Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kalle Anka Cup Distans
2013-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
3.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
9:56.59530
2
Samuel Wallberg
Hybo AIK
10:10.60990
+14.1360
3
Adam Westman
Alnö SK
10:18.61740
+22.2110
4
Johan Herbert
Sundbybergs IK
10:20.61990
+24.2360
5
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
10:34.63320
+37.3690
6
Anton Swedberg
Västergötland
10:35.63450
+39.3820
7
Gustav Johnsson
Södermanland
10:37.63600
+40.3970
8
Jonathan Dahlberg
Västerbotten
10:43.64220
+46.4590
9
David Ljunglund
Falu IK
10:47.64600
+50.4970
10
Anton Laine
Kalix SK
10:50.64910
+53.5280
11
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
10:52.65180
+56.5550
12
Samuel Björn
Rembo IK
10:55.65400
+58.5770
13
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
11:00.65900
+1:03.6270
14
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
11:00.65920
+1:03.6290
15
Elias Andersson
Landsbro IF SK
11:04.66370
+1:08.6740
16
Simon Karlsson
Västerbotten
11:11.67030
+1:15.7400
17
William Westerlund
Västerbotten
11:12.67140
+1:16.7510
18
Oscar Årebäck
Västerbotten
11:15.67410
+1:18.7780
19
Edvin Nordström
Brottby SK
11:15.67480
+1:19.7850
20
Emil Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
11:17.67610
+1:20.7980
21
Viktor Jonsson
Jämtland Härjedalen
11:17.67660
+1:21.8030
22
Albin Sehlberg
Hägglunds IOFK
11:18.67730
+1:22.8100
23
Andreas Hjelm
Jämtland Härjedalen
11:19.67810
+1:22.8180
24
Isak Stenvall
Västerbotten
11:20.67970
+1:24.8340
25
Andreas Gustavsson
Småland
11:23.68240
+1:27.8610
26
Linus Nygren
Västergötland
11:23.68260
+1:27.8630
27
Leo Johansson
Skillingaryds FK
11:24.68310
+1:27.8680
28
Johan Samuelsson
Husums IF SK
11:24.68340
+1:28.8710
29
Andreas Karlsson
Norrfjärdens IF
11:25.68410
+1:28.8780
30
Chrisitan Olsson
Värmland
11:26.68590
+1:30.8960
31
Emil Hodin
Årsunda IF
11:32.69100
+1:35.9470
32
David Nykvist
Sunne SLF
11:33.69250
+1:37.9620
33
Felix Forsberg
Jämtland Härjedalen
11:35.69430
+1:39.9800
34
Victor Svensson
Vassunda IF
11:37.69610
+1:40.9980
35
Mathias Modin
Remsle SK
11:39.69830
+1:43.10200
36
Joakim Engström
Västergötland
11:39.69880
+1:43.10250
37
Filip Kyrö
Högbo GOIF
11:42.70120
+1:45.10490
38
Olle Grywenz
Storvreta IK
11:45.70440
+1:49.10810
39
Johan Hellström
Jämtland Härjedalen
11:46.70570
+1:50.10940
40
Jakob Nilsson
Jämtland Härjedalen
11:49.70840
+1:53.11210
41
Olle Westin
IK Stern
11:50.70940
+1:54.11310
42
Emrik Nordgren
Västerbotten
11:53.71280
+1:57.11650
43
Love Persson
Sollefteå SK
12:01.72030
+2:05.12400
44
Viktor Gustafsson
Grava SK
12:03.72250
+2:07.12620
45
Oscar Höiby
OK Landehof
12:04.72360
+2:08.12730
46
Carl Lindell
Stockviks SF
12:05.72480
+2:09.12850
47
Sebastian Eriksson
Falu IK
12:07.72670
+2:11.13040
48
Felix Axelsson
Västergötland
12:09.72800
+2:12.13170
49
Kasper Nordenram
Linköpings SK
12:15.73400
+2:18.13770
50
Albin Johansson
IK Hakarpspojkarna
12:17.73620
+2:20.13990
51
Anton Modin
Vassunda IF
12:22.74190
+2:26.14560
52
Elias Gärdh
Årsunda IF
12:25.74420
+2:28.14790
53
Truls Lindholm
IFK Kiruna
12:30.74940
+2:34.15310
54
Olle Bäckebjörk
Jämtland Härjedalen
12:34.75340
+2:38.15710
55
Richard Engholm
Stöde IF
12:38.75710
+2:41.16080
56
Nils Backman
IK Stern
12:40.75950
+2:44.16320
57
Kristoffer Forsberg
Västerbotten
12:43.76240
+2:47.16610
58
Albin Alsiö
Västergötland
12:50.76920
+2:53.17290
59
William Steggo-johansson
Delsbo IF
12:53.77220
+2:56.17590
60
Elias Håkansson
Junsele IF
12:54.77330
+2:58.17700
61
Timor Sandberg
Jättendals IF
12:54.77390
+2:58.17760
62
Pär Lindström
Fränsta IK
13:00.77980
+3:04.18350
63
Axel Svensson
Vissefjärda GOIF
13:01.78010
+3:04.18380
64
Emil Tederholm Larsson
Göteborg
13:03.78230
+3:07.18600
65
Filip Fahlström
Medelpad
13:20.79980
+3:24.20350
66
Gösta Malmström
IK Stern
13:22.80110
+3:25.20480
67
Oskar Sundqvist
Luleå Gjutarens IF
13:26.80520
+3:29.20890
68
Albin Gräntz
Jättendals IF
13:46.82590
+3:50.22960
69
Marcus Hägglund
IK Rex
13:50.82940
+3:54.23310
70
Edvin Qvist
Jättendals IF
14:14.85360
+4:18.25730
71
Simon Buskas
Gotland
14:27.86660
+4:31.27030
72
Axel Halvarsson
Bohuslän Dal
14:28.86780
+4:32.27150
-
Jon Zackraiasson
Jämtland Härjedalen
23:59:59.8639800
-
Måns Olsson
Jämtland Härjedalen
23:59:59.8639800
-
Emil Forsberg
Hybo AIK
23:59:59.8639800
-
Oskar Persson
Gästrikland
23:59:59.8639800
-
David Ödmark
Stöde IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)