Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Konstvägenloppet
2012-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Karoline Ottosson
Åsele IK
1:14:00.443910
60.9p
2
Katarina Norman
Obbola IK
1:17:15.463410
+3:15.19400
58.4p
3
Amanda Flodell
Agnäs IK
1:18:10.468970
+4:10.24960
57.7p
4
Anita Junes
IFK Umeå
1:18:28.470700
+4:27.26690
57.5p
5
Simon Burman
Volvo FK
1:19:58.479770
+5:58.35760
56.4p
6
Linnea Ottosson
Åsele IK
1:21:26.488520
+7:26.44510
55.4p
7
Annelie Jonsson
Hägglunds IOFK
1:22:51.497090
+8:51.53080
54.4p
8
Tina Pettersson
IFK Umeå
1:25:50.514920
+11:50.70910
52.5p
9
Karin Wiechel
Röbäcks SK
1:26:05.516400
+12:04.72390
52.4p
10
Anna Enbjörk
Vilhelmina IK
1:26:34.519390
+12:34.75380
52.1p
11
Matias Olofsson
Sweden
1:27:22.524110
+13:22.80100
51.6p
12
Maja Wiechel
Röbäcks SK
1:29:03.534270
+15:03.90260
50.6p
13
Tina Eriksson
Röbäcks SK
1:29:05.534490
+15:05.90480
50.6p
14
Hanna Forsberg
Bjurholms IF
1:29:19.535820
+15:19.91810
50.5p
15
Eva Lidestav
Gräsmyr IK
1:32:49.556840
+18:49.112830
48.6p
16
Eva Wedin
Sweden
1:32:50.556940
+18:50.112930
48.6p
17
Magdalena Axelsson
Fredrika IK
1:32:59.557850
+18:59.113840
48.5p
18
Ann-charlotte Folkesson
Bjurholms IF
1:33:52.563140
+19:52.119130
48.0p
19
Stina Nygren
IK Studenterna
1:35:00.569940
+21:00.125930
47.5p
20
Jennie Wilhelmsson
Hägglunds IOFK
1:35:44.574330
+21:44.130320
47.1p
21
Gunilla Forsberg
Agnäs IK
1:35:58.575730
+21:58.131720
47.0p
22
Christine Jonsson
Hägglunds IOFK
1:36:23.578200
+22:22.134190
46.8p
23
Annette Nordlund
Röbäcks SK
1:37:35.585400
+23:34.141390
46.2p
24
Bodil Ålstig
Vilhelmina IK
1:40:16.601570
+26:16.157560
45.0p
25
Birgitta Bäckström
Bjurholms IF
1:41:07.606660
+27:07.162650
44.6p
26
Andrea Arvidsson
Umeå OK
1:42:06.612510
+28:06.168500
44.2p
27
Christina Garper
Vilhelmina IK
1:42:21.614030
+28:21.170020
44.1p
28
Sigrid Salmonsson
Fredrika IK
1:45:49.634800
+31:48.190790
42.6p
29
Hanna Eriksson
Sweden
1:51:31.669090
+37:31.225080
40.4p
30
Veronica Tengman
Agnäs IK
1:51:56.671540
+37:56.227530
40.3p
31
Anna Carlsson
Hörnefors IF
1:59:03.714280
+45:03.270270
37.9p
32
Margit Lundberg
Tärna IK Fjällvinden
2:05:08.750720
+51:08.306710
36.0p
33
Isabell Omma
Tärna IK Fjällvinden
2:05:15.751430
+51:15.307420
36.0p