Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandc Cup Final
2014-03-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
15km, Längdskidor, Jaktstart
1
Elias Dahl
Offerdals SK
49:13.295220
87.9p
2
Filip Danielsson
Garphyttans IF
49:22.296120
+9.800
87.7p
3
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
49:30.296910
+16.1590
87.4p
4
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
49:56.299510
+42.4190
86.8p
5
Max Novak
Offerdals SK
50:08.300760
+55.5440
86.4p
6
Alfred Buskqvist
IK Stern
50:40.303970
+1:27.8650
85.6p
7
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
51:44.310340
+2:31.15020
84.0p
8
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
52:09.312890
+2:56.17570
83.4p
9
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
52:12.313160
+2:59.17840
83.4p
10
Gustav Nilsson
Njutångers IF SK
52:22.314140
+3:09.18820
83.1p
11
Marcus Grate
Täfteå IK
52:33.315220
+3:20.19900
82.9p
12
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
52:34.315340
+3:21.20020
82.8p
13
Gustav Rotvold
Åsarna IK
52:34.315350
+3:21.20030
82.8p
14
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
52:44.316390
+3:31.21070
82.6p
15
Martin Herbert
Sundbybergs IK
53:03.318200
+3:49.22880
82.2p
16
Emil Thyrèn
Trönö IK
53:24.320320
+4:11.25000
81.7p
17
Jens Selahn
Stockviks SF
53:39.321820
+4:26.26500
81.3p
18
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
53:41.322080
+4:28.26760
81.3p
19
David Larsson
Hudiksvalls IF
53:55.323480
+4:42.28160
81.0p
20
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
54:04.324330
+4:51.29010
80.8p
21
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
54:24.326380
+5:11.31060
80.3p
22
Elias Andersson
Sunderby SK
54:35.327490
+5:22.32170
80.1p
23
Oscar Lindholm
Ljusne AIK SK
54:45.328450
+5:32.33130
79.8p
24
Oscar Lindell
Stockviks SF
54:48.328760
+5:35.33440
79.8p
25
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
54:54.329300
+5:40.33980
79.7p
26
Elias Olofsson
Vårby IK
55:03.330280
+5:50.34960
79.4p
27
Jakob Jansson
Månkarbo IF
55:17.331650
+6:04.36330
79.1p
28
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
55:27.332630
+6:14.37310
78.9p
29
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
55:35.333490
+6:22.38170
78.7p
30
John Leander
Åsarna IK
55:45.334420
+6:32.39100
78.6p
31
Oscar Johansson
Linköpings SK
55:52.335100
+6:38.39780
78.4p
32
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
56:23.338280
+7:10.42960
77.7p
33
Kalle Eriksson
Sävast Ski Team IF
56:40.339900
+7:26.44580
77.4p
34
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
56:57.341690
+7:44.46370
77.0p
35
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
57:04.342300
+7:50.46980
76.9p
36
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
57:17.343690
+8:04.48370
76.6p
37
Jakob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
57:21.344000
+8:07.48680
76.6p
38
Gabriel Strid
Sunne SLF
57:26.344520
+8:13.49200
76.5p
39
Oscar Westin
Sävast Ski Team IF
57:40.345970
+8:27.50650
76.2p
40
Emil Eriksson
Tierps IF
57:54.347360
+8:41.52040
75.9p
41
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
57:57.347660
+8:44.52340
75.8p
42
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
57:57.347680
+8:44.52360
75.8p
43
André Mattei
Sävast Ski Team IF
58:02.348130
+8:49.52810
75.7p
44
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
58:03.348210
+8:49.52890
75.7p
45
Alexander Svensson
Äspereds IF
58:03.348220
+8:50.52900
75.7p
46
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
58:17.349620
+9:04.54300
75.4p
47
Filip Halldén
Garphyttans IF
58:29.350890
+9:16.55570
75.2p
48
Mattias Sundin
Kramfors Alliansen
59:12.355120
+9:59.59800
74.4p
49
Filip Åslin
Stockviks SF
59:52.359120
+10:39.63800
73.6p
50
Christoffer Lindberget
Älvdalens IF SK
1:00:32.363170
+11:19.67850
72.9p
51
Olle Strömbäck
Husums IF SK
1:00:55.365460
+11:42.70140
72.5p
52
Oscar Bröte
Sundbybergs IK
1:01:04.366360
+11:51.71040
72.3p
53
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
1:01:32.369170
+12:19.73850
71.8p
54
Jens Filipsson
Sunne SLF
1:01:36.369510
+12:22.74190
71.7p
55
Emil Bennermo
Hybo AIK
1:02:22.374150
+13:09.78830
70.9p
56
Alex Thiger
Bergeforsens SK
1:02:25.374430
+13:12.79110
70.9p
57
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
1:02:48.376730
+13:35.81410
70.5p
58
David Dahl
Visborgs OK
1:02:56.377500
+13:42.82180
70.3p
59
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
1:04:07.384620
+14:54.89300
69.1p
60
Dennis Lindberget
Älvdalens IF SK
1:04:50.388940
+15:37.93620
68.4p
-
Oscar Lindgren
Hägglunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Hannes Liljedal
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Erik Pakkala
Sävast Ski Team IF
23:59:58.8639700
-
-
Jonathan Persson
Korsnäs IF SK
23:59:58.8639700
-
-
Jon Lund Kempe
Kramfors Alliansen
23:59:58.8639700
-
-
Jonathan Engström
Borås GIF
23:59:59.8639800
-
-
Adam Gillman
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
Olle Axelsson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Björkman
Täfteå IK
23:59:59.8639800
-
-
Adam Agge Hagberg
IK Jarl Rättvik
23:59:59.8639800
-
-
Jesper Göras
Kvarnsvedens GOIF SK
23:59:59.8639800
-
-
Peter Nilsson
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Roos
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Hägesten
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-