Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Skimarathon
2014-02-08
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2014
<<< Bessemerloppet
Bessemerloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Madeleine Bohlin
Svegs IK
3:10:08.1140700
50.3p
2
Elin Trapp
Dala-Järna IK
3:25:30.1232900
+15:22.92100
46.1p
3
Lisa Sätterström
Sub XX
3:30:08.1260700
+20:00.119900
45.0p
4
Anna Hånell
Gävle SK
3:31:52.1271100
+21:44.130300
44.6p
5
Rebecka Björkqvist
SLIK
3:32:44.1276300
+22:36.135500
44.4p
6
Matilda Wuopio
Orsa SK
3:37:52.1307100
+27:44.166300
43.2p
7
Anna Hall
Konnerud IL
3:44:22.1346100
+34:14.205300
41.8p
8
Johanna Hadmark
tullinge sk
3:50:25.1382400
+40:17.241600
40.6p
9
Malin Widelund
Axa Sports Club
3:52:15.1393400
+42:07.252600
40.3p
10
Tuva Gotte
Bagarmossen
3:52:29.1394800
+42:21.254000
40.2p
11
Petra Lestander
ABB if
3:55:55.1415400
+45:47.274600
39.6p
12
Anna Jägre
Axa Sports Club
3:56:46.1420500
+46:38.279700
39.5p
13
Josefin Backlund Carlström
SEB
3:56:49.1420800
+46:41.280000
39.4p
14
Martina Johnson
Valbo AIF
3:57:26.1424500
+47:18.283700
39.3p
15
Anna Norell
Axla sports club
3:58:18.1429700
+48:10.288900
39.2p
16
Melissa Söderberg
Axa Sportsclub
4:00:47.1444600
+50:39.303800
38.7p
17
Sofia Frankki
Stockholm
4:02:25.1454400
+52:17.313600
38.5p
18
Jenny Nordlander
Falun
4:03:39.1461800
+53:31.321000
38.2p
19
My Lissmors
Östersund
4:04:55.1469400
+54:47.328600
38.0p
20
Anna-karin Axellie
Team Jonellie
4:05:39.1473800
+55:31.333000
37.9p
21
Ebba Sidhagen
Stockholm
4:05:41.1474000
+55:33.333200
37.9p
22
Kristin Illerström
Södertälje IF
4:13:41.1522000
+1:03:33.381200
36.6p
23
Kristina Blom
SE Bankens IF
4:15:53.1535200
+1:05:45.394400
36.3p
24
Inga Bergström
Saab FF Järfälla
4:18:26.1550500
+1:08:18.409700
35.9p
25
Johanna Eklund
Stockholm
4:19:45.1558400
+1:09:37.417600
35.7p
26
Elisabeth Rågdahl
Noc Out
4:20:57.1565600
+1:10:49.424800
35.5p
27
Anna Holmlund
Avesta Alpina
4:22:40.1575900
+1:12:32.435100
35.2p
28
Carina Björk
Rembo IK
4:25:33.1593200
+1:15:25.452400
34.8p
29
Monica Hansson
Åshammar IK
4:27:21.1604000
+1:17:13.463200
34.6p
30
Anna Lannerhjelm
Spånga
4:28:57.1613600
+1:18:49.472800
34.4p
31
Anja Hannerz
Handelsbankens IF
4:29:04.1614300
+1:18:56.473500
34.3p
32
Nina Waltré
vif
4:39:25.1676400
+1:29:17.535600
33.0p
33
Maria Mukherji
Vaxholm
4:42:29.1694800
+1:32:21.554000
32.6p
34
Karin Klarström
Norra Stockholm Endurance
4:44:50.1708900
+1:34:42.568100
32.3p
34
Petra Lönneberg
Norra Stockholm Endurance
4:44:50.1708900
+1:34:42.568100
32.3p
36
Helena Eriksson
Stockholm
4:47:48.1726700
+1:37:40.585900
31.9p
37
Lina Atteryd
AXA sport club
4:58:00.1787900
+1:47:52.647100
30.8p
37
Therese Genarp
Stockholm
4:58:00.1787900
+1:47:52.647100
30.8p
-
Jenny Tirén Berg
OK Ravinen
23:59:58.8639700
-
-
Åsa Blomqvist
Stockholm
23:59:58.8639700
-
-
Linnea Ax
Stockholm
23:59:58.8639700
-
-
Yvonne Rosenqvist
Stockholm
23:59:58.8639700
-
-
Elin Dahllöv
Save SK
23:59:58.8639700
-
-
Susanne Erbe
mora sk
23:59:58.8639700
-
-
Magdalena Eriksson
Skogsbygdens IF
23:59:58.8639700
-
-
Maria Wallin
Stenhamra
23:59:58.8639700
-
-
Maja Karlsson De La Rosa
Axa
23:59:58.8639700
-
-
Birgitte Meidahl Petersen
Ganløse Skiklub
23:59:58.8639700
-
-
Anna Olls Een
Stockholm
23:59:58.8639700
-
-
Erica Ohlsson
Saltsjöbaden
23:59:58.8639700
-
-
Eva Fredriksson
Stockholm
23:59:59.8639800
-
-
Silvia Nyholm
OK Linné
23:59:59.8639800
-
-
Annalena Olsson
Västerås
23:59:59.8639800
-