Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Årefjällsloppet
2015-03-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H/D 21 Motion
8km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Patrik Hakonen
Östersunds SK
23:55.143400
65.3p
2
Ingvar Samuelsson
No Club
32:03.192200
+8:08.48700
46.6p
3
Kurt Ove Kværner Vollan
Verdal IL
32:12.193100
+8:17.49600
46.4p
4
Jens Danielsson
No Club
35:09.210800
+11:14.67300
42.1p
5
Fredrik Pettersson
Fondbolagens Förening Team
35:19.211800
+11:24.68300
41.8p
6
Johan Persson
No Club
37:25.224400
+13:30.80900
39.2p
7
Lise Asko Kregnes
Inger Sport
38:32.231100
+14:37.87600
38.0p
8
Lina Naleppa
Ottsjö tunnbröd
38:37.231600
+14:42.88100
37.9p
9
Tone Asko Lagesen
No Club
38:53.233200
+14:58.89700
37.6p
10
Erik Drakenberg
Fondbolagens Förening Team
40:02.240100
+16:07.96600
36.4p
11
Johan Garmager
No Club
40:10.240900
+16:15.97400
36.3p
12
Kimmo Koski
No Club
41:09.246800
+17:14.103300
35.3p
13
Jan Nilsson
Fondbolagens Förening Team
42:08.252700
+18:13.109200
34.4p
14
Tom Rune Kværner Granheim
Verdal IL
42:46.256500
+18:51.113000
33.9p
15
Odd Einar Kværner Haugan
BIL
42:46.256500
+18:51.113000
33.9p
16
Mats Garmager
No Club
42:47.256600
+18:52.113100
33.9p
17
Johannes Håkansson
No Club
42:48.256700
+18:53.113200
33.8p
18
Gunnar Uppling
No Club
42:50.256900
+18:55.113400
33.8p
19
Maria Hiller
Ottsjö tunnbröd
42:54.257300
+18:59.113800
33.8p
20
Yvonne Larsen
Asko
43:31.261000
+19:36.117500
33.2p
21
Hans-eberhard Köhler
No Club
44:01.264000
+20:06.120500
32.8p
22
Åsa Drakenberg
Fondkollen.se
45:55.275400
+22:00.131900
31.4p
23
Kauko Lindstedt
Fondbolagens Förening Team
46:26.278500
+22:31.135000
31.0p
24
Maria Vettese
No Club
46:53.281200
+22:58.137700
30.7p
25
Kjell Dalkvist
Forserums SOK
47:03.282200
+23:08.138700
30.5p
26
Annika Molin
No Club
47:28.284700
+23:33.141200
30.2p
27
Josefine Palle
Banvaktarstugans Undersåker Skid-sälls
49:32.297100
+25:37.153600
28.9p
28
Cajsa Zinders
No Club
49:57.299600
+26:02.156100
28.6p
29
Anna Karin Källström
No Club
50:45.304400
+26:50.160900
28.1p
30
Anna Wiklund
No Club
51:30.308900
+27:35.165400
27.7p
31
Harald Gamst
Asko
51:38.309700
+27:43.166200
27.6p
32
Lotta Samuelson
No Club
51:52.311100
+27:57.167600
27.5p
33
Kurt Skutberg
No Club
52:14.313300
+28:19.169800
27.3p
34
Sigrid Hultman
Fondbolagens Förening Team
52:41.316000
+28:46.172500
27.0p
35
Elisabet Jansson
Ålberga GOIF
53:08.318700
+29:13.175200
26.8p
36
Hanna Helgesson
Fondbolagens Förening Team
53:23.320200
+29:28.176700
26.6p
37
Björn Fredlund
Järpens SK
55:37.333600
+31:42.190100
25.5p
38
Britt-marie Stafhammar
Hammarby IF SF
56:08.336700
+32:13.193200
25.3p
39
Ulrika Agerman
No Club
57:00.341900
+33:05.198400
24.8p
40
Jerker Eriksson
Lundsbergs IF
57:34.345300
+33:39.201800
24.6p
41
Sigbritt Åsell
No Club
59:39.357800
+35:44.214300
23.7p
42
Eivor Ågren
Seb IF
1:00:27.362600
+36:32.219100
23.3p
43
Pia Nilsson
Fondbolagens Förening Team
1:01:41.370000
+37:46.226500
22.8p
44
Irene Rikkinen
Fondbolagens Förening Team
1:01:50.370900
+37:55.227400
22.8p
45
Krister Gunnarson
No Club
1:10:30.422900
+46:35.279400
19.8p
46
Ylva Gunnarson
No Club
1:10:40.423900
+46:45.280400
19.8p
47
Veronika Edgren
Lidingö
1:12:32.435100
+48:37.291600
19.2p
-
Eva Stambej
No Club
23:59:59.8639800
-
Mait Ganskog
No Club
23:59:59.8639800
-
Elisabeth Ganskog
No Club
23:59:59.8639800
-
Veronica Pellén
No Club
23:59:59.8639800
-
Siw Backlund
Camp Duved
23:59:59.8639800
-
Per Salberg
No Club
23:59:59.8639800
-
Rolf Lantto
Rosvik IK
23:59:59.8639800
-
Anders Lantto
No Club
23:59:59.8639800
-
Angelika Köhler
No Club
23:59:59.8639800
-
Elisabeth Carlsén
Duveds IF
23:59:59.8639800
-
Malin Snis
No Club
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)