15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Martin Bergström | Piteå Elit SK | 44:22.266180 | 85.9p | |
2 | Tor Larsson | Storumans IK | 44:48.268770 | 85.1p | |
3 | Johan Lövgren | Vännäs SK | 45:20.271960 | 84.1p | |
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Marcus Fredriksson | Lycksele IF | 29:00.173960 | 82.6p | |
2 | Pierre Bryntesson | Sollefteå SK | 30:04.180330 | 79.7p | |
3 | Björn Sandström | Täfteå IK | 30:17.181670 | 79.1p | |
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Olivia Persson | Storumans IK | 17:36.105520 | ||
2 | Moa Lundgren | Täfteå IK | 17:40.105970 | ||
3 | Agnes Åstot | IFK Umeå | 19:10.114920 | ||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Elina Rönnlund | IFK Umeå | 16:05.96420 | 69.2p | |
2 | Mimmi Björn | IFK Umeå | 17:14.103300 | 64.5p | |
3 | Rebecca Öhrn | Vilhelmina IK | 17:15.103490 | 64.4p | |
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Carolin Andersson | Gellivare Skidallians IK | 16:04.96390 | 69.3p | |
2 | Emma Sjölander | Piteå Elit SK | 16:16.97590 | 68.4p | |
3 | Maria Sundström | Strömnäs GIF | 16:49.100880 | 66.1p | |
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Johan Nilsson | Byske SK | 16:16.97580 | ||
2 | Erik Björkman | Täfteå IK | 16:32.99140 | ||
3 | Lukas Adolfsson | Täfteå IK | 16:40.99960 | ||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Maja Årebäck | Bolidens SK | 10:05.60430 | ||
2 | Magdalena Nilsson | Högåkers OK | 10:15.61430 | ||
3 | Lia Arvidsson | Täfteå IK | 10:43.64210 | ||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Elin Blomberg | Lycksele IF | 9:50.58960 | ||
2 | Nora Bäckström | Robertsfors IK | 9:56.59520 | ||
3 | Maja Petersson | Vårby IK | 10:02.60140 | ||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Simon Strömberg | Täfteå IK | 9:11.55010 | ||
2 | Linus Westergren | Täfteå IK | 9:29.56890 | ||
3 | Martin Blomberg | Lycksele IF | 9:39.57860 | ||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Simon Karlsson | IFK Umeå | 8:26.50550 | ||
2 | Oskar Årebäck | Bolidens SK | 8:30.50950 | ||
3 | Jonathan Dahlberg | Byske SK | 8:32.51180 | ||
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Evelina Nilsson | Högåkers OK | 7:02.42180 | ||
2 | Trude Burman | Alnö SK | 7:51.47080 | ||
3 | Hanna Åsberg | Vindelns IF | 9:05.54410 | ||
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Leo Svahn | Lycksele IF | 5:37.33670 | ||
2 | Rasmus Eriksson | Täfteå IK | 6:15.37490 | ||
3 | Oskar Johansson | IFK Umeå | 6:20.37910 | ||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Hans Årebäck | Bolidens SK | 37:58.227720 | 63.1p |