Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fjälltoppsloppet
2014-04-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
28km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Jan Thomas Jenssen
Hommelvik IL
1:18:33.471250
88.8p
2
Ole Morten Flataker
Hommelvik IL
1:18:35.471470
+2.120
88.7p
3
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
1:18:44.472340
+10.990
88.5p
4
Sebastian Samuelsson
Sollefteå Skidor IF
1:20:17.481690
+1:44.10340
86.7p
5
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
1:20:31.483070
+1:58.11720
86.4p
6
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
1:20:33.483210
+1:59.11860
86.4p
7
Martin Herbert
Sundbybergs IK
1:20:41.484070
+2:08.12720
86.2p
8
Morten Torvik
Varden IL
1:20:45.484440
+2:11.13090
86.1p
9
Elias Dahl
Offerdals SK
1:20:48.484780
+2:15.13430
86.1p
10
Torstein Buan Røvik
Varden IL
1:21:41.490010
+3:07.18660
85.1p
11
Emil Thyrèn
Trönö IK
1:21:44.490310
+3:10.18960
85.0p
12
Alfred Buskqvist
IK Stern
1:21:46.490590
+3:13.19240
85.0p
13
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
1:21:48.490780
+3:15.19430
84.9p
14
JO Svinsås
IK Rindals-Troll
1:22:48.496790
+4:15.25440
83.8p
15
Henrik Gullikstad
Lillehammer SK
1:23:02.498160
+4:29.26810
83.6p
16
Gustav Rotvold
Åsarna IK
1:23:36.501560
+5:03.30210
83.0p
17
John Leander
Åsarna IK
1:23:50.502940
+5:16.31590
82.7p
18
Sigve Smedshammer
Tynset IL
1:23:54.503360
+5:21.32010
82.7p
19
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
1:24:02.504150
+5:29.32800
82.5p
20
Ola Rannem Brosveet
Inderøy IL
1:24:49.508870
+6:16.37520
81.7p
21
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
1:24:55.509410
+6:21.38060
81.6p
22
David Larsson
Hudiksvalls IF
1:25:12.511150
+6:39.39800
81.3p
23
Jon Lund Kempe
Kramfors Alliansen
1:26:04.516350
+7:31.45000
80.4p
24
Aksel Norli
IK Rindals-Troll
1:26:40.519900
+8:06.48550
79.8p
25
Marcus Grate
Täfteå IK
1:28:03.528230
+9:29.56880
78.5p
26
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
1:28:05.528440
+9:31.57090
78.4p
27
Jens Selahn
Stockviks SF
1:28:10.528970
+9:37.57620
78.4p
28
Gaute Iversen
Varden IL
1:28:37.531630
+10:03.60280
77.9p
29
Oscar Lindell
Stockviks SF
1:29:17.535640
+10:43.64290
77.3p
30
Arvid Aronsson
Stockviks SF
1:29:33.537270
+11:00.65920
77.1p
31
Hannes Liljedal
Östersunds SK
1:29:37.537660
+11:04.66310
77.0p
32
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
1:29:48.538710
+11:14.67360
76.8p
33
Filip Åslin
Stockviks SF
1:30:28.542770
+11:55.71420
76.2p
34
Elias Olofsson
Vårby IK
1:31:00.545970
+12:27.74620
75.7p
35
Olle Strömbäck
Husums IF SK
1:31:34.549330
+13:00.77980
75.2p
36
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
1:31:46.550550
+13:13.79200
75.1p
37
August Spik
SK Leksand
1:31:57.551630
+13:23.80280
74.9p
38
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
1:35:12.571170
+16:39.99820
72.2p
39
Jonas Persson
Trönö IK
1:35:49.574850
+17:16.103500
71.7p
40
Jonathan Persson
Korsnäs IF SK
1:36:53.581220
+18:19.109870
70.8p
41
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
1:39:48.598780
+21:15.127430
68.6p
42
Emil Bennermo
Hybo AIK
1:42:04.612310
+23:30.140960
67.0p
43
Angus Maclean
Storbritannien
1:55:32.693170
+36:59.221820
58.8p