Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla SS Distans
2013-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 12
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
8:39.51800
2
Emil Danielsson
Högbo GIF
8:40.51900
+1
3
Jakob Thellsén
Vreta Skid O MK
8:46.52500
+7.600
4
Edvard Nilsson
Hagfors SF
8:50.52900
+11.1000
5
Erik Hennings
Östersunds SK
8:56.53500
+17.1600
6
Isak Lieback
Tranemo IF Skidklubb
8:57.53600
+18.1700
7
Arvid Schön
Storvreta IK
9:08.54700
+29.2800
8
Jakob Tapani
Falu IK
9:11.55000
+32.3100
9
Christoffer Eriksson
Årjängs IF
9:23.56200
+44.4300
10
Albin Lundqvist
Gillberga SK
9:25.56400
+46.4500
11
Hugo Johnson
Brandsbols SK
9:35.57400
+56.5500
12
Linus Jonsson
Årjängs IF
9:37.57600
+58.5700
13
Edwin Svensson
Delsbo IF
9:42.58100
+1:03.6200
14
Magnus Österås
IFK Hedemora SK
9:48.58700
+1:09.6800
15
Alexander Melin
Sundbybergs IK
9:49.58800
+1:10.6900
16
Albin Berger
Domnarvets Goif
9:50.58900
+1:11.7000
16
Felix Fougstedt
Grava SK
9:50.58900
+1:11.7000
18
Anton Mäkinen
Högbo GIF
9:53.59200
+1:14.7300
18
Johan Jonasson
Ekshärads SF
9:53.59200
+1:14.7300
20
Christoffer Näs
Gillberga SK
9:54.59300
+1:15.7400
21
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
9:59.59800
+1:20.7900
22
Jonatan Skött
Falu IK
10:01.60000
+1:22.8100
23
Milton Horcic
Älvdalens IF SK
10:04.60300
+1:25.8400
24
Rasmus Dahl
Sunne Slf
10:09.60800
+1:30.8900
25
Adam Hodin
Årsunda IF
10:11.61000
+1:32.9100
25
Adam Jönsson
Falu IK
10:11.61000
+1:32.9100
27
Andreas Näslund
Västerås SOK
10:14.61300
+1:35.9400
28
Mattias Jonasson
Älvdalens IF SK
10:15.61400
+1:36.9500
29
Karl Lindqvist
Hagfors SF
10:17.61600
+1:38.9700
30
Oscar Nordin
Delsbo IF
10:23.62200
+1:44.10300
30
Nils Kylborn
Almby IK
10:23.62200
+1:44.10300
30
Emil Byberg
Kvarnsvedens Goif SK
10:23.62200
+1:44.10300
33
Karl Bryntesson
Köla AIK
10:26.62500
+1:47.10600
34
Axel Karell
Hybo AIK
10:27.62600
+1:48.10700
35
Per Jutterström
IFK Mora SK
10:34.63300
+1:55.11400
36
Oskar Bütikofer
Hybo AIK
10:43.64200
+2:04.12300
37
Erik Lindgren
Gävle SK
10:45.64400
+2:06.12500
38
Oscar Backlund
IK Jarl Rättvik
10:50.64900
+2:11.13000
39
Amadeus Lejonclou
Idre SK
10:53.65200
+2:14.13300
40
Elias Näslund
Högbo GIF
10:55.65400
+2:16.13500
41
Joel Helander
IFK Mora SK
10:56.65500
+2:17.13600
42
Dennis Sjöberg
Rembo IK
10:57.65600
+2:18.13700
43
Vilhelm Karlin
Sundbybergs IK
11:02.66100
+2:23.14200
44
Gustav Björklund
IFK Mora SK
11:03.66200
+2:24.14300
44
Johannes Green
Almby IK
11:03.66200
+2:24.14300
46
Ludvig Holmqvist
Hällbybrunns IF
11:07.66600
+2:28.14700
47
Benjamin Öhman
Falu IK
11:12.67100
+2:33.15200
47
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
11:12.67100
+2:33.15200
49
Oskar Pettersson
Boxholm-ekeby Skidklubb
11:23.68200
+2:44.16300
50
David Simsa
Falu IK
11:24.68300
+2:45.16400
51
Martin Björk
IK Rex
11:35.69400
+2:56.17500
52
Elias Röstin
Söders SOL
11:36.69500
+2:57.17600
53
Jonatan Ståhl
Sundbybergs IK
12:12.73100
+3:33.21200
54
Oskar Brink
Granbergsdals IF
12:25.74400
+3:46.22500
55
Daniel Ståhl
Järbo IF
12:27.74600
+3:48.22700
56
Lukas Hakso
Norbergs CK
12:32.75100
+3:53.23200
-
Carl Hedin
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
-
BO Nygårds
Falu IK
23:59:59.8639800
-
Rasmus Lia
Idre SK
23:59:59.8639800
-
John Hermansson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Benjamin Terent
Näsvikens IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)