Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Daniel Karlssons Minne
2013-12-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Östersunds SK
Plats: Östersund
Längdskidor
Fristil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 18
9.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Max Novak
Offerdals SK
19:29.116810
84.2p
2
Gustav Rotvold
Åsarna IK
20:20.121930
80.6p
3
John Leander
Åsarna IK
20:31.123060
79.8p
H 20
9.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Jens Burman
Åsarna IK
18:25.110430
89.3p
2
Eddie Edström
Stockviks SF
19:16.115540
85.2p
3
Martin Ponsiluoma
Tullus Sg
19:28.116750
84.3p
H 21
9.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
18:24.110350
89.4p
2
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
18:26.110530
89.2p
3
Hampus Lindblom
Åsarna IK
18:55.113410
86.9p
D 16
6.6km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
15:44.94310
2
Alicia Persson
Stockviks SF
15:58.95760
3
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
16:23.98200
D 18
6.6km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
13:21.80060
76.1p
2
Filippa Lindman
Stockviks SF
14:56.89590
67.4p
3
Ellionore Bäckman
Hede SK
15:59.95890
62.7p
D 20
6.6km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Frida Gustavsson
Tullus Sg
14:47.88630
68.2p
2
Isabelle Persson
Stockviks SF
15:03.90210
66.9p
3
Casey Wright
Australia
15:07.90620
66.6p
D 21
6.6km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Johanna Meyer
Sollefteå Skidor IF
13:23.80230
75.9p
2
Frida Hallquist
Åsarna IK
14:19.85890
70.5p
3
Marit Robertsen
Norway
14:26.86530
70.0p
H 16
6.6km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
13:39.81800
2
Anton Eriksson
Östersunds SK
14:23.86250
3
Erik Holmgren
Stuguns SOK Gjurd
14:28.86740
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Höjdgraf
Din webbläsare stödjer inte HTML5, uppgradera till en
modern webbläsare
för att se graferna
Relaterat
Tidigare tävlingar
Daniel Karlssons Minne 2021
Daniel Karlssons Minne 2019
Daniel Karlssons minne 2018
Daniel Karlssons minne 2017
Daniel Karlssons Minne 2016
Daniel Karlssons Minne 2016
Daniel Karlssons minne 2015
Daniel Karlssons Minne 2014
Daniel Karlssons Minne 2013
Daniel Karlssons Minne 2012
Tävlingar i närheten
Team Sportia / Scandic cup 2013
Team Sportia / Scandic cup - Sprint 2013
Gräftåprovet 2013
Krokomsturen 2013
Ås Elljusskida 2013
Haldo Hanssons Minne 2013
ICA-Loppet 2013
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan