Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Åsarnaspelen Lördag
2013-01-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Håkan Emilsson
Offerdals SK
25:43.154240
87.8p
2
Elias Alvebro
Häggenås SK
26:16.157550
+33.3210
86.3p
3
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
26:54.161320
+1:10.6980
84.7p
4
Victor Hallquist
Åsarna IK
26:58.161750
+1:15.7410
84.5p
5
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
27:41.166040
+1:58.11700
82.7p
6
Mattias Bångman
Offerdals SK
27:46.166580
+2:03.12240
82.5p
7
Emil Svensson
Åsarna IK
28:15.169450
+2:32.15110
81.3p
8
Harald Kempe
Tynderö IK
28:26.170540
+2:43.16200
80.9p
9
Simon Svanebo
Alnö SK
28:45.172450
+3:02.18110
80.2p
-
Niclas Eriksson
Hägglunds IOFK
23:59:58.8639700
-
-
Gustav Wuopio
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Simon Åslin
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Nils Persson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
23:59:59.8639800
-
-
Erik Strindlund
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Olle Olsson Bad
Tullus Sg
23:59:59.8639800
-
H 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Niklas Dyrhaug
Norway
24:52.149190
90.2p
2
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
25:03.150290
+11.1000
89.7p
3
Karl-Johan Westberg
Borås SK
25:06.150540
+13.1250
89.6p
4
Arvid Forss
Åsarna IK
25:12.151160
+19.1870
89.3p
5
Simon Hallström
Idre SK
25:27.152610
+34.3320
88.6p
6
Hampus Lindblom
Åsarna IK
25:53.155210
+1:00.5920
87.4p
7
Robin Norum
IFK Umeå
26:07.156620
+1:14.7330
86.7p
8
Anton Karlsson
Åsarna IK
26:10.156960
+1:17.7670
86.6p
9
Magnus Engström
Stockviks SF
26:12.157110
+1:19.7820
86.5p
10
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
26:16.157580
+1:23.8290
86.3p
11
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
26:41.160070
+1:48.10780
85.2p
12
Lasse Hulgaard
Danmark
26:47.160630
+1:54.11340
85.0p
13
Patrik Tallbom
Östersunds SK
27:14.163330
+2:21.14040
83.8p
14
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
27:16.163590
+2:24.14300
83.7p
15
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
27:20.163910
+2:27.14620
83.6p
16
Carl Olander
IK Stern
27:41.166000
+2:48.16710
82.7p
17
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
28:03.168260
+3:10.18970
81.8p
18
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
29:04.174370
+4:11.25080
79.4p
19
Patrik Wikström
Dorotea IF
29:18.175720
+4:25.26430
78.9p
20
Anton Svensson
Åsarna IK
29:31.177020
+4:38.27730
78.4p
21
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
30:44.184360
+5:51.35070
75.8p
-
Johan Olsson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Victor Agestam
Biathlon Östersund IF
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Gustavsson
Biathlon Östersund IF
23:59:59.8639800
-
-
Jakob Sundin
Nordingrå SK
23:59:59.8639800
-
-
Emil Lagergren
Tynderö IK
23:59:59.8639800
-
-
Marcus Svelander
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Lars Nelson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
D 18
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Johanna Cavallin
Högbo GOIF
17:06.102530
64.6p
2
Emma Åsberg
Duveds IF
20:17.121650
+3:11.19020
55.5p
-
Maja Westin
Hägglunds IOFK
23:59:59.8639800
-
-
Lina Åslund
Hedesunda IF
23:59:59.8639800
-
-
Frida Gustavsson
Tullus Sg
23:59:59.8639800
-
-
Ida Dahl
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Maria Jonasson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sara Hallquist
Åsarna IK
15:58.95700
68.6p
2
Lovisa Sundin
Delsbo IF
16:32.99100
+34.3300
66.6p
3
Matilda Andersson
Häggenås SK
17:00.101900
+1:02.6100
65.0p
4
Ida Jonsson
Duveds IF
17:04.102320
+1:06.6520
64.7p
5
Elsa Eriksson
Sya SK
17:43.106270
+1:45.10470
62.6p
-
Marika Backman
Hede SK
23:59:59.8639800
-
-
Madeleine Bohlin
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
-
Marika Vikberg Elmkvist
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
D 21
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
13:47.82690
77.8p
2
Elin Mohlin
Sollefteå SK
14:27.86680
+39.3890
74.7p
3
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
14:30.86930
+42.4140
74.6p
4
Katja Schwartz
Åsarna IK
15:00.89920
+1:12.7130
72.4p
5
Emma Sjölander
Piteå Elit SK
15:03.90260
+1:15.7470
72.2p
6
Hanna Seppas
IFK Mora SK
15:12.91100
+1:24.8310
71.6p
7
Petra Nilsson
Åsarna IK
15:15.91440
+1:27.8650
71.4p
8
Ida Indahl
Camp Södergren SC
15:19.91850
+1:31.9060
71.1p
9
Jennie Jirhed
Östersunds SK
15:26.92550
+1:38.9760
70.6p
10
Therese Svensson
Åsarna IK
15:44.94380
+1:56.11590
69.4p
11
Erika Oskarsson
Camp Södergren SC
17:37.105610
+3:49.22820
62.9p
-
Lina Karlsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Rebecka Sundin
Graninge-Alliansen
23:59:59.8639800
-
-
Sanna Hallberg
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
23:59:59.8639800
-
-
Marika Sundin
Sollefteå SK
23:59:59.8639800
-
H 18
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Edvard Sundman
Åsarna IK
12:40.75930
83.6p
2
Henrik Ottosson
Åsarna IK
12:59.77840
+19.1810
81.9p
3
Torben Svensson
Järpens SK
13:08.78770
+28.2740
81.1p
4
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
13:23.80290
+43.4260
79.8p
5
Gustav Rotvold
Åsarna IK
13:26.80590
+46.4560
79.5p
6
Martin Emilsson
Offerdals SK
13:36.81570
+56.5540
78.7p
7
Olov Roos
Stuguns SOK Gjurd
13:38.81700
+57.5670
78.6p
8
Elias Dahl
Offerdals SK
13:44.82380
+1:04.6350
78.1p
9
Hannes Stenström
Järpens SK
13:48.82740
+1:08.6710
77.8p
10
Daniel Södersten
Orsa SK
13:53.83260
+1:13.7230
77.4p
11
Jon Lund Kempe
Kramfors Alliansen
13:54.83370
+1:14.7340
77.3p
12
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
13:56.83520
+1:15.7490
77.2p
13
Eddie Edström
Stockviks SF
14:06.84500
+1:25.8470
76.4p
14
Daniel Hägesten
Remsle SK
14:37.87640
+1:57.11610
74.0p
15
Martin Spjut
Hällefors SK
15:39.93880
+2:59.17850
69.8p
16
Jesper Thor
Åsarna IK
15:53.95220
+3:12.19190
68.9p
-
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
August Östlund
Hedesunda IF
23:59:59.8639800
-
-
Marcus Stenberg
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
-
Emil Persson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-