Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Ski Marathon
2015-02-14
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2015
<<< Bessemerloppet
Värmdöloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Rickard Noberius
Falu IK skidor
2:06:40.759990
82.2p
2
Nicklas Johansson
Rembo IK
2:11:39.789830
+4:58.29740
78.1p
3
Per Bergeå af Geijerstam
IK Rex
2:19:25.836430
+12:44.76340
72.5p
4
Lars Wedholm
Falu IK
2:19:58.839740
+13:17.79650
72.2p
5
Björn Boström
Järbo IF
2:20:04.840390
+13:24.80300
72.1p
6
Stefan Wiklund
Sundbybergs IK
2:24:43.868260
+18:02.108170
69.2p
7
Christian Ragnar
Berga SOK
2:24:51.869050
+18:10.108960
69.1p
8
Niklas Aubell
nacka värmdö skidklubb
2:25:05.870400
+18:24.110310
68.9p
9
Fredrik Norman
Göteborgs Skidklubb
2:26:21.878030
+19:40.117940
68.2p
10
Mattias Forsberg
Hassela IF
2:26:36.879570
+19:55.119480
68.0p
11
Marcus Carlsson
väsby sk
2:26:51.881070
+20:10.120980
67.9p
12
Peter Rosenqvist
CCC1000
2:30:27.902690
+23:47.142600
65.8p
13
Lasse Nylund
Rävdun SK
2:31:23.908290
+24:43.148200
65.3p
14
Kenneth Nybohm
Sundbybergs IK
2:31:32.909170
+24:51.149080
65.2p
15
Stefan Karlsson
Björklinge SoK
2:31:50.910980
+25:09.150890
65.1p
16
Magnus Carlander
Fristad Goif
2:32:27.914600
+25:46.154510
64.8p
17
Morgan Persson Gelius
Ulriksbergs IK
2:32:48.916760
+26:07.156670
64.6p
18
Pär Skogfeldt
Hagfors SF
2:33:41.922020
+27:00.161930
64.1p
19
Stefan Lillsjö
Hällbybruns if
2:34:36.927580
+27:55.167490
63.6p
20
Lars-olof Jönsson
malungs if
2:35:31.933030
+28:50.172940
63.2p
21
Thomas Heneryd
Täby IS SK
2:37:42.946170
+31:01.186080
62.1p
22
Patrik Ytterman
nacka värmdö skidklubb
2:38:38.951730
+31:57.191640
61.6p
23
Jesper Backeborn
AXA SC
2:39:22.956100
+32:41.196010
61.3p
24
Ulf Gezelius
IFK Lidingö SOK
2:41:33.969290
+34:53.209200
60.2p
25
David Karlsson
Stockholms RK
2:41:37.969600
+34:56.209510
60.2p
26
Daniel Petersson
Gnosjö FK
2:42:33.975230
+35:52.215140
59.8p
27
Stefan Klintberg
OK Alehof
2:43:13.979260
+36:32.219170
59.5p
28
Boris Kulas
IF ski team skåne
2:43:30.980980
+36:49.220890
59.4p
29
Andreas Jacobsson
Stora Tuna IK SK
2:43:36.981510
+36:55.221420
59.3p
30
Fredrik Lindh
Blybergs FF
2:44:49.988880
+38:08.228790
58.8p
31
Olof Hansson
Axa SC
2:45:00.989980
+38:19.229890
58.7p
32
Mikael Fridholm
Axa SC
2:46:49.1000860
+40:08.240770
57.9p
33
Andreas Johansson
brudpiga
2:48:25.1010410
+41:44.250320
57.2p
34
Magnus Jönsson
OK Dacke
2:48:39.1011800
+41:58.251710
57.1p
35
David Söderström
Axa SC
2:49:15.1015470
+42:34.255380
56.9p
36
Pontus Enhager
OK Landehof
2:49:39.1017870
+42:58.257780
56.7p
37
Svante Rusck
Enginera IF
2:50:26.1022560
+43:45.262470
56.4p
38
Mårten Nilsson
Ufk
2:50:42.1024140
+44:01.264050
56.3p
39
Johan Ahlbin
Volvo Idrottsförening
2:50:52.1025170
+44:11.265080
56.2p
40
Peter Eriksson
Skogsbygdens IF
2:51:37.1029650
+44:56.269560
55.9p
41
Erik Eng
Team Ormsalva
2:53:14.1039340
+46:33.279250
55.3p
42
Richard Sahlberg
Östervåla if
2:53:41.1042040
+47:00.281950
55.1p
43
Andreas Wadskog
AXA SC
2:55:30.1052990
+48:50.292900
54.4p
44
Lars Nordvall
DomnarvetsGOIF
2:56:10.1056940
+49:29.296850
54.2p
45
Anders Alderbrant
Hammarby IF SF
2:56:44.1060380
+50:03.300290
54.0p
46
Jörgen Barkelius
IK Jarl Rättvik
2:57:15.1063450
+50:34.303360
53.8p
47
Stefan Mossvall
Newsec
2:57:53.1067290
+51:13.307200
53.5p
48
Andreas Tyllsmark
Ornäs IK
2:58:08.1068760
+51:27.308670
53.5p
49
Hans-erik Wahlund
Uppsala
2:58:46.1072530
+52:05.312440
53.2p
50
Anders Sundberg
Envikens IF Sverige
3:00:32.1083150
+53:51.323060
52.6p
51
Christian Jonhammar
Axa SC
3:03:57.1103670
+57:16.343580
51.4p
52
Andreas Lundquist
IK Rex
3:05:09.1110810
+58:28.350720
51.0p
53
Jonas Schenning
Axa SC
3:06:16.1117500
+59:35.357410
50.7p
54
Per Berglund
Friska Viljor
3:07:07.1122670
+1:00:26.362580
50.4p
55
Magnus Jonsson
Axa SC
3:08:53.1133210
+1:02:12.373120
49.8p
56
Mika Wahlroos
Hasarna IK
3:09:08.1134790
+1:02:28.374700
49.7p
57
Ola Backlund
Orsa SK
3:10:43.1144200
+1:04:02.384110
49.3p
58
Jan Axelsson
högbo gif
3:12:49.1156830
+1:06:08.396740
48.6p
59
Magnus Andersson
Karlslunds IF
3:12:51.1157090
+1:06:11.397000
48.6p
60
Magnus Lindahl
Täby IS SK
3:14:18.1165710
+1:07:37.405620
48.2p
61
Micael Svensson
Himle
3:14:48.1168700
+1:08:07.408610
48.0p
62
Mats Pettersson
IFK Mora Sk
3:17:16.1183530
+1:10:35.423440
47.3p
63
Henrik Lundberg
AXA SC
3:21:27.1208630
+1:14:46.448540
46.2p
64
P-o Ehinger
Rävdun SK
3:23:24.1220320
+1:16:43.460230
45.6p
65
Kari Alanen
Älvdalens IF SK
3:23:47.1222690
+1:17:07.462600
45.5p
66
Peter Eriksson
Orsa SK
3:24:39.1227810
+1:17:58.467720
45.3p
67
Magnus Hanno
Lidingö
3:25:07.1230630
+1:18:26.470540
45.2p
68
Mikis Samaras
IK Jordbänningarna
3:32:52.1277160
+1:26:11.517070
43.3p
69
Thomas Drape
Ekerö
3:52:17.1393660
+1:45:36.633570
39.1p
-
Pierre Ahlström
Brovallens IF
23:59:58.8639700
-
-
Torbjörn Bergman
Lillhärdals IF
23:59:58.8639700
-
-
Robert Stierngranat
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Jimmy Norberg
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
David Levrén
Dala-Floda IF
23:59:59.8639800
-
-
Andrew Hooker
Orsa SK
23:59:59.8639800
-
-
Pierre Fällström
Nacka
23:59:59.8639800
-
-
Thomas EK
Hvetlanda SK
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Carlsson
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
-
Pär Magnus Bjurek
Tibro OK
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Andersson
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-