Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Umeloppet
2012-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mattias Westman
Röbäcks SK
2:15:08.810740
81.7p
2
Björn Rydvall
Lycksele IF
2:15:09.810820
+0
81.7p
3
Daniel Johansson
IFK Umeå
2:16:02.816190
+54.5350
81.1p
4
Tobias Nilsson
IFK Umeå
2:17:25.824410
+2:16.13570
80.1p
5
Sebastian Wass
IK Studenterna
2:29:01.894020
+13:52.83180
72.7p
6
Emil Lundström
Skogis IF
2:33:48.922750
+18:40.111910
70.0p
7
Daniel Andersson
Jalles Tc Umeå
2:34:23.926260
+19:15.115420
69.7p
8
Richard Burland
Bergeforsens SK
2:35:49.934800
+20:40.123960
68.9p
9
Nils Dahlqvist
Storviks IF
2:36:31.939070
+21:23.128230
68.6p
10
Erik Dahlqvist
Storviks IF
2:37:44.946390
+22:36.135550
67.9p
11
Johan Kärner
IK Studenterna
2:37:46.946500
+22:37.135660
67.9p
12
Erik Nygren
Agnäs IK
2:41:07.966640
+25:59.155800
66.3p
13
Lars Eriksson
Axa SC
2:41:38.969740
+26:30.158900
66.0p
14
Fredrik Berntson Semb
IK Studenterna
2:42:28.974750
+27:20.163910
65.6p
15
Carl Pers
IFK Mora SK
2:56:46.1060520
+41:37.249680
59.5p
16
Elon Strömbäck
IK Studenterna
2:56:50.1060920
+41:41.250080
59.5p
17
Adam Bergkvist
Skanska IF
2:58:11.1069010
+43:02.258170
58.9p
18
Robert Bergman
Bondsjöhöjdens IK
3:01:26.1088590
+46:18.277750
57.7p
19
Andreas Karlsson
Sweden
3:09:30.1136910
+54:21.326070
54.9p
20
Johan Viklund
Skogis IF
3:10:05.1140400
+54:56.329560
54.7p
21
Kenneth Bergqvist
Röbäcks SK
3:10:06.1140520
+54:57.329680
54.7p
22
Magnus Blad
Ljungskile FK
3:20:24.1202370
+1:05:16.391530
51.5p
23
Jörgen Malmbo
Skanska IF
3:22:46.1216590
+1:07:38.405750
50.9p
24
Robert Gustafsson
Team Esplanad
3:23:56.1223580
+1:08:48.412740
50.5p
25
Andre Nygård
Håknäs IF
3:25:57.1235650
+1:10:49.424810
50.0p
26
Alexander Vikström
Axa SC
3:35:56.1295500
+1:20:47.484660
47.4p
27
Ove Ahlenius
Sweden
3:38:50.1312920
+1:23:41.502080
46.7p
28
Jacob Rudhe
Skogis IF
3:45:14.1351380
+1:30:06.540540
45.2p
29
Klas Hansson
IK Studenterna
3:58:17.1429660
+1:43:09.618820
42.4p
30
Sven Gustafsson
Skogis IF
4:13:47.1522670
+1:58:39.711830
39.6p
31
Kristian Ballisager
København SK
4:14:12.1525120
+1:59:03.714280
39.5p
32
Henrik Lindberg
Röbäcks SK
4:35:43.1654200
+2:20:34.843360
36.1p
33
Anton Hammarström
Skogis IF
4:44:54.1709380
+2:29:46.898540
34.9p
34
Marcus Martell
Axa SC
4:47:05.1722400
+2:31:56.911560
34.6p
35
Henrik Sjöström
Sorsele SK
5:28:58.1973780
+3:13:50.1162940
29.8p
-
Max Själin
Storumans IK
23:59:58.8639700
-
-
Erik Andersson
Skogis IF
23:59:58.8639700
-
-
Sten Lennver
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Christoffer Svanefjord
Skanska IF
23:59:59.8639800
-
-
Alexander Lindström
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-