Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Renrajden
2013-01-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Daniel Nordebo
Bodens SK
1:59:55.719400
81.6p
2
Johan Samuelsson
SK Järven
2:03:16.739500
+3:21.20000
78.8p
3
Andreas Berglund
Försvarets Sk
2:03:57.743600
+4:02.24100
78.3p
4
Lars Tuoremaa
Kiruna XC
2:06:29.758800
+6:34.39300
76.3p
5
Johan Lintzén
Försvarets Sk
2:07:17.763600
+7:22.44100
75.7p
6
Fredrik Norman
Göteborgs SK
2:12:02.792100
+12:07.72600
72.4p
7
Bernt Niva
IFK Kiruna
2:12:21.794000
+12:26.74500
72.2p
8
Hans Turtola
Överkalix IF
2:12:28.794700
+12:33.75200
72.1p
9
Stefan Messner
Sävast Ski Team IF
2:12:47.796600
+12:52.77100
71.9p
10
Jonas Nordlander
Bodens SK
2:13:00.797900
+13:05.78400
71.7p
11
Jonny Nilimaa
Bodens SK
2:13:26.800500
+13:31.81000
71.5p
12
Magnus Lundbäck
Bodens SK
2:13:49.802800
+13:54.83300
71.2p
13
Petter Jönsson
Järla IF SK
2:14:29.806800
+14:34.87300
70.8p
14
Andreas Tuoremaa
Kiruna XC
2:15:48.814700
+15:53.95200
69.9p
15
Lars Nordmark
Peab Fritid
2:16:26.818500
+16:31.99000
69.5p
16
Johan Lahti
Luleå Gjutarens IF
2:20:22.842100
+20:27.122600
67.2p
17
Martin Norberg
Övertorneå IF
2:21:09.846800
+21:14.127300
66.7p
18
Anders Lundbäck
Bodens SK
2:21:14.847300
+21:19.127800
66.7p
19
Martin Bergvall
Storfors SK
2:21:15.847400
+21:20.127900
66.7p
20
Per Lenndin
Strömnäs GIF
2:21:16.847500
+21:21.128000
66.6p
21
Thomas Ottosson
Skellefteå SK
2:23:29.860800
+23:34.141300
65.4p
22
Peter Johansson
Narken IF
2:25:48.874700
+25:53.155200
64.1p
23
David Falk
Jukkasjärvi IF
2:25:59.875800
+26:04.156300
64.1p
24
Patrik Isaksson
Studentidrott
2:26:40.879900
+26:45.160400
63.7p
25
David Ragnarsson
Brunflo IF
2:27:18.883700
+27:23.164200
63.4p
26
Andreas Ramström
Trafikverkets FF
2:28:16.889500
+28:21.170000
62.9p
27
Jimmy Pikkarainen
Jukkasjärvi IF
2:28:38.891700
+28:43.172200
62.7p
28
Thomas Riström
Postens IF, Luleå
2:30:19.901800
+30:24.182300
61.8p
29
Patrik Stenberg
Bergnäsets AIK
2:30:36.903500
+30:41.184000
61.7p
30
Henrik Kenttä
Seb IF
2:30:52.905100
+30:57.185600
61.6p
31
Magnus Oja
IFK Kiruna
2:32:27.914600
+32:32.195100
60.8p
32
Nicke Juuso
Sunderby SK
2:33:41.922000
+33:46.202500
60.2p
33
Tommy Krekula
Jukkasjärvi IF
2:35:30.932900
+35:35.213400
59.4p
34
Jan Svanberg
Intersport IF
2:35:31.933000
+35:36.213500
59.4p
35
Mattias Johnselius
Kalix SK
2:35:47.934600
+35:52.215100
59.3p
36
Peter Hietala
Övertorneå IF
2:36:58.941700
+37:03.222200
58.7p
37
Marcus Look
Studentidrott
2:37:01.942000
+37:06.222500
58.7p
38
Jan Johansson
Norrfjärdens IF
2:37:15.943400
+37:20.223900
58.6p
39
Kristian Hedström
Studentidrott
2:37:29.944800
+37:34.225300
58.5p
40
Stephan Schnabel
Studentidrott
2:37:47.946600
+37:52.227100
58.4p
41
Marko Skinnari
Gellivare SK
2:40:16.961500
+40:21.242000
57.3p
42
Oskar Eriksson
Bergnäsets AIK
2:41:49.970800
+41:54.251300
56.6p
43
Ola Svonni
Esrange IF
2:42:26.974500
+42:31.255000
56.4p
44
Andreas Simons
Axa SC
2:42:57.977600
+43:02.258100
56.2p
45
Roland Törngren
Luleå Gjutarens IF
2:43:06.978500
+43:11.259000
56.1p
46
Patrik Lundberg
Strömnäs GIF
2:43:57.983600
+44:02.264100
55.8p
47
Mikael Renström
Luleå Triathlon
2:44:58.989700
+45:03.270200
55.4p
48
Görgen Segerlund
Kukkola IF
2:45:25.992400
+45:30.272900
55.2p
49
Marko Hyrkäs
Övertorneå IF
2:45:54.995300
+45:59.275800
55.0p
50
Albin Dahlin Almevall
Högaborgs Athleter
2:48:11.1009000
+48:16.289500
54.1p
51
Lars Drugge
Vittangi SK
2:48:11.1009000
+48:16.289500
54.1p
52
Daniel Berglund
Luleå
2:48:36.1011500
+48:41.292000
54.0p
53
Jakob Mårtensson
Studentidrott
2:49:39.1017800
+49:44.298300
53.6p
54
Mauri Romppainen
Haparanda SKT
2:50:06.1020500
+50:11.301000
53.4p
55
Richard Nordström
Norrfjärdens IF
2:50:59.1025800
+51:04.306300
53.1p
56
Eddie Ljungwe
Rejlers IF
2:51:15.1027400
+51:20.307900
53.0p
57
Olle Jacobson
Porsön/sverige
2:51:19.1027800
+51:24.308300
53.0p
58
Lars Eriksson
Luleå Kommun
2:51:42.1030100
+51:47.310600
52.8p
59
Nils Thuuri
Jukkasjärvi IF
2:52:19.1033800
+52:24.314300
52.6p
60
Lars Oscarsson
Hortlax SK
2:55:01.1050000
+55:06.330500
51.7p
61
Andreas Engvall
Bodens SK
2:55:04.1050300
+55:09.330800
51.6p
62
Roger Ekebjörk
Strömnäs GIF
2:55:22.1052100
+55:27.332600
51.5p
63
Michael Mannberg
Unbyns IF
2:55:44.1054300
+55:49.334800
51.4p
64
Nils Alm
Trafikverkets FF
2:56:02.1056100
+56:07.336600
51.3p
65
Johan Riesebeck
Mefos IK
2:56:27.1058600
+56:32.339100
51.2p
66
Tobias Bergström
Luleå
2:57:15.1063400
+57:20.343900
50.9p
67
Mikael Nilsson
Axa SC
3:00:51.1085000
+1:00:56.365500
49.7p
68
Henrik Innala
Råneå SK
3:01:03.1086200
+1:01:08.366700
49.7p
69
Holger Jakobsson
Övertorneå IF
3:01:13.1087200
+1:01:18.367700
49.6p
70
Kent Karlsson
Gellivare Skidallians IK
3:01:17.1087600
+1:01:22.368100
49.6p
71
Daniel Cedering
Överkalix IF
3:01:39.1089800
+1:01:44.370300
49.5p
72
Jacob Johansson
Axa SC
3:03:06.1098500
+1:03:11.379000
49.0p
73
Börje Bromalm
Aapua IF
3:04:55.1109400
+1:05:00.389900
48.5p
74
Niklas Grip
OK Renen
3:04:59.1109800
+1:05:04.390300
48.4p
75
Ingvar Westman
Bodens SK
3:05:34.1113300
+1:05:39.393800
48.3p
76
Mikael Lundkvist
Storfors SK
3:09:19.1135800
+1:09:24.416300
47.2p
77
Viktor Johansson
Jukkasjärvi IF
3:12:55.1157400
+1:13:00.437900
46.2p
78
Joakim Bergman
Rutviks SK
3:12:58.1157700
+1:13:03.438200
46.1p
79
Fredrik Bladfors
Axa SC
3:16:10.1176900
+1:16:15.457400
45.3p
80
Anders Rensgard
Mefos IK
3:18:51.1193000
+1:18:56.473500
44.6p
81
Kenneth Söderlund
Axa SC
3:20:26.1202500
+1:20:31.483000
44.2p
82
Samuel Johansson
Sävast Ski Team IF
3:22:23.1214200
+1:22:28.494700
43.7p
83
Clas-göran Lund
Bodens SK
3:24:05.1224400
+1:24:10.504900
43.3p
84
Erik Nilsson
Gammelstads IF
3:44:00.1343900
+1:44:05.624400
39.0p
85
Johan Nyström
Studentidrott
3:57:36.1425500
+1:57:41.706000
36.5p