Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Dundret Runt Challenge
2013-03-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johan Häggström
Kalix SK
2:19:26.836500
86.6p
2
Zackarias Toresson
Ski Team Novus IF
2:28:40.891900
+9:14.55300
81.1p
3
Simon Öberg
Kalix SK
2:29:02.894100
+9:36.57500
80.9p
4
Emil Vinsa
Jukkasjärvi IF
2:31:38.909700
+12:12.73100
79.4p
5
Martin Norberg
Malmbergets Aif
2:31:52.911100
+12:26.74500
79.3p
6
Daniel Dyrander
Bergens IF SK
2:32:51.917000
+13:25.80400
78.8p
7
Kalle Eriksson
Sävast Ski Team IF
2:33:53.923200
+14:27.86600
78.2p
8
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
2:35:38.933700
+16:12.97100
77.3p
9
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
2:40:26.962500
+21:00.125900
75.0p
10
Mikael Välivaara
Sattajärvi IF
2:40:43.964200
+21:17.127600
74.8p
11
Jan-erik Länta
Jokkmokks SK
2:47:28.1004700
+28:02.168100
71.7p
12
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
2:49:20.1015900
+29:54.179300
70.9p
13
Johnny Hatt
Gällivare SK
2:49:22.1016100
+29:56.179500
70.9p
14
Per-martin Kuhmunen
IFK Kiruna
2:53:31.1041000
+34:05.204400
69.1p
15
Mats Johansson
Kiruna
2:54:44.1048300
+35:18.211700
68.6p
16
Edvin Murto
OK Sarven
2:55:37.1053600
+36:11.217000
68.3p
17
Mats Tiensuu
Hemmingsmarks IF
2:56:30.1058900
+37:04.222300
67.9p
18
Daniel Haarala
Överkalix IF
2:57:17.1063600
+37:51.227000
67.6p
19
Tommy Fors
Bergens IF SK
2:58:08.1068700
+38:42.232100
67.3p
20
Henrik Kentää
Seb IF
2:58:44.1072300
+39:18.235700
67.1p
21
Martin Vestman
IFK Umeå
3:04:58.1109700
+45:32.273100
64.7p
22
Simon Nordlund
Jokkmokks SK
3:09:59.1139800
+50:33.303200
63.0p
23
Mattias Kero
Sattajärvi IF
3:11:33.1149200
+52:07.312600
62.5p
24
Anthony Lawther
Cairngorm Ski Club
3:20:11.1201000
+1:00:45.364400
59.7p
25
Johan Riesbeck
Mefos IK
3:20:14.1201300
+1:00:48.364700
59.7p
26
Leif Länta
Jokkmokks SK
3:20:46.1204500
+1:01:20.367900
59.5p
27
Erik Thorsell
Studentidrott
3:28:06.1248500
+1:08:40.411900
57.4p
28
Daniel Cedering
Överkalix IF
3:34:42.1288100
+1:15:16.451500
55.6p
29
Andreas Fagerlönn
IFK Umeå
3:35:16.1291500
+1:15:50.454900
55.4p
30
Roberto DI Tomio
GS Castello Fiemme
3:37:14.1303300
+1:17:48.466700
54.9p
31
Patrik Nilsson
Lkab FF
3:38:25.1310400
+1:18:59.473800
54.6p
32
Magnus Emmot
Esrange IF
3:40:30.1322900
+1:21:04.486300
54.1p
33
Patrik Teste
Norrland Coldspring Water
3:44:15.1345400
+1:24:49.508800
53.2p
34
Rein Pella
Bodens SK
3:45:27.1352600
+1:26:01.516000
52.9p
35
Magnus Tillqvist
Luleå
3:45:34.1353300
+1:26:08.516700
52.8p
36
Stefan Hansson
KE Reklamtryck
4:03:22.1460100
+1:43:56.623500
48.9p
37
Jonas Eriksson
Brandkårens IK
4:08:48.1492700
+1:49:22.656100
47.8p
38
Samuel Johansson
Sävast Ski Team IF
4:14:21.1526000
+1:54:55.689400
46.7p
39
Richard Johansson
Öregrunds IK
4:14:40.1527900
+1:55:14.691300
46.7p
40
Daniel Sjöström
Luleå
4:22:35.1575400
+2:03:09.738800
45.3p
40
Emil Edman
Luleå Gjutarens IF
4:22:35.1575400
+2:03:09.738800
45.3p
42
Johan Nordholm
Luleå
4:30:33.1623200
+2:11:07.786600
43.9p
43
Mats Nilsson
Stockholm
4:30:34.1623300
+2:11:08.786700
43.9p
44
Robert Åkemalm
Lund
4:48:11.1729000
+2:28:45.892400
41.2p
45
Robert Andersson
Bodens SK
4:54:09.1764800
+2:34:43.928200
40.3p
-
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
John Thomas Påve
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
-
-
John-andreas Skum
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
-
-
Hans Turtola
Överkalix IF
23:59:59.8639800
-