Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2014-02-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Malungs IF SK
Plats: Malung
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jens Eriksson
Team Centric
1:55:16.691520
91.9p
2
Jon Kristian Dahl
Team United Bakeries
1:56:10.696920
91.0p
3
Oskar Svärd
Team Coop
1:56:26.698530
90.7p
H 35
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Toni Kinnunen
Team Ormsalva
2:12:42.796120
77.5p
2
Claes Theander
Sundbybergs IK
2:12:42.796170
77.5p
3
Tobias Johansson
Axa SC
2:15:15.811460
75.7p
H 40
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ivar Tveiten
Björnmyre Sport
2:02:43.736280
85.1p
2
Terje Nyland
Nordbygda Løten Ski
2:11:57.791640
78.0p
3
Tobias Westman
IK Stern
2:14:54.809300
76.0p
H 45
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Peter Jellwert
Karlslunds IF SF
2:20:10.840980
72.6p
2
Frank Kiereck
Karlslunds IF SF
2:22:19.853850
71.3p
3
Mikael Zachrisson
IK Stern
2:26:37.879670
68.9p
H 50
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lars Johansson
Karlsbyhedens IK
2:20:53.845210
72.2p
2
Mats Wallin
Stora Tuna IK SK
2:23:42.862140
70.5p
3
Anders Eriksson
Hagfors SF
2:26:56.881560
68.7p
H 55
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Otto Leikvangen
Cska
2:27:05.882480
68.6p
2
Hans Lissdaniels
Malungs IF
2:34:53.929230
64.6p
3
Lars Ericson
Malungs IF
2:35:38.933700
64.2p
H 60
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ole Reinhart Sandsta
Grue Finnskog IL
2:26:07.876690
69.1p
2
Juhani Ronkainen
Norrbärke SK
2:29:42.898100
67.2p
3
Lars Janlöv
IF Åland
2:40:16.961550
62.1p
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Annika Löfström
Årsunda IF
2:06:36.759550
78.9p
2
Ulrica Persson
Sunne SLF
2:20:30.842940
71.1p
3
Anna-Carin Söderström
Malungs IF
2:24:15.865480
69.3p
D 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kristineå Tollefsen
Magnefjellet Långdistan
2:43:32.981100
61.1p
2
Ingunn Bydinger
Ronneby OK
2:51:49.1030810
58.2p
3
Ulrika Eek
IK Stern
2:52:27.1034650
57.9p
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Emelie Karlsson Landén
IFK Skövde SK
1:13:39.441850
69.1p
2
Katja Boner
Team Coop
1:15:11.451050
67.7p
3
Karin Elgh
Göteborgs SK
1:19:11.475030
64.3p
H 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johan Nyman
Ulricehamns IF
1:14:45.448420
68.1p
2
Richard Nilsson
Cd Entreprenad
1:17:22.464110
65.8p
3
Axel Ekström
IK Rex
1:19:13.475280
64.3p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Skinnarloppet 2023
Skinnarloppet 2022
Skinnarloppet 2020
Skinnarloppet 2019
Skinnarloppet 2018
Skinnarloppet 2017
Skinnarloppet 2016
Skinnarloppet 2015
Skinnarloppet 2014
Skinnarloppet 2013
Skinnarloppet 2012
Skinnarloppet 2011
Skinnarloppet 2010
Skinnarloppet 2009
Skinnarloppet 2008
Skinnarloppet 2007
Skinnarloppet 2005
Skinnarloppet 2004
Tävlingar i närheten
Mora Pinglan Jaktstart 2014
Axa Ski Marathon 2014
Mora Pinglan Fristil 2014
Björnjakten Jaktstart 2014
Björnjakten dag 1 2014
Värmland Rollerski Tour 2014
King of the Hill Sälen 2014
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan