Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Tekniksprint
2013-03-15
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 16
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hugo Jacobsson
Dalarna
2:39.15852
2
Jonas Eriksson
Dalarna
2:41.16083
+2.131
3
Filip Halldén
Örebro Län
2:44.16385
+5.433
4
Adam Gillman
Örebro Län
2:46.16537
+6.585
5
Markus Johansson
Örebro Län
2:46.16586
+7.634
6
Hannes Liljedal
Jämtland Härjedalen
2:48.16727
+8.775
7
Oscar Lindell
Medelpad
2:48.16761
+9.809
8
Sebastian Samuelsson
Ångermanland
2:48.16780
+9.828
9
Anton Lundqvist
Örebro Län
2:49.16803
+9.851
10
Carl Schogster
Västerbotten
2:49.16897
+10.945
11
Viktor Lundmark
Dalarna
2:50.16934
+10.982
12
Oskar Johansson
Östergötland
2:51.17014
+11.1062
13
Anders Roos
Jämtland Härjedalen
2:52.17100
+12.1148
14
Andreas Hamrin
Medelpad
2:53.17247
+13.1295
15
Ludwig Holmberg
Västergötland
2:54.17371
+15.1419
16
Fredrik Arnberg
Medelpad
2:54.17392
+15.1440
17
Erik Thorn
Bohuslän Dal
2:55.17475
+16.1523
18
Mattias Sundin
Ångermanland
2:56.17504
+16.1552
19
Jonas Åsander-grahn
Hälsingland
2:56.17556
+17.1604
20
Tobias Bjernulf
Stockholm
2:56.17578
+17.1626
21
Ludwig Johansson
Västergötland
2:57.17646
+17.1694
22
Kevin Roberts
Norrbotten
2:58.17757
+19.1805
23
Emil Danielsson
Dalarna
2:58.17790
+19.1838
24
André Mattei
Norrbotten
2:59.17854
+20.1902
25
John Leander
Jämtland Härjedalen
3:00.17968
+21.2016
26
Gustav Johansson
Västergötland
3:01.18047
+21.2095
27
Edvin Andersson
Småland
3:03.18228
+23.2276
28
Oscar Nordin
Ångermanland
3:04.18383
+25.2431
29
Isak Häggström
Uppland
3:05.18451
+25.2499
30
David Larsson
Hälsingland
3:05.18452
+26.2500
31
Elias Olofsson
Ångermanland
3:05.18455
+26.2503
32
Nils Tjärnlund
Medelpad
3:05.18466
+26.2514
33
Erik Sjöberg
Småland
3:05.18497
+26.2545
34
Adrian Dahlström
Bohuslän Dal
3:06.18579
+27.2627
35
Edvin Murto
Norrbotten
3:06.18580
+27.2628
36
Marcus Alvebro
Jämtland Härjedalen
3:07.18687
+28.2735
37
Elias Andersson
Norrbotten
3:08.18706
+28.2754
38
Oskar Lindholm
Hälsingland
3:08.18712
+28.2760
39
Alfred Boman
Västergötland
3:08.18759
+29.2807
40
Erik Björkman
Västerbotten
3:11.19062
+32.3110
41
Kevin Larsson
Bohuslän Dal
3:11.19066
+32.3114
42
Oscar Bröte
Stockholm
3:11.19078
+32.3126
43
Joakim Wretling
Uppland
3:13.19236
+33.3284
44
Martin Persson
Gästrikland
3:13.19296
+34.3344
45
Simon Kolberg
Värmland
3:15.19497
+36.3545
46
Joel Häggström
Uppland
3:16.19543
+36.3591
47
Johan Forslund
Västerbotten
3:16.19568
+37.3616
48
Victor Haugard
Medelpad
3:20.19975
+41.4023
49
Gabriel Strid
Värmland
3:21.20012
+41.4060
50
Viktor Kyllingstad
Uppland
3:21.20023
+41.4071
51
Joakim Ståhl
Gästrikland
3:22.20196
+43.4244
52
Emil Nykvist
Värmland
3:25.20476
+46.4524
53
Johannes Lindvall
Småland
3:33.21276
+54.5324
54
Edvin Claesson
Småland
3:37.21638
+57.5686
55
Rasmus Pettersson
Västmanland
3:40.21992
+1:01.6040
56
Jens Filipsson
Värmland
3:41.22064
+1:02.6112
-
Gustaf Aflodal
Stockholm
23:59:59.8639800
-
Axel Johansson
Gästrikland
23:59:59.8639800
-
Jesper Norström
Södermanland
23:59:59.8639800
-
Simon Jonsson
Gästrikland
23:59:59.8639800
-
David Dahl
Gotland
23:59:59.8639800
-
Johan Nilsson
Västerbotten
23:59:59.8639800