Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersportloppet
2012-01-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jimmie Johnsson
Axa SC
2:03:28.740700
86.8p
2
Joakim Engström
IFK Mora SK
2:03:34.741300
+6.500
86.7p
3
Markus Jönsson
Tranemo IF
2:03:35.741400
+7.600
86.7p
4
Lars Suther
IFK Mora SK
2:03:37.741600
+9.800
86.7p
5
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
2:03:38.741700
+10.900
86.6p
6
Håkan Löfström
Årsunda IF
2:03:42.742100
+14.1300
86.6p
7
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
2:03:43.742200
+15.1400
86.6p
8
Knut Anders Hatlen
Stranda IL
2:03:51.743000
+23.2200
86.4p
9
Anders Solin
IFK Mora SK
2:04:01.744000
+33.3200
86.3p
10
Adam Steen
Falun Borlänge SK
2:04:08.744700
+40.3900
86.2p
11
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
2:04:09.744800
+41.4000
86.2p
12
Henrik Alm
Idre SK
2:04:10.744900
+42.4100
86.1p
13
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
2:04:11.745000
+43.4200
86.1p
14
Oscar Bergström
IFK Mora SK
2:04:13.745200
+45.4400
86.1p
15
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
2:04:16.745500
+48.4700
86.1p
16
Erik Wickström
Ulricehamns IF
2:04:28.746700
+1:00.5900
85.9p
17
Anders Eriksson
IFK Mora SK
2:06:34.759300
+3:06.18500
84.0p
18
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
2:06:52.761100
+3:24.20300
83.7p
19
Ronnie Löf
Högbo GOIF
2:08:36.771500
+5:08.30700
82.2p
20
Samuel Norlén
Ulricehamns IF
2:08:38.771700
+5:10.30900
82.2p
21
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
2:10:08.780700
+6:40.39900
80.9p
22
David Holmström
Roslagsbro IF
2:10:12.781100
+6:44.40300
80.9p
23
Gustav Niord
Boxholm-Ekeby SK
2:10:13.781200
+6:45.40400
80.9p
24
Niklas Jonasson
IFK Mora SK
2:10:15.781400
+6:47.40600
80.9p
25
Tommy Gabrielsson
Gagnefs IF
2:10:16.781500
+6:48.40700
80.8p
26
Björn Hänninen
Åmots SK
2:10:18.781700
+6:50.40900
80.8p
27
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
2:10:24.782300
+6:56.41500
80.7p
28
Martin Bratt
IFK Mora SK
2:11:00.785900
+7:32.45100
80.2p
29
Hampus Ohlström
IK Rex
2:11:04.786300
+7:36.45500
80.2p
30
Patrik Bergman
Svegs IK
2:11:15.787400
+7:47.46600
80.0p
31
Tobias Norestrand
Karlslunds IF SF
2:11:47.790600
+8:19.49800
79.6p
32
Nicklas Johansson
Rembo IK
2:11:47.790600
+8:19.49800
79.6p
33
Tobias Karlsson
Karlslunds IF SF
2:11:48.790700
+8:20.49900
79.6p
34
Mats Carlberg
Karlslunds IF SF
2:13:32.801100
+10:04.60300
78.3p
35
Jonatan Steen
Falun Borlänge SK
2:13:34.801300
+10:06.60500
78.2p
36
Anders Palmér
Karlslunds IF SF
2:13:36.801500
+10:08.60700
78.2p
37
Thomas Stridh
IFK Mora SK
2:13:45.802400
+10:17.61600
78.1p
38
Johan Eriksson
Axa SC
2:14:00.803900
+10:32.63100
77.9p
39
Henrik Wallin
AB Karl Hedin IF
2:14:05.804400
+10:37.63600
77.8p
40
Johan Nyman
Ulricehamns IF
2:14:36.807500
+11:08.66700
77.5p
41
Jonas Henningsson
Roslagsbro IF
2:15:07.810600
+11:39.69800
77.1p
42
Erik Karlsson
Källbottens IK
2:15:09.810800
+11:41.70000
77.0p
43
Martin Ekberg
Falun Borlänge SK
2:16:07.816600
+12:39.75800
76.3p
44
Mattias Argårds
IFK Mora SK
2:16:12.817100
+12:44.76300
76.3p
45
Mattias Carlzon
Borås SK
2:16:34.819300
+13:06.78500
76.0p
46
Staffan Sandberg
Stenungsunds OK
2:16:48.820700
+13:20.79900
75.8p
47
Erik Ohlström
IK Rex
2:17:36.825500
+14:08.84700
75.3p
48
Johan Darnerud
Falu IK
2:17:37.825600
+14:09.84800
75.3p
49
Andreas Blohm
Grava SK
2:18:09.828800
+14:41.88000
74.9p
50
Anders Berneby
Tullinge
2:18:14.829300
+14:46.88500
74.8p
51
Magnus Björk
IK Rex
2:18:39.831800
+15:11.91000
74.5p
52
Lasse Ericsson
Nybro Ski
2:18:56.833500
+15:28.92700
74.3p
53
Magnus Jansson
Brudpiga RK
2:19:17.835600
+15:49.94800
74.1p
54
Lennart Karlsson
Holmedals Ais
2:19:34.837300
+16:06.96500
73.9p
55
Jacob Gustafsson
IFK Mora SK
2:19:41.838000
+16:13.97200
73.8p
56
Albin Andersson
Skene Sim o IS
2:19:43.838200
+16:15.97400
73.8p
57
Jonas Hagberg
Borås SK
2:19:44.838300
+16:16.97500
73.8p
58
Daniel Björndahl
Kungälvs OK
2:20:04.840300
+16:36.99500
73.6p
59
Roland Berglund
Sunne SLF
2:20:14.841300
+16:46.100500
73.4p
60
Emil Olsson-runnman
IK Rex
2:20:48.844700
+17:20.103900
73.1p
61
Daniel Palm
Tranemo IF
2:20:59.845800
+17:31.105000
72.9p
62
Oscar Askerlund
Hällbybrunns IF
2:21:31.849000
+18:03.108200
72.6p
63
Oskar Niord
Boxholm-Ekeby SK
2:21:41.850000
+18:13.109200
72.5p
64
Öystein Engebretsen
Yuppie Ski Club
2:21:44.850300
+18:16.109500
72.5p
65
Johan Andreasson
Växjö OK
2:21:45.850400
+18:17.109600
72.4p
66
Linus Jansson
Häverödals IF
2:22:04.852300
+18:36.111500
72.2p
67
Kristian Dahlström
Åmåls OK
2:22:22.854100
+18:54.113300
72.0p
68
Torbjörn Furn
Nacka Värmdö SK
2:22:35.855400
+19:07.114600
71.9p
69
Mattias Svärd
Gävle SK
2:22:37.855600
+19:09.114800
71.9p
70
Lars Bleckur
IK Jarl Rättvik
2:23:02.858100
+19:34.117300
71.6p
71
Stefan Gustafsson
IK Jarl Rättvik
2:23:25.860400
+19:57.119600
71.4p
72
Claes Sandström
Falu IK
2:23:33.861200
+20:05.120400
71.3p
73
Mattias Widmark
Svegs IK
2:23:35.861400
+20:07.120600
71.3p
74
Anders Eriksson
Nacka Värmdö SK
2:24:01.864000
+20:33.123200
71.0p
75
Jonathan Alm
Brandkårens IK
2:24:17.865600
+20:49.124800
70.8p
76
Jonathan Andersson
Stora Tuna IK SK
2:24:56.869500
+21:28.128700
70.4p
77
Pontus Carlsson
Sundborns GOIF
2:25:32.873100
+22:04.132300
70.0p
78
Pär Wallberg
Arvika IS
2:25:40.873900
+22:12.133100
70.0p
79
Stefan Boremyr
Kvarnsvedens GOIF SK
2:25:40.873900
+22:12.133100
70.0p
80
Fredrik Georgsson
Jönköpings OK
2:26:17.877600
+22:49.136800
69.6p
81
Johan Johansson
Arvika IS
2:26:35.879400
+23:07.138600
69.4p
82
Erik Dahlström
IK Jarl Rättvik
2:26:49.880800
+23:21.140000
69.3p
83
Robert Jonsson
Åf SK
2:26:50.880900
+23:22.140100
69.3p
84
Johan Andersson
Hindås SK
2:26:52.881100
+23:24.140300
69.2p
85
Robert Lundgren
Hällbybrunns IF
2:26:57.881600
+23:29.140800
69.2p
86
Pelle Olsson
Njutångers IF
2:27:32.885100
+24:04.144300
68.8p
87
Hannes Assarsson
Nässjö SF
2:27:40.885900
+24:12.145100
68.8p
88
Björn Boström
Järbo IF
2:27:46.886500
+24:18.145700
68.7p
89
Kalle Björkman
Arboga SK
2:28:03.888200
+24:35.147400
68.5p
90
Joakim Ramqvist Hallin
Storvreta IK
2:28:07.888600
+24:39.147800
68.5p
91
Christofer Salmen
Yuppie Ski Club
2:28:15.889400
+24:47.148600
68.4p
92
Torbjörn Georgsson
Kungsgårdens SK
2:28:16.889500
+24:48.148700
68.4p
93
Stefan Carlen
OK Landehof
2:28:23.890200
+24:55.149400
68.3p
94
Nils Dahlqvist
Storviks IF
2:28:39.891800
+25:11.151000
68.2p
95
Christoffer Eskilsson
Haninge SOK
2:28:51.893000
+25:23.152200
68.1p
96
Erik Johansson
Tranemo IF
2:29:19.895800
+25:51.155000
67.8p
97
Peter Mattsson
Brudpiga RK
2:29:29.896800
+26:01.156000
67.7p
98
Jonas Böhlmark
IFK Mora SK
2:29:33.897200
+26:05.156400
67.7p
99
Lukas Ternborg
Broby GOIF
2:29:41.898000
+26:13.157200
67.6p
100
Joakim Karlsson
Mariestads FK
2:29:57.899600
+26:29.158800
67.4p
101
Jon Samuelsson
Bålsta SK
2:30:04.900300
+26:36.159500
67.4p
102
Jonatan Junker
Tunafors SK
2:30:07.900600
+26:39.159800
67.3p
103
Lennart Frommegård
Karlslunds IF SF
2:30:18.901700
+26:50.160900
67.2p
104
Peter Sundén
Huddinge SK LF
2:30:18.901700
+26:50.160900
67.2p
105
Andreas Karlsson
Mariestads FK
2:30:37.903600
+27:09.162800
67.1p
106
Martin Eriksson
Axa SC
2:31:03.906200
+27:35.165400
66.8p
107
Gustav Theander Gransten
Leksands SK
2:31:16.907500
+27:48.166700
66.7p
108
Jakob Junkrt
Tunafors SK
2:31:22.908100
+27:54.167300
66.6p
109
Damien Dugne
IFK Mora SK
2:31:52.911100
+28:24.170300
66.4p
110
Andreas Forslund
Korsnäs IF SK
2:31:59.911800
+28:31.171000
66.3p
111
Erik Brittus
Sågmyra SK
2:32:25.914400
+28:57.173600
66.1p
112
Robert Korsman
Hällbybrunns IF
2:32:37.915600
+29:09.174800
66.0p
113
Marcus Bergman
Livgardets IK
2:33:34.921300
+30:06.180500
65.4p
114
Ludvig Eriksson
Oxvretens SK
2:33:39.921800
+30:11.181000
65.4p
115
Joakim Alderborn
Skeriol IF
2:33:42.922100
+30:14.181300
65.4p
116
Björn Eriksson
Svärdsjö IF
2:33:46.922500
+30:18.181700
65.3p
117
Andreas Jankarls
Stockholms RK
2:33:52.923100
+30:24.182300
65.3p
118
Niklas Mörkberg
Hällbybrunns IF
2:34:03.924200
+30:35.183400
65.2p
119
Mikael Ungh
Edsbyns SK
2:34:21.926000
+30:53.185200
65.0p
120
Andreas Smedh
Brudpiga RK
2:34:29.926800
+31:01.186000
65.0p
121
Magnus Gisselman
Granbergs Ais
2:34:37.927600
+31:09.186800
64.9p
122
Fredrik Schollin-Borg
Baggetorps IF
2:35:01.930000
+31:33.189200
64.7p
123
Jonas Hägglund
Sya SK
2:35:31.933000
+32:03.192200
64.4p
124
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
2:35:37.933600
+32:09.192800
64.4p
125
Nils Ullberg
Korsnäs IF SK
2:35:45.934400
+32:17.193600
64.3p
126
Jonas Bäckström
Swedbank IF
2:36:01.936000
+32:33.195200
64.2p
127
Mikael Svensson
Carnegie IF
2:36:04.936300
+32:36.195500
64.1p
128
Jonas Nilsson
Volvo IF
2:36:08.936700
+32:40.195900
64.1p
129
Magnus Hult
Norrbärke SK
2:36:50.940900
+33:22.200100
63.7p
130
Daniel Näsvall
IFK Västerås SK
2:36:54.941300
+33:26.200500
63.7p
131
Tomas Karlsson
Alnö SK
2:37:06.942500
+33:38.201700
63.6p
132
Markus Hedlund
Ncc IF
2:37:10.942900
+33:42.202100
63.6p
133
Christer Obbarius
Sunne SLF
2:37:13.943200
+33:45.202400
63.6p
134
Erik Jonasson
Älvros IK
2:37:58.947700
+34:30.206900
63.2p
135
Krister Sandtröm
Karlslunds IF SF
2:38:07.948600
+34:39.207800
63.1p
136
Jacob Westling
Grycksbo IF OK
2:38:48.952700
+35:20.211900
62.8p
137
Joakim Assarsson
Nässjö SF
2:39:03.954200
+35:35.213400
62.6p
138
Marcus Forsberg
IFK Hedemora SK
2:39:19.955800
+35:51.215000
62.5p
139
Albin Julin
Karlslunds IF SF
2:40:17.961600
+36:49.220800
62.0p
140
Henrik Ri dson
Axa SC
2:40:31.963000
+37:03.222200
61.9p
141
Peter Skogert
Jm-Konc IF
2:40:46.964500
+37:18.223700
61.8p
142
Johan Svensson
Grycksbo IF OK
2:41:23.968200
+37:55.227400
61.5p
143
Johan Lagerberg
Arboga SK
2:41:29.968800
+38:01.228000
61.5p
144
Henrik Johansson-Kask
Säffle SK
2:41:38.969700
+38:10.228900
61.4p
145
Kenth Persson
Brandsbols SK
2:41:42.970100
+38:14.229300
61.4p
146
Jens Bond
Åre SLK
2:41:58.971700
+38:30.230900
61.2p
147
Erik Islén
Falu IK
2:42:12.973100
+38:44.232300
61.1p
148
Fredrik Linder
IFK Västerås SK
2:42:23.974200
+38:55.233400
61.0p
149
Jonas Worge
Malungs SK
2:42:29.974800
+39:01.234000
61.0p
150
Aaron Scott
IFK Mora SK
2:42:42.976100
+39:14.235300
60.9p
151
Christian EK
Sälens IF
2:43:49.982800
+40:21.242000
60.4p
152
Markus Persson
Sälens IF
2:43:52.983100
+40:24.242300
60.4p
153
Martin Othozon
Falu IK
2:43:54.983300
+40:26.242500
60.4p
154
Markus Ekestam
IFK Mora SK
2:43:55.983400
+40:27.242600
60.3p
155
Robin Larsen
Intersport IF
2:44:19.985800
+40:51.245000
60.2p
156
Michael Svensson
Fågelfors IF
2:44:47.988600
+41:19.247800
60.0p
157
Jimmy Friestad
IK Stern
2:44:51.989000
+41:23.248200
59.9p
158
Ri d Estarp
Berber IS
2:44:51.989000
+41:23.248200
59.9p
159
Tomas Andersson
Torshälla-Nyby IS
2:44:53.989200
+41:25.248400
59.9p
160
Johan Persson
Sunne SLF
2:45:17.991600
+41:49.250800
59.7p
161
Robert Ladänges
Edsbyns SK
2:45:40.993900
+42:12.253100
59.6p
162
Einar Bodström
Sundbybergs IK
2:45:42.994100
+42:14.253300
59.5p
163
Gustav Nilsson
Elu IF
2:45:43.994200
+42:15.253400
59.5p
164
Torgny Nordin
IFK Sala
2:45:45.994400
+42:17.253600
59.5p
165
Simon Hansen
IK Fryken
2:45:49.994800
+42:21.254000
59.5p
166
Henrik Fehn
Jumkils IF
2:45:53.995200
+42:25.254400
59.5p
167
Magnus Elfving
Edsbyns SK
2:45:59.995800
+42:31.255000
59.4p
168
David Martinsson
Kungsäters IF
2:45:59.995800
+42:31.255000
59.4p
169
Mattias Gradén
Axa SC
2:46:52.1001100
+43:24.260300
59.0p
170
Jonas Alwin
Södertälje IF
2:47:18.1003700
+43:50.262900
58.8p
171
Per Laggar
Orsa SK
2:47:35.1005400
+44:07.264600
58.7p
172
Ulf Edsfors
Falu IK
2:48:56.1013500
+45:28.272700
58.1p
173
Patrik Ljungberg
Axa SC
2:48:57.1013600
+45:29.272800
58.1p
174
Mika Numminen
Ockelbo SK
2:49:27.1016600
+45:59.275800
57.9p
175
Björn Persson
Orsa SK
2:49:55.1019400
+46:27.278600
57.7p
176
Ola Petersson
Brudpiga RK
2:50:23.1022200
+46:55.281400
57.5p
177
Robin Isaksson
Falun Borlänge SK
2:50:57.1025600
+47:29.284800
57.3p
178
Viktor Dehner
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:51:01.1026000
+47:33.285200
57.3p
179
Daniel Johansson
Hällbybrunns IF
2:51:07.1026600
+47:39.285800
57.2p
180
Mats Erik Hammar
Grycksbo IF OK
2:51:41.1030000
+48:13.289200
57.0p
181
Anders Axelsson
IFK Helsingborg
2:51:46.1030500
+48:18.289700
57.0p
182
Johannes Nordin
Nordingrå SK
2:51:55.1031400
+48:27.290600
56.9p
183
Mikael Rindhagen
Åf SK
2:52:08.1032700
+48:40.291900
56.8p
184
Thony Boström
Intersport IF
2:52:39.1035800
+49:11.295000
56.6p
185
Johan Bäck
Korsnäs IF SK
2:52:52.1037100
+49:24.296300
56.5p
186
Peter Lindberg
Axa SC
2:53:03.1038200
+49:35.297400
56.5p
187
Jonas Söderberg
Navåsens FK
2:53:12.1039100
+49:44.298300
56.4p
188
Gert Nestler
IFK Mora SK
2:53:26.1040500
+49:58.299700
56.3p
189
Anders Edberg
Ufk
2:53:33.1041200
+50:05.300400
56.3p
190
Henrik Tosteberg
Sya SK
2:53:56.1043500
+50:28.302700
56.1p
191
Marcus Hindersson
Stockholms RK
2:54:55.1049400
+51:27.308600
55.7p
192
Amar Enochsson
Korsnäs IF SK
2:55:40.1053900
+52:12.313100
55.4p
193
Anders Richardsson
Falu IK
2:55:44.1054300
+52:16.313500
55.4p
194
Paul Amit
Sundbybergs IK
2:55:53.1055200
+52:25.314400
55.4p
195
Erik Larsson
Södertälje IF
2:56:08.1056700
+52:40.315900
55.3p
196
Ronny Björn
Arvika IS
2:56:49.1060800
+53:21.320000
55.0p
197
Per Hedmark
Axa SC
2:56:50.1060900
+53:22.320100
55.0p
198
Ola Svärd
Ockelbo SK
2:57:00.1061900
+53:32.321100
54.9p
199
Christian Tennstedt
Orsa SK
2:57:00.1061900
+53:32.321100
54.9p
200
Mattias Erlandsson
Granbergs Ais
2:57:16.1063500
+53:48.322700
54.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Daniel Frodin
Bonbiz SK
2:58:56.1073500
+55:28.332700
54.2p
202
Olof Axelhed
Axa SC
2:58:58.1073700
+55:30.332900
54.2p
203
Erik Alm
Korsnäs IF SK
3:00:25.1082400
+56:57.341600
53.7p
204
Magnus Stål
Axa SC
3:01:06.1086500
+57:38.345700
53.4p
205
Henrik Lenngren
Norrköpings SK
3:01:12.1087100
+57:44.346300
53.4p
206
Olof Bergström
Axa SC
3:01:22.1088100
+57:54.347300
53.3p
207
David Larsson
Lillhärdals IF
3:01:30.1088900
+58:02.348100
53.3p
208
Carl Talling
Axa SC
3:01:32.1089100
+58:04.348300
53.3p
209
Stefan Thorsell
Järfälla
3:01:53.1091200
+58:25.350400
53.1p
210
Andreas Timfält
IFK Mora SK
3:02:10.1092900
+58:42.352100
53.0p
211
Martin Tiveus
Sundbybergs IK
3:02:53.1097200
+59:25.356400
52.8p
212
Erik Bartholf
Yuppie Ski Club
3:02:58.1097700
+59:30.356900
52.8p
213
Andreas Wallin
IK Stern
3:03:09.1098800
+59:41.358000
52.7p
214
David Jönsson
Stenungsunds OK
3:03:47.1102600
+1:00:19.361800
52.5p
215
Ri d Johansson
Gih IF
3:03:48.1102700
+1:00:20.361900
52.5p
216
Mattias Magnusson
Sya SK
3:04:58.1109700
+1:01:30.368900
52.1p
217
Benny Woentin
Eksjö SOK
3:06:17.1117600
+1:02:49.376800
51.6p
218
Erik Grandt
IF Hallby SOK
3:08:30.1130900
+1:05:02.390100
50.9p
219
Victor Jerker
Järfälla SK
3:08:46.1132500
+1:05:18.391700
50.8p
220
Johan Leijgård
IK Wilske
3:11:02.1146100
+1:07:34.405300
50.1p
221
Mathias Mathiesen
Leksands SK
3:13:04.1158300
+1:09:36.417500
49.5p
222
Per Nilsson
Ericsson IK
3:13:59.1163800
+1:10:31.423000
49.2p
223
Johan Svensson
Karlslunds IF SF
3:14:36.1167500
+1:11:08.426700
49.0p
224
Daniel Ekström
Stora Tuna IK SK
3:16:17.1177600
+1:12:49.436800
48.5p
225
Henrik Lundberg
Axa SC
3:17:24.1184300
+1:13:56.443500
48.2p
226
Markus Rehn
Club Ski & Run
3:17:47.1186600
+1:14:19.445800
48.1p
227
Röde Nyström
Korsnäs IF SK
3:18:04.1188300
+1:14:36.447500
48.0p
228
Peter Nykvist
IFK Mora SK
3:18:32.1191100
+1:15:04.450300
47.9p
229
Erik Lantz
Axa SC
3:19:11.1195000
+1:15:43.454200
47.7p
230
Karl Nilsson
Karlslunds IF SF
3:19:31.1197000
+1:16:03.456200
47.6p
231
Philippe Génetay
IFK Mora SK
3:21:30.1208900
+1:18:02.468100
47.0p
232
Anders Flodberg
Järpens SK
3:22:19.1213800
+1:18:51.473000
46.8p
233
Björn Anundsson
Axa SC
3:22:39.1215800
+1:19:11.475000
46.7p
234
Erik Häggberg
Brudpiga RK
3:24:00.1223900
+1:20:32.483100
46.3p
235
Jimmy Andersson
Axa SC
3:26:18.1237700
+1:22:50.496900
45.7p
236
Daniel Rehnström
IFK Mora SK
3:26:49.1240800
+1:23:21.500000
45.6p
237
Patrick Friestad
Björnstorps IF
3:28:06.1248500
+1:24:38.507700
45.3p
238
Dennis Sohlin
Rembo IK
3:29:21.1256000
+1:25:53.515200
45.0p
239
Marcus Berndt
IFK Mora SK
3:30:28.1262700
+1:27:00.521900
44.7p
240
Borgar Hansli Veidekke
Bostad IK
3:34:54.1289300
+1:31:26.548500
43.6p
241
Carl-Olof Bernsand
Intersport IF
3:38:19.1309800
+1:34:51.569000
42.8p
242
Anders Lantz
Axa SC
3:38:35.1311400
+1:35:07.570600
42.7p
243
Mikael Lenne
Axa SC
3:39:21.1316000
+1:35:53.575200
42.6p
244
Daniel Eriksson
Norrköpings SK
4:01:00.1445900
+1:57:32.705100
38.2p
245
Magnus Vennberg
Axa SC
4:04:00.1463900
+2:00:32.723100
37.6p
246
Fredrik Modigh
IFK Västerås SK
4:04:03.1464200
+2:00:35.723400
37.6p
247
Niklas Holmqvist
Nacka Värmdö SK
4:08:17.1489600
+2:04:49.748800
36.9p
248
Robert Sandgren
Norrköpings SK
4:14:34.1527300
+2:11:06.786500
35.9p
249
Daniel Conte
Axa SC
5:01:38.1809700
+2:58:10.1068900
29.6p
250
Asim Khullar
Axa SC
5:10:42.1864100
+3:07:14.1123300
28.7p