Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bessemerloppet
2007-02-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
52km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Magnus Graas
OK Linné
2:55:55.1055400
63.6p
2
Jonas Jonsson
Bonbiz SK
2:59:14.1075300
+3:19.19800
62.0p
3
Jonas Carlsson
Korsnäs IF SK
2:59:38.1077700
+3:43.22200
61.8p
4
Lennart Romin
Gävle SK
3:03:34.1101300
+7:39.45800
60.1p
5
Klas Pettersson
Stockholms SIF
3:09:38.1137700
+13:43.82200
57.5p
6
Anders Berlin
Axa SC
3:10:21.1142000
+14:26.86500
57.2p
7
Rune Sölvberg
Ibm-Klubben
3:11:08.1146700
+15:13.91200
56.9p
8
Anders Olofsson
Scania IF
3:11:19.1147800
+15:24.92300
56.8p
9
Håkan Hällström
OK Linné
3:11:47.1150600
+15:52.95100
56.6p
10
Jonas Johansson
Skuttunge SK
3:12:27.1154600
+16:32.99100
56.4p
11
Mårten Axelsson
IK Vavd
3:13:50.1162900
+17:55.107400
55.8p
12
Mattias Lidén
Hammarby IF SF
3:14:09.1164800
+18:14.109300
55.7p
13
Mårten Källström
Sala OK
3:14:47.1168600
+18:52.113100
55.5p
14
Niklas Willman
Hofors Aif
3:14:50.1168900
+18:55.113400
55.5p
15
Staffan Kjellman
OK Ravinen
3:15:39.1173800
+19:44.118300
55.2p
16
Ulf Sonesson
Sandvikens Fokets Hus
3:15:48.1174700
+19:53.119200
55.1p
17
Tommy Korhonen
Boo IF
3:16:40.1179900
+20:45.124400
54.8p
18
Mårten Pettersson
Björklinge SOK
3:17:33.1185200
+21:38.129700
54.5p
19
Stefan Carlsson
Västerås Skidklubb
3:17:34.1185300
+21:39.129800
54.5p
20
Lars Rosén
Östervåla IF
3:17:55.1187400
+22:00.131900
54.3p
21
Hans Åberg
Riddarnas IF
3:18:08.1188700
+22:13.133200
54.3p
22
Kjell Risto
Axa SC
3:18:11.1189000
+22:16.133500
54.2p
23
Magnus Damm
Storviks IF
3:18:46.1192500
+22:51.137000
54.0p
24
Marcus Svadling
Hofors Aif
3:19:15.1195400
+23:20.139900
53.9p
25
Mikael Andersson
Nås IF
3:19:27.1196600
+23:32.141100
53.8p
26
Patrik Östberg
City Mail
3:19:28.1196700
+23:33.141200
53.8p
27
Roger Georgsson
Jädraås AIK
3:19:40.1197900
+23:45.142400
53.7p
28
Mats Andersson
Axa SC
3:19:44.1198300
+23:49.142800
53.7p
29
Daniel Palmberg
Långshyttans AIK SK
3:19:46.1198500
+23:51.143000
53.7p
30
Jon Lundqvist
Lugi SK
3:19:55.1199400
+24:00.143900
53.6p
31
Peter Sjöberg
No Club
3:20:28.1202700
+24:33.147200
53.4p
32
Mikael Leithner
Hofors Aif
3:20:57.1205600
+25:02.150100
53.3p
33
Torbjörn Blom
Högbo GOIF
3:21:40.1209900
+25:45.154400
53.0p
34
Anders Sandberg
Axa SC
3:22:20.1213900
+26:25.158400
52.8p
35
Christian Hadenius
IFK Lidingö SOK
3:23:00.1217900
+27:05.162400
52.6p
36
Carl Wolf
IF Thor
3:24:20.1225900
+28:25.170400
52.1p
37
Bertil Jonsson
Korsnäs IF SK
3:24:27.1226600
+28:32.171100
52.1p
38
Christer Sehlstedt
Brottby SK
3:24:52.1229100
+28:57.173600
51.9p
39
Daniel Leander
Högbo GOIF
3:25:29.1232800
+29:34.177300
51.7p
40
Christer Andersson
Årsunda IF
3:25:42.1234100
+29:47.178600
51.7p
41
Anders Tyskling
Hallstahammars SK SOFK
3:25:45.1234400
+29:50.178900
51.6p
42
Martin Andersson
IK Rex
3:25:52.1235100
+29:57.179600
51.6p
43
Erik Troeng
Storviks IF
3:27:06.1242500
+31:11.187000
51.2p
44
Arne Lidén
Hammarby IF SF
3:28:56.1253500
+33:01.198000
50.6p
45
Michael Gunnarsson
Lidingö Frilufsfrämjande
3:29:18.1255700
+33:23.200200
50.5p
46
Henrik Augustsson
Hammarby IF SF
3:30:05.1260400
+34:10.204900
50.3p
47
Anders Hellström
Hammarby IF SF
3:30:06.1260500
+34:11.205000
50.3p
48
Thomas Svensson
Vissefjärda GOIF
3:30:14.1261300
+34:19.205800
50.2p
49
Maria Jennelid
Uppsala Studenters IF
3:31:11.1267000
+35:16.211500
49.9p
50
Anders Alderud
Nyköpings OK
3:33:50.1282900
+37:55.227400
49.1p
51
Peter Wahlfort
Grisslehamns SK
3:34:52.1289100
+38:57.233600
48.8p
52
Peter Lindström
Scania IF
3:34:56.1289500
+39:01.234000
48.8p
53
Magnus Westbergh
Gottne IF
3:35:11.1291000
+39:16.235500
48.7p
54
Marcus Willner
Tärnsjö IF
3:35:12.1291100
+39:17.235600
48.7p
55
Marcus Lycksell
Johanneshov IF
3:36:17.1297600
+40:22.242100
48.4p
56
Pär Råghall
No Club
3:36:20.1297900
+40:25.242400
48.4p
57
Bengt Ismar
IFK Lindesberg
3:36:34.1299300
+40:39.243800
48.3p
58
Lars Danielsson
Fjärdhundra SK
3:36:36.1299500
+40:41.244000
48.3p
59
Henrik Wilmar
IK Fyris
3:37:03.1302200
+41:08.246700
48.2p
60
Kent Lindblom
Gävle SK
3:38:01.1308000
+42:06.252500
47.9p
61
Fredrik Milde
Axa SC
3:38:03.1308200
+42:08.252700
47.9p
62
Peter Lundqvist
Gävle SK
3:38:19.1309800
+42:24.254300
47.8p
63
Anders Arvidsson
Tunafors SK
3:39:04.1314300
+43:09.258800
47.6p
64
Jan Een
Västberga PF
3:40:46.1324500
+44:51.269000
47.2p
65
Fredrik Nilert
Riddarnas IF
3:40:57.1325600
+45:02.270100
47.1p
66
Thomas Lantz
Rembo IK
3:41:06.1326500
+45:11.271000
47.1p
67
Thomas Tienso
Vuollerims SK
3:41:27.1328600
+45:32.273100
47.0p
68
Mikael Persson
Hofors Aif
3:41:44.1330300
+45:49.274800
46.9p
69
Jari Keitaanniemi
Arlanda-Märsta SK
3:42:33.1335200
+46:38.279700
46.7p
70
Ulf Backmark
Vissefjärda GOIF
3:44:35.1347400
+48:40.291900
46.2p
71
Krister Bergström
Ibm-Klubben
3:44:46.1348500
+48:51.293000
46.1p
72
Daniel Damm
Storviks IF
3:44:51.1349000
+48:56.293500
46.1p
73
Fredrik Wikfeldt
Sundbybergs IK
3:45:32.1353100
+49:37.297600
45.9p
74
Per Högglund
Valbo Aif
3:46:28.1358700
+50:33.303200
45.7p
75
Erik Isman
IFK Lindesberg
3:47:25.1364400
+51:30.308900
45.4p
76
Mikael Åkerström
Fm Hrv
3:48:33.1371200
+52:38.315700
45.1p
77
Jens Bryntesson
Hästhult AIK
3:50:54.1385300
+54:59.329800
44.6p
78
Marku Tirttioja
Gävle SK
3:52:01.1392000
+56:06.336500
44.3p
79
Hans-Erik Åkerlund
Tunafors SK
3:53:14.1399300
+57:19.343800
44.0p
80
William Nisser
Upplands-Ekeby IF
3:54:34.1407300
+58:39.351800
43.7p
81
Seth Pettersson
Tärnsjö IF
3:55:38.1413700
+59:43.358200
43.4p
82
Bo Källström
Järfälla SK
3:56:41.1420000
+1:00:46.364500
43.2p
83
Emil Edebo
Härnösands OK
3:57:03.1422200
+1:01:08.366700
43.1p
84
Pär Sternbrink
IK Fyris
3:57:23.1424200
+1:01:28.368700
43.0p
85
Niclas Ellfors
Gävle SK
3:58:38.1431700
+1:02:43.376200
42.8p
86
Johan Tegstam
Enebybergs IF
4:00:55.1445400
+1:05:00.389900
42.3p
87
Lars-Erik Englund
Hammarby IF SF
4:02:48.1456700
+1:06:53.401200
41.9p
88
Carl-Henrik Stime
Kungstandläkarna AB
4:11:23.1508200
+1:15:28.452700
40.1p
89
Sten-Anders Eriksson
IF Åland
4:12:15.1513400
+1:16:20.457900
39.9p
90
Lars Eriksson
Goforit
4:12:59.1517800
+1:17:04.462300
39.8p
91
Olof Persson
Boxholm-Ekeby SK
4:13:08.1518700
+1:17:13.463200
39.8p
92
Sean Donnelly
Ibm-Klubben
4:14:07.1524600
+1:18:12.469100
39.6p
93
Michael Ottosson
Astrazeneca IF
4:16:42.1540100
+1:20:47.484600
39.1p
94
Bengt Hildebrand
Ikj Haninge
4:17:28.1544700
+1:21:33.489200
38.9p
95
Johan Henriksson
Skanska IF
4:20:36.1563500
+1:24:41.508000
38.4p
96
Sebastian Stime
Kungstandläkarna AB
4:22:17.1573600
+1:26:22.518100
38.1p
97
Per Olovsson
Härnösands OK
4:28:19.1609800
+1:32:24.554300
37.0p
98
Sverker Blomberg
Astrazeneca IF
4:28:58.1613700
+1:33:03.558200
36.9p
99
Jan Segersten
Ljungdalens GOIF
4:30:59.1625800
+1:35:04.570300
36.6p
100
Lars Plym-Forshell
Livsmedelsverket
4:31:58.1631700
+1:36:03.576200
36.4p
101
Anders Folkesson
Fagersta Södra IK
4:35:40.1653900
+1:39:45.598400
35.8p
102
Tage Djupsjöbacka
Enköpings Aif
4:36:38.1659700
+1:40:43.604200
35.7p
103
Michael Bengtson
Sundbybergs IK
4:39:47.1678600
+1:43:52.623100
35.2p
104
Lars Jönsson
Roslagsbro IF
4:43:05.1698400
+1:47:10.642900
34.7p
105
Fredrik Johansson
Bosch Rexroth Vif
4:49:07.1734600
+1:53:12.679100
33.8p
106
Robert Roos
Acando SK
4:54:11.1765000
+1:58:16.709500
33.1p