:37.783690
74.7p
2
Lars Johansson
Karlsbyhedens IK
2:12:16.793560
73.5p
3
Magnus Svensson
Turebergs IF
2:12:17.793620
73.5p
H 55
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hans Daniels
Malungs IF
2:23:14.859340
66.5p
2
Björnar Tollefsen
Magnefjellet Turlag
2:24:04.864370
66.1p
3
Mats Larsson
Malungs IF
2:25:01.870060
65.5p
H 60
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ole Reinhart Sandstad
Grue IL
2:18:58.833730
69.1p
2
Lars Janlöv
IF Åland
2:27:07.882690
64.4p
3
Lars Nilsson
Valbo Aif
2:29:37.897660
63.1p
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
2:01:06.726550
80.1p
2
Kristina Roberto
Karlslunds IF
2:04:29.746890
76.9p
3
Olivia Hansson
Garphyttans IF
2:06:50.760970
74.9p
D 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Carina Lagerlöf
Malungs SK
2:19:09.834850
65.7p
2
Annika Ringsby
Töcksfors IF
2:27:10.882920
60.9p
3
Kristine Ö Tollefsen
Magnegfjellet Turlag
2:28:48.892730
60.0p
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Linneà Persson
Malung-sälen Elektriska
1:05:40.393950
68.1p
2
Sanna Forsman
Öje IF
1:06:20.397990
67.5p
3
Karin Carlsson
Kvarnsvedens Goif SK
1:08:55.413470
64.9p
H 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anton Sålder
Älvdalens IF Skidor
1:02:59.377820
71.1p
2
Magnus Andersson
Malungs IF
1:03:56.383570
70.0p
3
Marcus Grann
Sunne Slf
1:04:25.386400
69.5p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Skinnarloppet 2023
Skinnarloppet 2022
Skinnarloppet 2020
Skinnarloppet 2019
Skinnarloppet 2018
Skinnarloppet 2017
Skinnarloppet 2016
Skinnarloppet 2015
Skinnarloppet 2014
Skinnarloppet 2013
Skinnarloppet 2012
Skinnarloppet 2011
Skinnarloppet 2010
Skinnarloppet 2009
Skinnarloppet 2008
Skinnarloppet 2007
Skinnarloppet 2005
Skinnarloppet 2004
Tävlingar i närheten
Björnjakten Jaktstart 2015
Björnjakten 2015
Vansbro Rullen 2015
Torsby Rullen Klassiskt 2015
Torsby Rullen Fristil 2015
Valbergsrännet 2015
Grönklittsjakten 2015
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan