20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Marcus Ruus | Gillberga SK | 1:04:49.388800 | 85.1p | ||||
2 | Viktor Thorn | Bengtsfors Bois | 1:07:59.407800 | 80.9p | ||||
3 | Tom Fahlén | Landsbro IF SK | 1:08:01.408000 | 80.8p | ||||
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Viktor Hansson | Garphyttans IF | 1:08:47.412600 | 79.9p | ||||
2 | Jack Impola | Malungs IF | 1:09:38.417700 | 78.8p | ||||
3 | David Sjögren | Töcksfors IF | 1:11:21.428000 | 76.8p | ||||
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Martin Liljemark | SK Bore | 1:05:08.390700 | 84.6p | ||||
2 | Dan Moberg | IFK Skövde SK | 1:06:51.401000 | 82.3p | ||||
3 | Johannes Ainegren | IFK Likenäs | 1:08:47.412600 | 79.9p | ||||
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Jimmy Tigerberg | Lidköpings VSK | 1:19:06.474500 | 68.9p | ||||
2 | Tobias Bovin | Stenungsunds OK | 1:27:53.527200 | 61.6p | ||||
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Robert Berg | Sunne SLF | 1:19:11.475000 | 68.8p | ||||
2 | Joakim Näs | Gillberga SK | 2:10:08.780700 | 41.0p | ||||
3 | Inge Wikström | Sunne SLF | 2:25:13.871200 | 36.6p | ||||
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Henrik Landström | Säffle SK | 1:21:02.486100 | 67.1p | ||||
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Kent Andersson | Sunne SLF | 1:17:01.462000 | 70.8p | ||||
2 | Björn Albinsson | Tanums IF | 1:22:59.497800 | 65.5p | ||||
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Kent Tigerberg | Lidköpings VSK | 1:26:18.517700 | 62.8p | ||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Sandra Olsson | SK Bore | 36:34.219300 | 73.1p | ||||
2 | Linn Persson | SK Bore | 39:53.239200 | 67.0p | ||||
3 | Therese Axelsson | SK Bore | 41:32.249100 | 64.4p | ||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Madeleine Thorn | Ulricehamns IF | 36:23.218200 | 73.5p | ||||
2 | Linda Sivermark | Ulricehamns IF | 40:52.245100 | 65.4p | ||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Anna Simberg | Piteå Elit SK | 34:53.209200 | 76.7p | ||||
2 | Ulrica Persson | Sunne SLF | 35:24.212300 | 75.5p | ||||
3 | Hanna Falk | Ulricehamns IF | 37:29.224800 | 71.3p | ||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Linn Gustafsson | Grava SK | 18:43.112200 | |||||
2 | Mathilda Ruus | Årjängs IF | 19:34.117300 | |||||
3 | Mikaela Eriksen | SK Bore | 20:38.123700 | |||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Elin Bryne | IK Fryken | 20:04.120300 | |||||
2 | Malin Svensson | Årjängs IF | 20:10.120900 | |||||
3 | Johanna Björklund | IF Hallby SOK | 20:46.124500 | |||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Simon Kolberg | Arvika IS | 19:02.114100 | |||||
2 | Erik Thorn | Bengtsfors Bois | 19:05.114400 | |||||
3 | Emil Nykvist | Sunne SLF | 19:12.115100 | |||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Oscar Fridsäll | Landsbro IF SK | 17:56.107500 | |||||
2 | Nico Larsson | Bengtsfors Bois | 19:44.118300 | |||||
3 | Jan Dalheimer | Hagfors SF | 23:40.141900 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Maja Karlsson | Årjängs IF | 9:48.58700 | |||||
2 | Maja Eriksson | Filipstads SF | 10:01.60000 | |||||
3 | Josehanna Lundgren Wikström | Grava SK | 10:05.60400 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Frida Svensson | Filipstads SF | 10:17.61600 | |||||
2 | Mikela Johnson | Brandsbols SK | 10:21.62000 | |||||
3 | Astrid Bryntesson | Köla AIK | 10:24.62300 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Moa Westh | SK Bore | 10:27.62600 | |||||
2 | Emma Stenmark | Brandsbols SK | 10:32.63100 | |||||
3 | Ida Melén | Filipstads SF | 11:14.67300 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Kim Norberg | Filipstads SF | 9:31.57000 | |||||
2 | Jonathan Norder | IF Rigor | 9:34.57300 | |||||
3 | Julius Berg | Sunne SLF | 10:05.60400 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | David Nykvist | Sunne SLF | 8:44.52300 | |||||
2 | Joakim Engström | Borås GIF | 9:12.55100 | |||||
3 | Viktor Gustafsson | Grava SK | 9:14.55300 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Elis Berg | Sunne SLF | 9:03.54200 | |||||
2 | Elias Edvinsson | Hagfors SF | 9:06.54500 | |||||
3 | Simon Lundberg | Hagfors SF | 9:31.57000 | |||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Emma Eriksson | Filipstads SF | 6:06.36500 | |||||
2 | Filippa Lundgren Wikström | Grava SK | 6:20.37900 | |||||
3 | Clara Lundqvist | Gillberga SK | 6:37.39600 | |||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Rasmus Hedeberg | SK Bore | 5:38.33700 | |||||
2 | Erik Bryne | IK Fryken | 5:58.35700 | |||||
3 | Filip Strand | Sunne SLF | 6:09.36800 |