Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Värmdöloppet
2013-02-03
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2013
<<< Bessemerloppet
Orsa Grönklitt Ski Marathon >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 45
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Magnus Andersson
Nacka Värmdö SK
1:54:23.686220
76.6p
2
Hans Carlsson
Väsby SK
1:56:30.698930
+2:07.12610
74.9p
3
Tommie Lindblom
Stockholms Rullskidklubb
2:04:13.745250
+9:50.58930
69.2p
4
Peter Larsson
Nacka Värmdö SK
2:06:47.760660
+12:24.74340
67.5p
5
Mikael Markstedt
Stockholms Rullskidklubb
2:10:56.785570
+16:33.99250
64.9p
6
Stefan Pettersson
Oxvretens SK
2:10:57.785660
+16:34.99340
64.9p
7
Stefan Swärd
IK Jordbänningarna
2:11:00.785930
+16:37.99610
64.9p
8
Johan Ekbacke
Nacka Värmdö SK
2:12:41.796030
+18:18.109710
63.9p
9
Mårten Lindskog
IK Jordbänningarna
2:16:04.816320
+21:41.130000
62.0p
10
Tommy Dahlqvist
Huddinge SK Längd
2:17:54.827300
+23:30.140980
61.0p
11
Fredrik Ahlsson
Sunnersta Aif
2:21:45.850460
+27:22.164140
59.1p
12
Robin Rosenkranz
Boo IF
2:25:13.871270
+30:50.184950
57.4p
13
Niklas Andersson
Broby Goif
2:25:46.874540
+31:23.188220
57.1p
14
Tomas Lindén
Swe
2:26:25.878480
+32:02.192160
56.8p
15
Erik Nylund
Rävdun SK
2:26:41.880080
+32:18.193760
56.7p
16
Richard Armandt
Ingarö IF
2:28:05.888400
+33:41.202080
56.1p
17
Joakim Allgulander
Svaide Roma SOK
2:28:06.888590
+33:43.202270
56.1p
18
Sven Drakenborn
Föreningen Ikj Haninge
2:30:07.900610
+35:43.214290
55.2p
19
Mattias Strömberg
Hammarby If:s SF
2:31:53.911250
+37:30.224930
54.4p
20
Kjell Almgren
OK Ravinen
2:33:03.918230
+38:40.231910
54.0p
21
Fredrik Bergström
Stockholms Rullskidklubb
2:33:41.922010
+39:17.235690
53.7p
22
Erik Brisenheim
Stockholms Rullskidklubb
2:34:10.924970
+39:47.238650
53.5p
23
Jurgen Persson
Kåff
2:34:53.929290
+40:30.242970
53.2p
24
Anders Nordzell
Rävdun SK
2:35:17.931620
+40:54.245300
53.1p
25
Patrik Bolander
Stockholms OK
2:38:20.949900
+43:56.263580
51.9p
26
Johan Blomstrand
Nacka Värmdö SK
2:40:30.962930
+46:07.276610
51.0p
27
Fredrik Ramsfeldt
Axa Sports Club
2:40:41.964000
+46:17.277680
51.0p
28
Peter Tholse
Broby Goif
2:40:44.964310
+46:20.277990
51.0p
29
Martin Öhnström
Boo Kanot Och Skidklubb
2:42:21.974010
+47:57.287690
50.4p
30
Kent Torwald
Nacka Värmdö SK
2:42:27.974670
+48:04.288350
50.3p
31
Nils Wallhed
Nacka Värmdö SK
2:42:51.977000
+48:27.290680
50.2p
32
Christian Björkman
Axa Sports Club
2:44:12.985190
+49:49.298870
49.7p
33
Fredrik Drake
Nacka Värmdö SK
2:44:58.989740
+50:35.303420
49.4p
34
Fredrik Randmark
Brandkårens IK
2:45:42.994150
+51:19.307830
49.2p
35
Staffan Ljung
IF Spirit IF
2:45:48.994760
+51:25.308440
49.2p
36
Jörgen Maass
IK Stern
2:47:27.1004620
+53:04.318300
48.6p
37
Fredrik Åslund
Peab Fritid
2:48:43.1012200
+54:19.325880
48.2p
38
Tony Lind
Nacka Värmdö SK
2:48:55.1013440
+54:32.327120
48.1p
39
Tomas Nilsson
IFK Västerås Skidklubb
2:51:18.1027700
+56:54.341380
47.3p
40
Anders Röstin
Söders Skid O OL Tyresö
2:52:41.1036090
+58:18.349770
46.9p
41
Jim Favre
Peab Fritid
2:55:54.1055310
+1:01:30.368990
45.9p
42
Tommy Korhonen
Ericsson IK Stockholm
2:59:16.1075510
+1:04:52.389190
44.9p
43
Peter Busck
Saltsjöbadens SLK
3:00:00.1079930
+1:05:37.393610
44.7p
44
Mikael Lundin
Peab Fritid
3:05:35.1113420
+1:11:12.427100
43.2p
45
Johan Gustafson
Stockholmspolisens IF SK
3:05:55.1115400
+1:11:31.429080
43.1p
46
Lars Nilsson
IK Hakarpspojkarna
3:24:28.1226720
+1:30:05.540400
38.7p
47
Per Jarnemo
Värmdö IF
3:28:57.1253620
+1:34:34.567300
37.8p
48
Ivan Thorvaldsson
Söders Skid O OL Tyresö
3:51:00.1385960
+1:56:37.699640
33.8p
49
Grce André
Ericsson IK Stockholm
4:40:40.1683920
+2:46:17.997600
27.3p
-
Johan Boman
Nacka Värmdö SK
23:59:58.8639700
-
-
Per Sjögrund
Telia IF Farsta
23:59:58.8639700
-
-
Owe Mokvist
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Jan Hollbeck
Bromma Vällingby SOK
23:59:59.8639800
-
-
Lars Gulliksson
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Wennberg
IK Jordbänningarna
23:59:59.8639800
-
-
Jakob Engardt
Täby IS Skidklubb
23:59:59.8639800
-
-
Lars Svensson
Målilla Mörlunda SK
23:59:59.8639800
-
-
Christian Krog-jensen
IK Jordbänningarna
23:59:59.8639800
-
-
Michael Forslund
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-