Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA/Sävastspelen
2014-02-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Sävast Ski Team
Plats: Sävast
Längdskidor
Jaktstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 18
16km, Längdskidor, Jaktstart
1
Oscar Westin
Sävast Ski Team IF
40:17.241610
80.2p
2
Elias Andersson
Sunderby SK
40:37.243650
79.4p
3
Emil Edman
Luleå Gjutarens IF
41:52.251190
76.7p
H 20
16km, Längdskidor, Jaktstart
1
Jacob Engström
Kalix SK
37:33.225280
87.1p
2
Simon Öberg
Kalix SK
38:50.232910
83.8p
3
Anton Åström
Bodens SK
38:51.233000
83.7p
H 21
16km, Längdskidor, Jaktstart
1
Martin Bergström
Piteå Elit SK
36:51.221020
89.1p
2
Viktor Brännmark
Bodens SK
37:19.223830
87.8p
3
Niklas Niska
Bodens SK
37:19.223880
87.8p
D 21
13.5km, Längdskidor, Jaktstart
1
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
37:52.227110
2
Maria Sundström
Strömnäs GIF
38:29.230810
3
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
38:47.232610
D 18
11km, Längdskidor, Jaktstart
1
Ottilia Niemi
IFK Kiruna
36:02.216160
68.6p
2
Matilda Jönsson
Sävast Ski Team IF
36:07.216640
68.5p
3
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
36:20.217910
68.1p
D 20
11km, Längdskidor, Jaktstart
1
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
34:14.205320
72.2p
2
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
34:44.208330
71.2p
3
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
36:03.216260
68.6p
D 15
7km, Längdskidor, Jaktstart
1
Amanda Lundström
Bodens SK
23:05.138490
2
Sara Thyni
Kalix SK
23:15.139470
3
Sofia Westin
Sävast Ski Team IF
23:56.143550
D 16
7km, Längdskidor, Jaktstart
1
Maria Olofsson
Kalix SK
21:46.130580
2
Wilma Lindgren
Kalix SK
21:57.131690
3
Ida Gustavsson
IFK Arvidsjaur SK
21:58.131730
H 15
7km, Längdskidor, Jaktstart
1
Anton Laine
Kalix SK
20:29.122860
2
Andreas Karlsson
Norrfjärdens IF
20:30.122910
3
Anton Murto
OK Sarven
20:47.124680
H 16
7km, Längdskidor, Jaktstart
1
Simon Stenberg
Kalix SK
19:18.115750
2
Joel Åström
Bodens SK
19:23.116280
3
Jesper Matti
Bodens SK
20:59.125840
D 14
6km, Längdskidor, Jaktstart
1
Ebba Larsson
Sävast Ski Team IF
22:50.136900
2
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
23:23.140240
3
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
23:57.143600
H 14
6km, Längdskidor, Jaktstart
1
Filip Öberg
Kalix SK
21:47.130680
2
Rasmus Gunnari
Sävast Ski Team IF
22:28.134710
3
Emil Eliasson
OK Sarven
22:35.135410
D 12
5km, Längdskidor, Jaktstart
1
Hanna Lundberg
Luleå Gjutarens IF
19:20.115920
2
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
20:03.120290
3
Alina Kitok
Luleå Gjutarens IF
20:37.123620
D 13
5km, Längdskidor, Jaktstart
1
Olivia Norberg
Sävast Ski Team IF
17:52.107120
2
Malin Sundén
Arjeplogs SK
19:41.118090
3
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
20:21.122040
H 12
5km, Längdskidor, Jaktstart
1
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
17:12.103120
2
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
17:50.106900
3
Ludvig Fredriksson
Strömnäs GIF
18:19.109880
H 13
5km, Längdskidor, Jaktstart
1
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
16:17.97640
2
Jesper Lindberg
OK Sarven
16:40.99990
3
Eelis Murto
OK Sarven
18:13.109270
D 11
4km, Längdskidor, Jaktstart
1
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
14:59.89820
2
Therese Patomella
Jukkasjärvi IF
15:12.91150
3
Lovisa Fjällborg
Jukkasjärvi IF
15:21.92030
Logga in för att slippa de här annonserna
H 11
4km, Längdskidor, Jaktstart
1
Theo Mattei
Sävast Ski Team IF
14:44.88360
2
Viktor Sundén
Arjeplogs SK
15:14.91350
3
Victor Berglund
Bodens SK
15:15.91470
D 9
3km, Längdskidor, Jaktstart
1
Nora Feil Lindmark
Skellefteå SK
14:10.84910
2
Emma Antonsen
Sävast Ski Team IF
14:22.86190
3
Felicia Westin
Sävast Ski Team IF
15:26.92570
D 10
3km, Längdskidor, Jaktstart
1
Emma Järvenpää Espling
Sunderby SK
13:17.79610
2
Alva Isaksson
Sävast Ski Team IF
13:30.80960
3
Ella Johansson
Sävast Ski Team IF
13:32.81130
H 9
3km, Längdskidor, Jaktstart
1
William Roberts
Sävast Ski Team IF
13:55.83490
2
Jesper Lindqvist
Bodens SK
13:56.83560
3
Ivar Törnblom
IFK Umeå
14:41.88040
H 10
3km, Längdskidor, Jaktstart
1
Linus Antonsen
Sävast Ski Team IF
12:36.75520
2
Oscar Säfström Niemi
Kalix SK
13:10.78990
3
Jesper Lundholm
Strömnäs GIF
13:21.80080
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Sävastspelen 2020
Sävastspelen 2017
ICA/Sävastspelen 2016
ICA/Sävastspelen dag 2 2015
ICA/Sävastspelen Dag 1 2015
ICA/Sävastspelen 2014
ICA/Sävastspelen 2013
Sävastspelen 2012
ICA/Sävastspelen 2011
Tävlingar i närheten
Scandic Cup Piteå Fristil 2014
Intersport Cup Piteå Sprint Fristil 2014
Scandic cup Piteå Sprint Klassiskt 2014
Intersport Cup Piteå Klassiskt 2014
Råneälvdalsloppet 2014
Luleå Gjutarens Vinterspel 2014
Lilla Karlavagnen 2014
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan