Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA CUP Sprint lördag
2014-02-22
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elias Hortlund
Norrbotten
1:37.9663
2
Jesper Persson
Jämtland Härjedalen
1:39.9814
+1.51
3
Anton Eriksson
Ångermanland
1:40.9906
+2.143
4
Petter Dahl
Medelpad
1:40.9922
+2.159
5
William Poromaa
Medelpad
1:40.9925
+2.162
6
Samuel Oskarsson
Dalarna
1:40.9998
+3.235
7
Erik Engelin
Jämtland Härjedalen
1:41.10060
+3.297
8
Sven Leander
Jämtland Härjedalen
1:42.10129
+4.366
9
Mattis Brunström
Norrbotten
1:43.10273
+6.510
10
Ossian Rosenberg
Jämtland Härjedalen
1:44.10302
+6.539
11
Adam Boman
Västergötland
1:44.10336
+6.573
12
Alexander Gidlund
Ångermanland
1:44.10360
+6.597
13
Andreas Albinsson
Värmland
1:44.10374
+7.611
14
Simon Eriksson
Jämtland Härjedalen
1:44.10375
+7.612
15
Julius Berg
Värmland
1:45.10405
+7.642
16
Axel Ribbholm
Småland
1:45.10474
+8.711
17
Simon Thor
Uppland
1:46.10503
+8.740
18
Anton Björk
Dalarna
1:46.10517
+8.754
19
Axel Eriksson
Dalarna
1:46.10541
+8.778
20
Albin Johansson
Östergötland
1:46.10550
+8.787
21
Simon Åstot
Västerbotten
1:46.10552
+8.789
22
Jonathan Norder
Halland
1:47.10606
+9.843
23
Gustav Kvarnbrink
Västerbotten
1:47.10611
+9.848
24
Axel Svingstedt
Medelpad
1:47.10638
+9.875
25
Harald Carling
Dalarna
1:47.10665
+10.902
26
Gleyson Mendez
Norrbotten
1:47.10673
+10.910
27
Martin Mickels
Uppland
1:48.10715
+10.952
28
Hugo Eriksson
Ångermanland
1:49.10815
+11.1052
29
Linus Berglund
Jämtland Härjedalen
1:49.10826
+11.1063
30
Pontus Wikström
Ångermanland
1:49.10881
+12.1118
31
Oscar Madsstuen
Halland
1:49.10882
+12.1119
32
Harald Eklöf
Småland
1:50.10908
+12.1145
33
Emil Logård
Hälsingland
1:50.10922
+12.1159
34
Anton Niederbach
Ångermanland
1:50.10933
+12.1170
35
Arvid Larsson
Västerbotten
1:50.10959
+12.1196
36
Olle Windahl
Örebro Län
1:51.11027
+13.1264
37
Alfons Stensson
Småland
1:52.11148
+14.1385
38
Viktor Ström
Västerbotten
1:52.11150
+14.1387
39
Nils Lundgren
Medelpad
1:52.11188
+15.1425
40
Malte Stefansson
Dalarna
1:52.11197
+15.1434
41
Kim Åleheim
Småland
1:53.11220
+15.1457
42
Johan Ekberg
Stockholm
1:53.11259
+15.1496
43
Linus Nilsson
Västerbotten
1:53.11277
+16.1514
44
Axel Åslund
Gästrikland
1:54.11346
+16.1583
45
Natanael Pehrs
Dalarna
1:54.11363
+17.1600
46
Filip Rosjö
Småland
1:54.11367
+17.1604
47
William Schultz
Västerbotten
1:55.11420
+17.1657
48
William Selander
Jämtland Härjedalen
1:55.11424
+17.1661
49
Love Strömqvist
Jämtland Härjedalen
1:55.11468
+18.1705
50
Edvin Rösliden
Östergötland
1:56.11529
+18.1766
50
Emil Madstuen
Halland
1:56.11529
+18.1766
52
Adam Halleröd
Västergötland
1:57.11602
+19.1839
53
Jonathan Nilsson
Bohuslän Dal
1:57.11621
+19.1858
54
Elias Finnström
Hälsingland
1:57.11632
+19.1869
55
Rickard Andersson
Östergötland
1:59.11836
+21.2073
56
Edvin Quist Weghagen
Västergötland
2:00.11915
+22.2152
56
Viktor Thor
Hälsingland
2:00.11915
+22.2152
58
Gustav Eneslätt
Västerbotten
2:00.11932
+22.2169
59
Harald Östensen
Västergötland
2:00.11942
+22.2179
60
Johan Lüning
Uppland
2:01.12005
+23.2242
61
Nils Eriksson
Västergötland
2:01.12088
+24.2325
62
Ludvig Karlsten
Örebro Län
2:03.12226
+25.2463
63
Oskar Ahnbrink
Stockholm
2:03.12270
+26.2507
64
Klas Johansson
Västergötland
2:03.12276
+26.2513
65
Axel Bergström
Uppland
2:04.12354
+26.2591
66
Anton Andersson
Örebro Län
2:06.12503
+28.2740
67
Olle Björk
Gästrikland
2:06.12525
+28.2762
68
Wilhelm Olofsson
Västerbotten
2:06.12562
+28.2799
69
Elias Ljungqvist
Göteborg
2:07.12601
+29.2838
70
Anton Nygren
Östergötland
2:07.12631
+29.2868
71
Oskar Hammarström
Hälsingland
2:07.12687
+30.2924
72
Anton Wöhrer
Bohuslän Dal
2:09.12834
+31.3071
73
Ivar Westin
Göteborg
2:15.13469
+38.3706
74
Nore Ring
Örebro Län
2:18.13751
+40.3988
-
August Wallberg
Hälsingland
23:59:59.8639800