Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Klassiskt
2013-03-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
16:15.97410
72.5p
2
Olivia Hansson
Garphyttans IF
16:18.97780
+3.270
72.2p
3
Linnea Stark
Stockviks SF
16:20.97980
+5.470
72.0p
4
Ida Dahl
Östersunds SK
16:29.98860
+14.1350
71.3p
5
Sandra Olsson
SK Bore
16:30.98910
+15.1400
71.3p
6
Maria Jonasson
Östersunds SK
16:42.100110
+27.2600
70.4p
7
Jenny Solin
Remsle Skidklubb
16:48.100730
+33.3220
69.9p
8
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets Goif
16:49.100850
+34.3340
69.8p
9
Hanna Vikman
Gellivare Skidallians IK
16:49.100860
+34.3350
69.8p
10
Elina Rönnlund
IFK Umeå
16:51.101040
+36.3530
69.7p
11
Saga Stenman
SK Järven
16:54.101390
+39.3880
69.4p
12
Angelica Johansson
IFK Mora SK
16:55.101450
+40.3940
69.3p
13
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
16:56.101560
+41.4050
69.3p
14
Josefin Jonsson
Delsbo IF
17:00.101970
+45.4460
69.0p
15
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
17:01.102020
+46.4510
68.9p
16
Karin Björnlinger
IK Vista
17:04.102320
+49.4810
68.7p
17
Klara Svensson
Äspereds IF
17:12.103110
+56.5600
68.1p
18
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
17:16.103570
+1:01.6060
67.8p
19
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
17:18.103710
+1:02.6200
67.7p
20
Ida Kihlén
Domnarvets Goif
17:20.103910
+1:04.6400
67.6p
21
Ellen Sarenmark
Leksands SK
17:22.104190
+1:07.6680
67.4p
22
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
17:24.104330
+1:09.6820
67.3p
23
Evelina Sutro
IFK Mora SK
17:25.104400
+1:09.6890
67.2p
24
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
17:28.104770
+1:13.7260
67.0p
25
Frida Hagström
Anundsjö IF
17:29.104820
+1:14.7310
66.9p
26
Mimmi Björn
IFK Umeå
17:31.105020
+1:16.7510
66.8p
27
Anna Magnusson
Hemmingsmarks IF
17:32.105100
+1:16.7590
66.8p
28
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
17:32.105170
+1:17.7660
66.7p
29
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
17:32.105190
+1:17.7680
66.7p
30
Elin Bryne
IK Fryken
17:39.105880
+1:24.8370
66.2p
31
Adina Johansson
IK Hakarpspojkarna
17:41.106030
+1:26.8520
66.1p
32
Johanna Björklund
IF Hallby SOK
17:45.106430
+1:30.8920
65.9p
33
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
17:49.106840
+1:34.9330
65.6p
34
Wendela Henriksson
Luleå Gjutarens IF
17:50.106910
+1:34.9400
65.5p
35
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
17:51.107070
+1:36.9560
65.4p
36
Vilma Funck
IFK Kiruna
17:52.107120
+1:37.9610
65.4p
37
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
17:54.107350
+1:39.9840
65.3p
38
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
17:55.107490
+1:40.9980
65.2p
39
Julia Seger
Boo Kanot Och Skidklubb
18:11.109090
+1:56.11580
64.1p
40
Madelene Nord
IFK Grängesberg SK
18:14.109330
+1:59.11820
64.0p
41
Sara Östling
Svegs IK
18:23.110230
+2:08.12720
63.4p
42
Jasmine Olsson
Funäsdalens IF
18:26.110550
+2:11.13040
63.2p
43
Julia Eriksson
Årjängs IF
18:34.111390
+2:19.13880
62.7p
44
Fanny Andersson
Sävast Ski Team IF
18:35.111400
+2:19.13890
62.7p
45
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
18:36.111560
+2:21.14050
62.6p
46
Jennifer Forsmark
Rembo IK
18:46.112510
+2:30.15000
62.0p
47
Karin Nutti Pilflykt
Gellivare Skidallians IK
18:50.112990
+2:35.15480
61.8p
48
Linnea Nyström
Älvdalens IF SK
18:55.113460
+2:40.15950
61.5p
49
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
18:58.113700
+2:42.16190
61.4p
50
Clara Lundgren
Täfteå IK
19:00.113990
+2:45.16480
61.2p
51
Hanna Dahlberg
Bredaryds SOK
19:03.114250
+2:48.16740
61.0p
52
Sara Björklund
Alnö SK
19:04.114310
+2:48.16800
61.0p
53
Emmalisa Strömberg
Remsle Skidklubb
19:08.114730
+2:53.17220
60.8p
54
Emma Åsberg
Duveds IF
19:08.114750
+2:53.17240
60.7p
55
Elin Karlsson
OK Borgen
19:08.114780
+2:53.17270
60.7p
56
Sanna Näslund
Bondsjöhöjdens IK
19:15.115410
+2:59.17900
60.4p
57
Maja Vestin
Hägglunds Iofk
19:28.116710
+3:12.19200
59.7p
58
Rebecca Widman
Bolidens SK
19:50.118940
+3:35.21430
58.5p
59
Moa Martinsson
Gellivare Skidallians IK
19:57.119640
+3:42.22130
58.1p
60
Lina Åslund
Hedesunda IF
20:36.123550
+4:21.26040
56.1p
-
Malin Svensson
Årjängs IF
23:59:59.8639800
-
-
Lina Fastesson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Hanna Öberg
Hemmingsmarks IF
23:59:59.8639800
-
-
Josefine Stolt
Leksands SK
23:59:59.8639800
-
-
Emma Rusth
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Sarah Hale
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Hedda Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-