Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersport Cup Piteå Sprint Fristil
2014-12-07
Deltävling i
Intersport Cup 2015
<<< Intersport cup final
Scandinavisk Cup Falun Free >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
H 21
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Gustav Nordström
Borås SK
2
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
3
Karl-Johan Westberg
Borås SK
4
Erik Silfver
IFK Umeå
5
Johan Edin
IFK Mora SK
6
Anton Karlsson
Åsarna IK
Semifinal
7
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
8
Martin Bergström
Piteå Elit SK
9
David Nordström
IFK Umeå
9
Anders Svanebo
Stockviks SF
11
Simon Persson
IFK Umeå
11
Jesper Modin
Piteå Elit SK
Kvartsfinal
13
Robin Bryntesson
Sollefteå Skidor IF
13
Carl Quicklund
Östersunds SK
13
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
13
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
17
Johannes Ringsby
SK Bore
17
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
17
Jacob Engström
Kalix SK
17
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
21
Mathias Jonasson
Östersunds SK
21
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
21
Johan Forsberg
IFK Umeå
21
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
21
Robin Norum
IFK Umeå
26
Jesper Arnesson
Borås SK
26
Marcus Ruus
Åsarna IK
26
Jens Andersson
Kalix SK
26
Heikki Korpela
Finland
26
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
Kval
31
Mattias Bångman
Offerdals SK
2:35:00.929900
32
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
2:35.15430
33
Mikael Edström
Strömnäs GIF
2:35.15470
34
Simon Lageson
Åsarna IK
2:35.15480
35
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
2:36.15520
35
Emil Svensson
Åsarna IK
2:36.15520
35
Adam Steen
Falun Borlänge SK
2:36.15520
38
Viktor Brännmark
Bodens SK
2:36.15550
39
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
2:36.15560
40
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
2:36.15580
41
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
2:37.15620
42
Håkan Emilsson
Offerdals SK
2:37.15640
42
Johan Häggström
Kalix SK
2:37.15640
42
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
2:37.15640
45
Adrian Bergström
Bodens SK
2:37.15660
46
Oscar Kardin
Östersunds SK
2:39:00.953900
46
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
2:39:00.953900
46
Arvid Forss
Åsarna IK
2:39:00.953900
49
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
2:39.15830
49
Daniel Holmgren
IFK Umeå
2:39.15830
51
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
2:39.15850
52
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
2:39.15860
52
Andre Larsson
Svegs IK
2:39.15860
54
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
2:39.15870
55
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
2:39.15890
56
Simeon Deyanov
Järpens SK
2:40:00.959900
56
Simon Öberg
Kalix SK
2:40:00.959900
58
Jens Burman
Åsarna IK
2:40.15910
58
Bob Impola
SK Bore
2:40.15910
60
Daniel Svensson
IFK Mora SK
2:40.15920
61
Patrik Tallbom
Östersunds SK
2:40.15950
62
Petter Engdahl
Östersunds SK
2:40.15990
63
Zackarias Toresson
Sävast Ski Team IF
2:41:00.965900
64
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
2:41.16010
65
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
2:41.16020
66
Pierre Bryntesson
Sollefteå Skidor IF
2:44.16320
67
Måns Sunesson
Sellnäs IF
2:44.16330
68
Lukas Ebner
Tyskland
2:44.16370
69
Albin Jonsson
Högbo GOIF
2:45:00.989900
70
Martin Norberg
Malmbergets AIF
2:46:00.995900
70
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
2:46:00.995900
72
Tobias Nilsson
IFK Umeå
2:46.16550
73
Joakim Eriksson
IFK Mora SK
2:47.16620
74
Peter Fredriksson
Kalix SK
2:48:00.1007900
75
Per Sandberg
Filipstads SF
2:50.16930
76
Joel Lager
Garphyttans IF
2:52.17110
77
Julius Källgård
Sävast Ski Team IF
2:53:00.1037900
78
David Thorell
IK Stern
2:57.17610
79
Simon Svanebo
Tynderö IK
2:57.17670
80
Erik Söderlund
Malungs IF
23:59:59.8639800
80
David Frisk
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
80
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
80
Rasmus Blom
SK Bore
23:59:59.8639800
80
Johan Lövgren
Vännäs SK
23:59:59.8639800
80
Niklas Niska
Bodens SK
23:59:59.8639800
80
Hampus Lindblom
Åsarna IK
23:59:59.8639800
80
Gustav Wuopio
Kuusamon Erae Veikot
23:59:59.8639800
80
David Olofsson
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
80
Anders Jonsson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
80
Jens Hulgaard
Täfteå IK
23:59:59.8639800