10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Viktor Thorn | Ulricehamns IF | 29:08.174770 | 86.8p | ||||
2 | Filip Danielsson | Garphyttans IF | 29:18.175770 | 86.3p | ||||
3 | Alfred Buskqvist | IK Stern | 30:38.183750 | 82.2p | ||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Simon Lageson | Åsarna IK | 28:14.169300 | 89.9p | ||||
2 | Jens Burman | Åsarna IK | 28:34.171350 | 88.7p | ||||
3 | Edvard Sundman | Åsarna IK | 29:06.174530 | 87.0p | ||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Simon Andersson | Falun Borlänge SK | 27:34.165390 | 92.3p | ||||
2 | Gustav Eriksson | Falun Borlänge SK | 28:06.168520 | 90.4p | ||||
3 | Rikard Tynell | Grycksbo IF OK | 28:28.170750 | 89.1p | ||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Moa Olsson | Vansbro AIK SK | 16:31.99000 | 77.4p | ||||
2 | Maria Jonasson | Östersunds SK | 16:52.101190 | 75.3p | ||||
3 | Mathilda Ruus | Gillberga SK | 16:59.101800 | 74.8p | ||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Moa Molander Kristiansen | Domnarvets GOIF | 17:16.103520 | 73.3p | ||||
2 | Hanna Eriksson | IFK Mora SK | 17:25.104440 | 72.5p | ||||
3 | Anna Trnka | Australia | 17:25.104460 | 72.5p | ||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Julia Svan | Vansbro AIK SK | 15:40.93920 | 82.6p | ||||
2 | Hanna Falk | Ulricehamns IF | 16:01.96020 | 80.4p | ||||
3 | Emilie Cedervärn | Ulricehamns IF | 16:07.96600 | 79.8p | ||||
4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Katrin Sjödén | Älvdalens IF SK | 13:02.78110 | |||||
2 | Maja Eriksson | Filipstads SF | 13:11.79020 | |||||
3 | Elin Lindroth | IFK Mora SK | 13:54.83390 | |||||
4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Ida Palmberg | Högbo GOIF | 12:59.77820 | |||||
2 | Tilda Jacobsson | Rembo IK | 13:54.83340 | |||||
3 | Sofia Eriksson | Stora Tuna IK SK | 13:57.83600 | |||||
4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Emma Larsson | Kvarnsvedens GOIF SK | 12:45.76410 | |||||
2 | Sanna Sjödén | Älvdalens IF SK | 12:51.77080 | |||||
3 | Alicia Persson | Stockviks SF | 13:03.78290 | |||||
4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Natanael Pehrs | Dala-Järna IK | 12:43.76280 | |||||
2 | Axel Eriksson | Kvarnsvedens GOIF SK | 12:51.77050 | |||||
3 | Joel Andersson | IFK Mora SK | 13:48.82780 | |||||
4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Raimo Vigants | Latvia | 11:42.70150 | |||||
2 | Viktor Barkegren | Domnarvets GOIF | 11:59.71840 | |||||
3 | Albin Sehlberg | Hägglunds SK | 12:02.72180 | |||||
4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Adam Persson | Eksjö SOK | 11:01.66080 | |||||
2 | Erik Lieback | Ulricehamns IF | 11:11.67090 | |||||
3 | Oskar Danielson Frost | Dala-Järna IK | 11:19.67830 | |||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Tove Eriksson | Stockviks SF | 6:56.41530 | |||||
2 | Sara Andersson | IFK Mora SK | 7:30.44960 | |||||
3 | Linn Palmberg | Högbo GOIF | 7:52.47150 | |||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Emma Eriksson | Filipstads SF | 7:32.45190 | |||||
2 | Elina Franzén | Idre SK | 7:39.45830 | |||||
3 | Silje Granli Kvam | Engerdal SP | 7:41.46040 | |||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Petra Forsman | Öje IF | 7:06.42520 | |||||
2 | Elin Lindberg | Älvdalens IF SK | 7:55.47470 | |||||
3 | Emma Isaksson | Lima IF | 8:10.48990 | |||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Per Ingvar Tollehaug | Vestfossen IF | 7:02.42160 | |||||
2 | Albin Gezelius | IFK Mora SK | 7:32.45100 | |||||
3 | Frank Krouwel | Stora Tuna IK SK | 7:50.46920 | |||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Isak Garfvé | IFK Mora SK | 6:27.38640 | |||||
2 | Sander Krouwel | Stora Tuna IK SK | 7:07.42680 | |||||
3 | Kasper Sundet | Engerdal SP | 7:13.43230 | |||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Emil Danielsson | Högbo GOIF | 6:01.36080 | |||||
2 | Edvard Nilsson | Hagfors SF | 6:13.37230 | |||||
3 | Viktor Svensk | Stora Tuna IK SK | 6:23.38290 | |||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Emilia Tysk | IFK Mora SK | 8:42.52130 | |||||
2 | Hanna Östberg | Domnarvets GOIF | 9:37.57650 | |||||
3 | Nina Jutterström | IFK Mora SK | 10:17.61650 | |||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Ida Garfvè | IFK Mora SK | 7:48.46730 | |||||
2 | Guro Joten Søndmør | Engerdal SP | 8:22.50130 | |||||
3 | Matilda Bandefur | Idre SK | 8:48.52720 | |||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Jonathan Lindberg | Funäsdalens IF | 7:42.46190 | |||||
2 | Henning Sundet | Engerdal SP | 7:46.46590 | |||||
3 | Martin Höiby | OK Landehof | 7:52.47190 | |||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Elias Danielsson | Högbo GOIF | 6:03.36240 | |||||
2 | Jacob Larsson | IFK Mora SK | 6:40.39950 | |||||
3 | Linus Sjödén | Älvdalens IF SK | 7:00.41960 |