Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team Sportia/Scandic Cup Jaktstart
2013-03-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
30km, Längdskidor, Jaktstart
1
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
1:30:41.544050
92.8p
2
Martin Johansson
IFK Mora SK
1:30:44.544390
+3.240
92.8p
3
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
1:31:07.546660
+26.2510
92.5p
4
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
1:32:11.553080
+1:30.8930
91.6p
5
Anders Svanebo
Stockviks SF
1:33:01.558060
+2:20.13910
91.0p
6
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
1:33:25.560470
+2:44.16320
90.7p
7
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
1:33:27.560660
+2:46.16510
90.6p
8
Daniel Svensson
IFK Mora SK
1:33:30.560930
+2:48.16780
90.6p
9
Bill Impola
Malungs IF
1:33:38.561780
+2:57.17630
90.5p
10
Carl Quicklund
Östersunds SK
1:34:37.567680
+3:56.23530
89.7p
11
Rolf Einar Jensen
Norway
1:34:44.568340
+4:02.24190
89.7p
12
Martin Bergström
Piteå Elit SK
1:34:57.569600
+4:15.25450
89.5p
13
Jim Åhl
Bodens SK
1:35:11.571070
+4:30.26920
89.3p
14
Hampus Lindblom
Åsarna IK
1:35:30.572950
+4:49.28800
89.1p
15
Anton Karlsson
Åsarna IK
1:35:47.574690
+5:06.30540
88.9p
16
Robin Norum
IFK Umeå
1:35:51.575000
+5:09.30850
88.8p
17
Simon Persson
IFK Umeå
1:36:04.576360
+5:23.32210
88.7p
18
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
1:36:10.576910
+5:28.32760
88.6p
19
Adam Steen
Falun Borlänge SK
1:36:22.578130
+5:40.33980
88.5p
20
David Frisk
IFK Mora SK
1:36:40.579990
+5:59.35840
88.2p
21
Erik Silfver
Lucksta IF
1:36:49.580870
+6:08.36720
88.1p
22
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
1:36:50.580940
+6:08.36790
88.1p
23
Johan Häggström
Kalix SK
1:37:22.584120
+6:40.39970
87.7p
24
Magnus Engström
Stockviks SF
1:37:29.584890
+6:48.40740
87.6p
25
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:37:35.585420
+6:53.41270
87.6p
26
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
1:37:57.587630
+7:15.43480
87.3p
27
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
1:39:21.596060
+8:40.51910
86.3p
28
Marcus Svelander
Åsarna IK
1:39:26.596510
+8:44.52360
86.3p
29
Niklas Niska
Bodens SK
1:39:27.596650
+8:46.52500
86.3p
30
Adrian Bergström
Bodens SK
1:40:21.602040
+9:39.57890
85.6p
31
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
1:40:41.604030
+9:59.59880
85.4p
32
Jack Impola
Malungs IF
1:41:07.606680
+10:26.62530
85.1p
33
Oskar Kardin
Offerdals SK
1:41:07.606680
+10:26.62530
85.1p
34
Johan Lövgren
Vännäs SK
1:41:52.611170
+11:11.67020
84.6p
35
Erik Oskarsson
Sorsele SK
1:43:29.620800
+12:47.76650
83.5p
36
Jens Andersson
Kalix SK
1:43:40.621910
+12:58.77760
83.4p
37
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
1:43:50.622930
+13:08.78780
83.3p
38
Tobias Nilsson
IFK Umeå
1:43:50.622970
+13:09.78820
83.3p
39
Emil Lagergren
Tynderö IK
1:45:35.633450
+14:54.89300
82.2p
40
Emil Ekman
Ulricehamns IF
1:46:29.638860
+15:48.94710
81.6p
41
Andre Larsson
Svegs IK
1:47:27.644690
+16:46.100540
81.0p
42
Anton Svensson
Åsarna IK
1:54:59.689860
+24:18.145710
76.6p
-
Joacim Lindstedt
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
-
Reima Idstroem
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Karl-johan Westberg
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Johnny Gode
Stöde IF
23:59:59.8639800
-
-
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
-
Joakim Engström
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-