Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
UVK-Rullen
2014-09-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anton Karlsson
Åsarna IK
1:30:17.541600
83.7p
2
Karl-Johan Westberg
Borås SK
1:30:17.541601
+0
83.7p
3
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
1:30:50.544900
+33.3200
82.9p
4
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
1:30:55.545400
+38.3700
82.8p
5
Nicklas Johansson
Järvsjöby IF
1:33:29.560800
+3:12.19100
79.6p
6
Markus Jönsson
Tranemo IF
1:33:30.560900
+3:13.19200
79.6p
7
Björn Hänninen
Högbo GOIF
1:35:19.571800
+5:02.30100
77.4p
8
Göran Hammarson
Stockholms RK
1:36:24.578300
+6:07.36600
76.2p
9
Markus Bäck
Yuppie Ski Club
1:37:32.585100
+7:15.43400
75.0p
10
Elis Weslien
Nybro Ski
1:37:38.585700
+7:21.44000
74.9p
11
Thomas Eriksson
Norberg
1:37:43.586200
+7:26.44500
74.8p
12
Robert Jonsson
Yuppie Ski Club
1:37:46.586500
+7:29.44800
74.7p
13
Magnus Graas
Storvreta IK
1:37:48.586700
+7:31.45000
74.7p
13
Jimmy Norberg
Axa SC
1:37:48.586700
+7:31.45000
74.7p
13
Ulrik Schäfer
Storvreta IK
1:37:48.586700
+7:31.45000
74.7p
16
Johan Sandberg
Täfteå IK
1:37:49.586800
+7:32.45100
74.7p
17
Johan Walldén
Hedesunda IF
1:37:50.586900
+7:33.45200
74.6p
18
Tomas Jelinek
Sundbybergs IK
1:37:56.587500
+7:39.45800
74.5p
19
Magnus Karlsson
Häverödals IF
1:39:00.593900
+8:43.52200
73.4p
20
Jonas Strandell
Vassunda IF
1:40:36.603500
+10:19.61800
71.8p
21
Jacob Söderqvist
Brovallens IF
1:41:34.609300
+11:17.67600
70.9p
22
Johan Hamre
Vallsta SK
1:42:00.611900
+11:43.70200
70.4p
23
Per-erik Ervasti
Högbo GOIF
1:44:23.626200
+14:06.84500
68.3p
24
Pierre Lövgren
SOK Viljan
1:44:24.626300
+14:07.84600
68.2p
25
Ulf Tingelöf
Kraftstaven Ski Team Förening
1:44:55.629400
+14:38.87700
67.8p
26
Birger Edvinsson
Hybo AIK
1:46:35.639400
+16:18.97700
66.3p
27
Tomas Persson
Stockholms RK
1:46:41.640000
+16:24.98300
66.3p
28
Martin Törnqvist
Ica-Handlarnas IF
1:47:37.645600
+17:20.103900
65.5p
29
Seppo Lindh
Högbo GOIF
1:47:40.645900
+17:23.104200
65.4p
30
Patrik Söderqvist
Storvreta IK
1:47:55.647400
+17:38.105700
65.2p
31
Per Bergeå AF Geijerstam
IK Rex
1:50:01.660000
+19:44.118300
63.6p
32
Magnus Lyckfjäll
Karlbergs Skytte Och IF
1:50:04.660300
+19:47.118600
63.5p
33
Johan Månflod
Storvreta IK
1:50:06.660500
+19:49.118800
63.5p
34
Kenneth Nybohm
Sundbybergs IK
1:50:09.660800
+19:52.119100
63.5p
35
Jens Kirk
Enklaresport SK
1:50:20.661900
+20:03.120200
63.3p
36
Antti Karonen
Brudpiga RK
1:50:35.663400
+20:18.121700
63.1p
37
Peter Kaponen
Peab Fritid
1:51:56.671500
+21:39.129800
62.1p
38
Peter Lundberg
Bålsta SK
1:52:02.672100
+21:45.130400
62.0p
39
Åke Isaksson
Vassunda IF
1:53:22.680100
+23:05.138400
61.1p
40
Tomas Wahlund
Högbo GOIF
1:53:24.680300
+23:07.138600
61.1p
41
Andreas Bertilsköld
Fagersta Södra IK
1:53:28.680700
+23:11.139000
61.0p
41
Göran Klinga
IFK Lidingö SOK
1:53:28.680700
+23:11.139000
61.0p
41
Ulf Uddbäck
Gävle SK
1:53:28.680700
+23:11.139000
61.0p
44
Jonas Lundmark
Ufk
1:53:29.680800
+23:12.139100
61.0p
45
Magnus Haglund
Åkersberga SK
1:55:16.691500
+24:59.149800
59.8p
46
Erik Sterner
Ufk
1:57:04.702300
+26:47.160600
58.5p
47
Bo Carlsson
Bålsta SK
1:57:18.703700
+27:01.162000
58.4p
48
Sören Ryholm
Ufk
1:57:31.705000
+27:14.163300
58.3p
49
David Eknor
Älvsby IF SK
1:57:43.706200
+27:26.164500
58.1p
50
Mikael Svensson
Ufk
1:57:51.707000
+27:34.165300
58.0p
51
Johan Fornander
IK Rex
1:59:44.718300
+29:27.176600
56.8p
52
Mats Berggren
Ufk
1:59:46.718500
+29:29.176800
56.8p
52
Kent Persson
Norrtälje
1:59:46.718500
+29:29.176800
56.8p
54
Johan Molander
IK Fyris
1:59:52.719100
+29:35.177400
56.8p
55
Staffan Dickfors
Rembo IK
1:59:56.719500
+29:39.177800
56.7p
56
Michael Blomqvist
Stennäsets IF
2:00:00.719900
+29:43.178200
56.7p
57
Peter Skogert
Jm-Konc IF
2:01:33.729200
+31:16.187500
55.7p
58
Victor Söderberg
Uppsala
2:02:05.732400
+31:48.190700
55.4p
59
Peter Jacobson
Q-Med FF
2:02:10.732900
+31:53.191200
55.4p
60
Peter Johannessen
Nybro Ski
2:03:20.739900
+33:03.198200
54.7p
61
Martin Stern
Nacka Värmdö SK
2:03:31.741000
+33:14.199300
54.6p
62
Hans Johansson
IK Jarl Rättvik
2:03:37.741600
+33:20.199900
54.5p
62
Lars Landenberg
Rembo IK
2:03:37.741600
+33:20.199900
54.5p
64
Stefan Djurström
Team Sportia Uppsala
2:03:44.742300
+33:27.200600
54.5p
65
Jonas Nilsson
Stockholms RK
2:04:03.744200
+33:46.202500
54.3p
66
Svante Djärv
Rembo IK
2:06:13.757200
+35:56.215500
53.1p
67
Jan Hernelind
IFK Västerås SK
2:06:22.758100
+36:05.216400
53.0p
68
Henrik Ejderholm
Stockholm
2:06:35.759400
+36:18.217700
52.9p
69
Martin Karlsson
Öregrunds IK
2:06:46.760500
+36:29.218800
52.8p
70
Leif Larsson
IFK Västerås SK
2:07:08.762700
+36:51.221000
52.6p
71
Kent Skogsund
IFK Västerås SK
2:07:37.765600
+37:20.223900
52.4p
72
Björn Silwén
Huddinge SK LF
2:07:59.767800
+37:42.226100
52.2p
73
Jens Eriksson
Axa SC
2:09:28.776700
+39:11.235000
51.4p
74
Björn Robert Lindberg
Öregrunds IK
2:09:30.776900
+39:13.235200
51.4p
75
Pontus Mattsson
Öregrunds IK
2:11:28.788700
+41:11.247000
50.4p
75
Christian Seeger
Uppsala
2:11:28.788700
+41:11.247000
50.4p
77
Bengt Finn
Uppsala
2:11:31.789000
+41:14.247300
50.4p
78
Peter Jäderström
OK Linné
2:11:44.790300
+41:27.248600
50.3p
79
Lars-Erik Andersson
Knutby IF
2:12:59.797800
+42:42.256100
49.7p
80
Tor Briseid
Tyresö
2:13:51.803000
+43:34.261300
49.3p
81
Henrik Westling
IF Strategen
2:14:49.808800
+44:32.267100
48.8p
82
Christoffer Kraft
Boo IF
2:15:25.812400
+45:08.270700
48.6p
83
Torbjörn Stolpe
Ufk
2:19:09.834800
+48:52.293100
46.9p
84
Stefan Andersson
Ufk
2:20:27.842600
+50:10.300900
46.4p
85
Daniel Andersson
Upplands-Ekeby IF
2:26:44.880300
+56:27.338600
43.9p
86
Ulf Åberg
Rembo IK
2:27:49.886800
+57:32.345100
43.5p
87
Michael Grahn
IFK Umeå
2:37:04.942300
+1:06:47.400600
40.4p
-
Magnus Andersson
Rembo IK
23:59:58.8639700
-
Otto Linderborg
Ufk
23:59:58.8639700
-
Björn Lystedt
Vassunda IF
23:59:58.8639700
-
Peter Ohlsén
Bålsta SK
23:59:58.8639700
-
Claes Steimert
Stockholms RK
23:59:58.8639700
-
Fredrik Ström
Bålsta SK
23:59:58.8639700
-
Esbjörn Brolund
Ufk
23:59:59.8639800
-
Mattias Elg
Åre Längdskidklubb
23:59:59.8639800
-
Lars Eriksson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Magnus Carlsson
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
Pär Lindh
Vallsta SK
23:59:59.8639800
-
Peter Lundin
Östervåla IF
23:59:59.8639800
-
Per Löfving
Storvreta IK
23:59:59.8639800
-
Sebastian Pettersson
Östervåla IF
23:59:59.8639800
-
Andre Rhodin
Grycksbo IF OK
23:59:59.8639800
-
Stellan Österberg
Ufk
23:59:59.8639800
-
Lars-erik Odén
Enköpings Aif
23:59:59.8639800
-
Leif Svanberg
Bålsta SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)