Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team Sportia Cup Gällivare
2011-12-04
Deltävling i
Team Sportia Cup 11/12
<<< Team Sportia Cup & FIS-Juniortävling Gällivare
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Marcus Hellner
Gellivare Skidallians IK
36:58.221700
92.8p
2
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
37:26.224590
+28.2790
91.6p
3
Oskar Svärd
Försvarets Sk
37:33.225270
+35.3470
91.3p
4
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
37:34.225320
+36.3520
91.3p
5
Fredrik Karlsson
Hudiksvalls IF
37:39.225840
+41.4040
91.1p
6
Lars Nelson
Åsarna IK
37:54.227320
+56.5520
90.5p
7
Lars Suther
IFK Mora SK
37:54.227350
+56.5550
90.5p
8
Martin Johansson
IFK Mora SK
38:01.228020
+1:03.6220
90.2p
9
Fredrik Byström
Sollefteå SK
38:03.228270
+1:05.6470
90.1p
10
Rikard Andreasson
Laisvalls SK
38:05.228480
+1:07.6680
90.0p
11
Anders Högberg
IFK Umeå
38:25.230480
+1:27.8680
89.2p
12
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
38:29.230810
+1:31.9010
89.1p
13
Robin Norum
IFK Umeå
38:29.230860
+1:31.9060
89.1p
14
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
38:47.232620
+1:49.10820
88.4p
15
Anton Sjöholm
Östersunds SK
38:50.232910
+1:52.11110
88.3p
16
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
38:56.233550
+1:58.11750
88.0p
17
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
39:08.234770
+2:10.12970
87.5p
18
Anders Svanebo
Stockviks SF
39:12.235190
+2:14.13390
87.4p
19
Tor Larsson
Storumans IK
39:20.235930
+2:22.14130
87.1p
20
Gustav Nordström
Gävle SK
39:23.236240
+2:25.14440
87.0p
21
Heikki Korpela
Kempeleen Kiri
39:25.236420
+2:27.14620
86.9p
22
Daniel Svensson
IFK Mora SK
39:42.238190
+2:44.16390
86.3p
23
Jens Andersson
Kalix SK
39:47.238640
+2:49.16840
86.1p
24
Daniel Nordebo
Bodens SK
39:48.238790
+2:50.16990
86.0p
25
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
39:50.238960
+2:52.17160
86.0p
26
Anders Jonsson
Stockviks SF
39:58.239720
+3:00.17920
85.7p
27
Martin Bergström
Strömnäs GIF
40:19.241820
+3:21.20020
84.9p
28
Carl Quicklund
Östersunds SK
40:20.241910
+3:22.20110
84.9p
29
Marcus Ruus
Gillberga SK
40:22.242170
+3:24.20370
84.8p
30
Bill Impola
Malungs IF
40:27.242670
+3:29.20870
84.6p
31
Jens Burman
Åsarna IK
40:33.243220
+3:35.21420
84.4p
32
Marcus Svelander
Åsarna IK
40:33.243240
+3:35.21440
84.4p
33
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
40:34.243360
+3:36.21560
84.4p
33
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
40:34.243360
+3:36.21560
84.4p
35
Joakim Engström
IFK Mora SK
40:34.243370
+3:36.21570
84.4p
36
Erik Silfver
Lucksta IF
40:35.243450
+3:37.21650
84.4p
37
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
40:40.243940
+3:42.22140
84.2p
38
David Hedlund
Piteå Elit SK
40:57.245640
+3:59.23840
83.6p
39
Adrian Bergström
Piteå Elit SK
40:59.245890
+4:01.24090
83.5p
40
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
41:00.245950
+4:02.24150
83.5p
41
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
41:03.246200
+4:05.24400
83.4p
42
Niklas Niska
Pajala IF
41:10.246930
+4:12.25130
83.1p
43
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
41:10.246940
+4:12.25140
83.1p
44
Johan Edin
IFK Mora SK
41:19.247860
+4:21.26060
82.8p
45
Hampus Lindblom
Åsarna IK
41:27.248650
+4:29.26850
82.6p
46
Tim Reynolds
Middlebury College Ski Team
41:29.248800
+4:31.27000
82.5p
47
Karl-Johan Westberg
Borås SK
41:30.248990
+4:32.27190
82.4p
48
Håkan Emilsson
Offerdals SK
41:32.249180
+4:34.27380
82.4p
49
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
41:32.249190
+4:34.27390
82.4p
50
Klas Nilsson
Bodens SK
41:38.249700
+4:40.27900
82.2p
51
Niklas Persson
Falun Borlänge SK
41:42.250110
+4:44.28310
82.1p
52
Mathias Jonasson
Östersunds SK
41:42.250150
+4:44.28350
82.1p
53
Simon Öberg
Kalix SK
41:49.250880
+4:51.29080
81.8p
54
Johan Häggström
Kalix SK
41:52.251160
+4:54.29360
81.7p
55
Arvid Forss
Åsarna IK
41:52.251180
+4:54.29380
81.7p
56
Eric Storvall
IK Kronan
41:55.251490
+4:57.29690
81.6p
57
Johan Lövgren
Vännäs SK
41:56.251530
+4:58.29730
81.6p
58
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
41:57.251690
+4:59.29890
81.5p
59
David Nordström
Täfteå IK
42:00.251950
+5:02.30150
81.5p
60
Adam Johansson
IFK Mora SK
42:02.252170
+5:04.30370
81.4p
61
Patrik Tallbom
Östersunds SK
42:03.252220
+5:05.30420
81.4p
62
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
42:08.252780
+5:10.30980
81.2p
63
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
42:10.252990
+5:12.31190
81.1p
64
Simon Persson
Lucksta IF
42:11.253080
+5:13.31280
81.1p
65
Tobias Engblom
Stockviks SF
42:15.253410
+5:17.31610
81.0p
66
Oscar Ivars
Falun Borlänge SK
42:21.254020
+5:23.32220
80.8p
67
Emil Lagergren
Tynderö IK
42:21.254050
+5:23.32250
80.8p
68
Simon Åslin
Stockviks SF
42:24.254360
+5:26.32560
80.7p
69
Daniel Holmgren
IFK Umeå
42:29.254840
+5:31.33040
80.5p
70
Emil Ekman
Ulricehamns IF
42:34.255320
+5:36.33520
80.4p
71
Zackarias Toresson
Ski Team Novus IF
42:34.255350
+5:36.33550
80.4p
72
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
42:34.255370
+5:36.33570
80.4p
73
Johan Forsberg
IFK Umeå
42:38.255760
+5:40.33960
80.2p
74
Jonny Nilimaa
Bodens SK
42:58.257770
+6:00.35970
79.6p
75
Jesper Arnesson
Borås SK
43:03.258240
+6:05.36440
79.4p
76
Viktor Brännmark
Bodens SK
43:29.260870
+6:31.39070
78.6p
77
Tobias Nilsson
IFK Umeå
43:33.261270
+6:35.39470
78.5p
78
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
43:40.261920
+6:42.40120
78.3p
79
Erik Persson
Eksjö SOK
43:45.262440
+6:47.40640
78.1p
80
Daniel Johansson
Hägglunds IOFK
44:00.263980
+7:02.42180
77.7p
81
Anton Södergren
Skellefteå SK
44:03.264200
+7:05.42400
77.6p
82
Tobias Karlsson
Kalix SK
44:17.265640
+7:19.43840
77.2p
83
Andreas Kårström
Hudiksvalls IF
44:28.266710
+7:30.44910
76.9p
84
Jesper Boman
Strömnäs GIF
44:38.267710
+7:40.45910
76.6p
85
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
44:47.268610
+7:49.46810
76.3p
86
Erik Eriksson
Norsjö SK
44:48.268750
+7:50.46950
76.3p
87
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
44:57.269670
+7:59.47870
76.0p
88
Julius Källgård
Ski Team Novus IF
45:02.270100
+8:04.48300
75.9p
89
Rasmus Blom
Högsäters GF
45:03.270270
+8:05.48470
75.8p
90
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
45:14.271350
+8:16.49550
75.5p
91
Emil Winsa
Jukkasjärvi IF
45:19.271880
+8:21.50080
75.4p
92
Anton Åström
Bodens SK
45:33.273260
+8:35.51460
75.0p
93
Martin Norberg
Malmbergets Aif
45:48.274790
+8:50.52990
74.6p
94
Jonathan Ström
Hägglunds IOFK
45:52.275170
+8:54.53370
74.5p
95
Erik Öman
Hägglunds IOFK
45:53.275220
+8:55.53420
74.5p
96
Daniel Karlsson
Östersunds SK
46:42.280110
+9:44.58310
73.1p
97
Isak Landström
IFK Umeå
46:50.280910
+9:52.59110
72.9p
98
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
46:53.281290
+9:55.59490
72.8p
99
Jacob Engström
Kalix SK
47:31.285070
+10:33.63270
71.8p
100
Tobias Gustafsson
Gellivare Skidallians IK
54:50.328990
+17:52.107190
62.1p
-
Andreas Hasselström
Vännäs SK
23:59:58.8639700
-
-
Joakim Persson
Antnäs BK
23:59:58.8639700
-
-
Emil Svensson
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
-
Jens Hulgaard
Danmark
23:59:58.8639700
-
-
Jonas Blombacke
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
-
Pierre Bryntesson
Rossöns IF
23:59:59.8639800
-
-
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Olsson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Simberg
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
Max Själin
Storumans IK
23:59:59.8639800
-
-
Carl Olander
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
-
Johan Eriksson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Oscar Quicklund
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Pontus Olsson
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
-
Jim Åhl
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
-
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
-
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
-
Martin Liljemark
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Mathias Fredriksson
Axa SC
23:59:59.8639800
-