Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA Kvantum Racet
2014-01-11
INFO
RESULTAT
ANALYS
Information
Arrangör:
Sollefteå Skidor IF
Plats: Sollefteå
Längdskidor
Fristil
Intervallstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sebastian Samuelsson
Sollefteå Skidor IF
24:46.148500
75.9p
2
Maxim Murashkin
Bodens SK
25:23.152200
74.1p
3
Arvid Aronsson
Stockviks SF
28:19.169800
66.4p
D 16
6km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Lundgren
Täfteå IK
16:19.97800
2
Alicia Persson
Stockviks SF
17:12.103100
3
Linn Svahn
Lycksele IF
17:26.104500
D 20
6km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Viktoria Karlsson
Sollefteå Skidor IF
17:55.107400
61.0p
2
Sanna Näslund
Bondsjöhöjdens IK
19:02.114100
57.3p
3
Nicolina Lindqvist
Hede SK
19:31.117000
55.9p
H 16
6km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
15:25.92400
2
Erik Lieback
Ulricehamns IF
15:33.93200
3
Simon Karlsson
IFK Umeå
15:48.94700
D 14
4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
11:55.71400
2
Ida Lundgren
Täfteå IK
11:56.71500
3
Magdalena Nilsson
Högåkers OK
12:34.75300
H 14
4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Petter Dahl
Alnö SK
11:14.67300
2
Alexander Gidlund
Husums IF SK
11:15.67400
3
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
11:42.70100
D 12
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Tove Eriksson
Stockviks SF
6:23.38200
2
Emma Höglund
Kramfors Alliansen
6:41.40000
3
Alva Eklund
Sollefteå Skidor IF
7:04.42300
H 12
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Gustav Pålsson
Utrikes SK
5:55.35400
2
Jens Nilsson
Sollefteå Skidor IF
6:38.39700
3
Gustav Hedström
Östersunds SK
6:42.40100
D 10
1.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
4:33.27200
2
Erika Lavén
Täby IS SK
4:40.27900
3
Louise Jonsson
Alnö SK
4:44.28300
H 10
1.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Markus Juntikka
Bondsjöhöjdens IK
4:35.27400
2
Noel Dahlin
Täfteå IK
4:36.27500
3
Marcus Nilsson
Hägglunds SK
4:38.27700
3
Sebastian Höglund
Kramfors Alliansen
4:38.27700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Relaterat
Tidigare tävlingar
ICA Kvantum Racet 2021
ICA Kvantum Racet 2017
ICA Kvantum Racet 2016
ICA Kvantum Racet 2016
ICA Kvantum Racet 2015
ICA Kvantum Racet 2014
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan