Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Skimarathon
2008-02-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Anna Nordgren
Orsa SK
1:08:21.410000
70.2p
2
Emma Jansson
Sundbybergs IK
1:13:52.443100
+5:31.33000
64.9p
3
Helena Gezelius Björkman
IFK Mora SK
1:15:40.453900
+7:19.43800
63.4p
4
Åsa Fjellstöm
Karlslunds IF SF
1:19:58.479700
+11:37.69600
60.0p
5
Kia Larsson
IK Jarl Rättvik
1:20:48.484700
+12:27.74600
59.3p
6
Cecilia Johnsson
Hällbybrunns IF
1:21:11.487000
+12:50.76900
59.1p
8
Annika Nygard
IFK Mora SK
1:25:17.511600
+16:56.101500
56.2p
9
Erika Hård
IFK Moras OK
1:25:55.515400
+17:34.105300
55.8p
10
Rebecca Linder
Vansbro AIK SK
1:28:34.531300
+20:13.121200
54.1p
11
Sandra Bierfeldt Karlsson
Ärla IF
1:29:43.538200
+21:22.128100
53.4p
12
Jonna Jamell
Sundbybergs IK
1:30:31.543000
+22:10.132900
53.0p
13
Susanne Jansson
Sundbybergs IK
1:30:31.543000
+22:10.132900
53.0p
14
Anna Björk
Orsa SK
1:31:49.550800
+23:28.140700
52.2p
15
Linn Asklöf
Sundbybergs IK
1:32:00.551900
+23:39.141800
52.1p
16
Gittan Matsson
SK Gruvspårets Vänner
1:32:56.557500
+24:35.147400
51.6p
17
Elisabeth Johansson Hjertqvist
IFK Mora SK
1:34:01.564000
+25:40.153900
51.0p
18
Marléne Blomgren
Rydaholms GOIF
1:37:35.585400
+29:14.175300
49.1p
19
Anna Hassis Ståbis
Orsa SK
1:38:12.589100
+29:51.179000
48.8p
20
Anna Nämd
Orsa SK
1:45:30.632900
+37:09.222800
45.5p
21
Karin Jägryd
Björnstorps IF
1:46:14.637300
+37:53.227200
45.1p
22
Maria Björndahl
Göteborgs SK
1:46:37.639600
+38:16.229500
45.0p
23
Annika Brandshage Erikers
Sus Jarl
1:46:41.640000
+38:20.229900
44.9p
24
Erika Jonsson
Falun Borlänge SK
1:47:16.643500
+38:55.233400
44.7p
25
Anna Grahn
Nacka Värmdö SK
1:48:26.650500
+40:05.240400
44.2p
26
Sara Wesleen
Brottby SK
1:49:01.654000
+40:40.243900
44.0p
27
Arja Axelsson
Sisu Forshaga SK
1:49:51.659000
+41:30.248900
43.7p
28
Hisako Hakata
Sollentuna Sbk
1:50:56.665500
+42:35.255400
43.2p
29
Susanne Bladin
Åshammars IK
1:51:31.669000
+43:10.258900
43.0p
30
Barbara Resch
Sundbybergs IK
1:53:23.680200
+45:02.270100
42.3p
31
Cecilia Ohlsen
No Club
1:53:32.681100
+45:11.271000
42.2p
32
Birgitta Andersson
Täby OK
1:56:02.696100
+47:41.286000
41.3p
33
Christina Karlsson
Åshammars IK
1:56:40.699900
+48:19.289800
41.1p
34
Anna Johansson
Falu IK
1:57:46.706500
+49:25.296400
40.7p
35
Ann Eriksson
Hallsta IK
1:58:08.708700
+49:47.298600
40.6p
36
Hannele Nilsson
Scania IF
2:02:56.737500
+54:35.327400
39.0p
37
Barbro Pettersson
Lerdala IF
2:03:51.743000
+55:30.332900
38.7p
38
Christina Patricks
IFK Lidingö SOK
2:11:16.787500
+1:02:55.377400
36.5p
39
Kerstin Wolff
Ericsson IK
2:12:38.795700
+1:04:17.385600
36.2p
40
Ulrika Trehn
Ericsson IK
2:19:41.838000
+1:11:20.427900
34.3p
41
Ulla Berg
Hässleby SOK
2:21:18.847700
+1:12:57.437600
33.9p
42
Malin Eklund
Linköpings SK
2:23:26.860500
+1:15:05.450400
33.4p
43
Rani Reissmuller
Söders SOL Tyresö
2:53:24.1040300
+1:45:03.630200
27.7p
44
Ulla-Britt Östman
Timmersdala Motion
2:57:21.1064000
+1:49:00.653900
27.0p