Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet
2013-02-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
56km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Nina Lintzén
Årsunda IF
3:11:28.1148700
72.8p
2
Karin Vemhäll
Rembo IK
3:25:24.1232300
+13:56.83500
66.6p
3
Anna Lindgren
Brovallens IF
3:27:40.1245900
+16:12.97100
65.7p
4
Elin Lundqvist
Arvika IS
3:33:10.1278900
+21:42.130100
63.6p
5
Sofia Pettersson
IFK Sala
3:33:40.1281900
+22:12.133100
63.4p
6
Louise Bergfeldt
Hofors Aif
3:41:42.1330100
+30:14.181300
60.6p
7
Kristina Eliasson
Boxholm Ekeby Skidklubb
3:44:25.1346400
+32:57.197600
59.7p
8
Matilda Buske
Falun Borlänge SK
3:49:43.1378200
+38:15.229400
58.0p
9
Kristina Bergstrand
Söders SOL Tyresö
3:54:22.1406100
+42:54.257300
56.6p
10
Linda Meijer
Karlslunds IF
3:54:24.1406300
+42:56.257500
56.6p
11
Maria Strömberg Bylund
Fagersta Södra IK
3:57:32.1425100
+46:04.276300
55.7p
12
Alicia Alkert
Fm/a 9
3:59:54.1439300
+48:26.290500
55.0p
13
Elin Jacobsson
Sya SK
4:04:57.1469600
+53:29.320800
53.6p
14
Ann-sofie Eliasson
Rembo IK
4:05:23.1472200
+53:55.323400
53.5p
15
Annika Gunnarsson
Östervåla IF
4:07:32.1485100
+56:04.336300
53.0p
16
Lovisa Tobieson
Axa Sports Club
4:16:06.1536500
+1:04:38.387700
50.9p
17
Lova Rydberg
Abb IF
4:16:34.1539300
+1:05:06.390500
50.7p
18
Sofia Holmgård
Kils OK
4:16:56.1541500
+1:05:28.392700
50.7p
19
Emma Carlsson
Skarpnäcks OL
4:18:13.1549200
+1:06:45.400400
50.4p
20
Pernilla Kronberg
IFK Grängesberg
4:18:59.1553800
+1:07:31.405000
50.2p
21
Camilla Sjökvist
Norbergs OK
4:20:00.1559900
+1:08:32.411100
49.9p
22
Lena Karlsson
Hällbybrunns IF
4:22:10.1572900
+1:10:42.424100
49.5p
23
Mimmi Andersson
Västerås Skidklubb
4:22:45.1576400
+1:11:17.427600
49.3p
24
Frida Börjesson
Stockholms Rullskidklubb
4:23:22.1580100
+1:11:54.431300
49.2p
25
Ann-charlotte Thorén
Motala Aif
4:25:55.1595400
+1:14:27.446600
48.6p
26
Sirkka Hagberg
Kristinehamns OK
4:26:03.1596200
+1:14:35.447400
48.6p
27
Cecilia Karlsson
SK Ringen
4:26:46.1600500
+1:15:18.451700
48.4p
28
Åsa Wallinder
Jämtlandspolisens Idrottsförening
4:29:46.1618500
+1:18:18.469700
47.8p
29
Agneta Adriansson
Dala XC Ski Team
4:29:59.1619800
+1:18:31.471000
47.8p
30
Kristin Svensson
SK Gruvspårets Vänner
4:30:36.1623500
+1:19:08.474700
47.6p
31
Emma Thornberg
Nybro Ski
4:32:48.1636700
+1:21:20.487900
47.2p
32
Kristina Elf
Tandvårdsgruppen
4:32:49.1636800
+1:21:21.488000
47.2p
33
Ines Gulbe
IFK Västerås
4:33:57.1643600
+1:22:29.494800
46.9p
34
Rebecka Harding
Yuppie Ski Club
4:35:33.1653200
+1:24:05.504400
46.6p
35
Gudrun Hedlund
Falu IK
4:35:43.1654200
+1:24:15.505400
46.6p
36
Helena Allgulander
Svaideroma SOK
4:36:58.1661700
+1:25:30.512900
46.3p
37
Ylva Voxby
Stockholm City Triathlon
4:37:52.1667100
+1:26:24.518300
46.2p
38
Carolin Holmqvist
Axa-adidas
4:39:31.1677000
+1:28:03.528200
45.9p
39
Lena Cigwald
Fm/swedec
4:43:13.1699200
+1:31:45.550400
45.1p
40
Yvonne Hildebrand
Sundborn Goif
4:44:09.1704800
+1:32:41.556000
45.0p
41
Anna Axelsson Sjöberg
IFK Västerås Skidklubb
4:44:42.1708100
+1:33:14.559300
44.9p
42
Alma Setterwall Rydber
Norbergs OK
4:46:10.1716900
+1:34:42.568100
44.6p
43
Susanna Berg
Nybro Ski
4:48:19.1729800
+1:36:51.581000
44.2p
44
Julia Arebro
Axa Sports Club
4:49:57.1739600
+1:38:29.590800
43.9p
45
Jessica Sandin
SOK Knallen
4:51:39.1749800
+1:40:11.601000
43.6p
46
Maria Montanarella
Sci Nordico Serravalle Scrivia
4:54:24.1766300
+1:42:56.617500
43.2p
47
Jenny Andersson
Högsjö GF
4:56:51.1781000
+1:45:23.632200
42.7p
48
Cecilia Joneby
Fm/a 9
5:02:39.1815800
+1:51:11.667000
41.8p
49
Marie Kimming
Solna
5:03:18.1819700
+1:51:50.670900
41.7p
50
Saga Sundberg
Örnsköldsvik
5:04:02.1824100
+1:52:34.675300
41.6p
51
Helena Pellas
Rembo IK
5:04:36.1827500
+1:53:08.678700
41.5p
52
Charlotta Zetterström
Axa Sport Club
5:09:54.1859300
+1:58:26.710500
40.7p
53
Sofie Aronson
IK Fryken
5:15:11.1891000
+2:03:43.742200
39.9p
54
Anna Lundin
Fm/ledr
5:15:30.1892900
+2:04:02.744100
39.8p
55
Yvonne Kemi
Axa Sports Club
5:16:07.1896600
+2:04:39.747800
39.7p
56
Lisa Ring
Norabygdens SK
5:21:14.1927300
+2:09:46.778500
39.0p
57
Johanna Fischer
Sundborns Goif
5:23:57.1943600
+2:12:29.794800
38.6p
58
Therese Ahlström
Järfälla SK
5:24:09.1944800
+2:12:41.796000
38.6p
59
Ingela Stigenberg
Gävle Skidkamrater
5:50:42.2104100
+2:39:14.955300
35.3p
60
Malin Rosén
Fm/ledr
6:06:46.2200500
+2:55:18.1051700
33.6p
61
Kristin Åkeroey
Grong IL
6:17:52.2267100
+3:06:24.1118300
32.4p
62
Margareta Ring Norrma
Norabygdens SK
6:17:58.2267700
+3:06:30.1118900
32.4p
63
Ebba Hansson
Broby GOIF
6:26:03.2316200
+3:14:35.1167400
31.7p
64
Anna Linfeldt
Fm/mhs-k
6:52:29.2474800
+3:41:01.1326000
29.4p
65
Helena Giertz
IF Ski Team Skåne
7:15:48.2614700
+4:04:20.1465900
27.7p
-
Gabriella Wikström
Jämtlandspolisens Idrottsförening
23:59:59.8639800
-
-
Linn Wikman
Ica Sverige AB
23:59:59.8639800
-
-
Jenny Olsson
Högbo GIF
23:59:59.8639800
-
-
Ylva Ohlsson
Fm/ledr
23:59:59.8639800
-
-
Marita Nordgren
Källbottens IF
23:59:59.8639800
-
-
Therése Linde
Lättja ÍF
23:59:59.8639800
-
-
Kristin Larsson
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
-
Rebecka Hedsell
Hacksjö
23:59:59.8639800
-
-
Victoria Ekstedt
Fm/ledr
23:59:59.8639800
-
-
Lena Bergmanstrutz
Fm/mhs-h
23:59:59.8639800
-
-
Helene Arvling
Fm/lv 6
23:59:59.8639800
-
-
Siv Andersson
Horndals IF
23:59:59.8639800
-