Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
World Cup Kuusamo
2011-11-26
Deltävling i
World Cup 2012
<<< World Cup Milano Sprint
World Cup Kuusamo >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Marit Bjørgen
Rognes IL
11:45.70430
90.0p
2
Charlotte Kalla
IFK Tärendö
11:56.71590
+11.1060
88.5p
3
Vibeke W Skofterud
Slitu IF
11:58.71720
+12.1190
88.3p
4
Therese Johaug
Nansen IL
11:59.71820
+13.1290
88.2p
5
Justyna Kowalczyk
Azs Awf Katowice
12:06.72580
+21.2050
87.3p
6
Astrid Uhrenholdt Jacobsen
Heming IL
12:12.73140
+27.2610
86.6p
7
Riikka Sarasoja-lilja
Lappeen Riento
12:13.73290
+28.2760
86.5p
8
Marthe Kristoffersen
Varden Il,
12:14.73390
+29.2860
86.3p
9
Kristin Størmer Steira
Stoermer IL
12:16.73590
+31.3060
86.1p
10
Anna Haag
IFK Mora SK
12:18.73730
+33.3200
85.9p
11
Krista Lahteenmaki
Ikaalisten Urheilijat
12:20.73940
+35.3410
85.7p
12
Kikkan Randall
Apu Nordic Ski Center
12:21.74000
+35.3470
85.6p
13
Heidi Weng
IL I Bul
12:21.74070
+36.3540
85.5p
14
Riitta-liisa Roponen
Oulun Hiihtoseura
12:22.74150
+37.3620
85.5p
15
Valentina Shevchenko
Dinamo Kiev
12:25.74430
+40.3900
85.1p
15
Natalia Korosteleva
Saturn
12:25.74430
+40.3900
85.1p
17
Holly Brooks
Apu Nordic Ski Center
12:26.74550
+41.4020
85.0p
18
Nicole Fessel
SC Oberstdorf
12:28.74740
+43.4210
84.8p
19
Maiken Caspersen Falla
Gjerdrum IL
12:28.74750
+43.4220
84.8p
20
Laure Barthelemy
Emhm - Pays Rochois
12:30.74920
+44.4390
84.6p
21
Katrin Zeller
SC Oberstdorf
12:31.75090
+46.4560
84.4p
22
Anastasia Dotsenko
Russian Federation
12:34.75380
+49.4850
84.1p
23
Aino-Kaisa Saarinen
Lempaalan Kisa
12:35.75460
+50.4930
84.0p
24
Ingvild Flugstad Östberg
Gjøvik SK
12:36.75560
+51.5030
83.9p
25
Valentina Novikova
Russian Federation
12:37.75630
+52.5100
83.8p
26
Laura Ahervo
Haemeenlinnan Hiihtoseura
12:38.75750
+53.5220
83.7p
27
Coraline Hugue
Emhm - Embrun
12:38.75770
+53.5240
83.6p
28
Elizabeth Stephen
Burke Mountain Academy
12:40.75900
+54.5370
83.5p
29
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
12:40.75920
+54.5390
83.5p
30
Polina Medvedeva
Russian Federation
12:40.75930
+55.5400
83.5p
31
Seraina Boner
Tg Huetten
12:42.76120
+56.5590
83.2p
32
Kerttu Niskanen
Viereman Koitto
12:42.76140
+57.5610
83.2p
33
Anouk Faivre Picon
Pontarlier
12:43.76210
+57.5680
83.2p
34
Masako Ishida
Hokkaido Ski Team
12:43.76220
+57.5690
83.1p
35
Monique Siegel
Wsc Erzgebirge Oberwiesenthal
12:43.76270
+58.5740
83.1p
36
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
12:46.76530
+1:01.6000
82.8p
37
Sadie Bjornsen
Apu Nordic Ski Center
12:47.76680
+1:02.6150
82.6p
38
Barbara Jezersek
Tsk Merkur Kranj
12:47.76690
+1:02.6160
82.6p
39
Sara Lindborg
Östersunds SK
12:49.76850
+1:04.6320
82.5p
40
Yelena Kolomina
Zska
12:50.76910
+1:04.6380
82.4p
41
Silvia Rupil
G.S Fiamme Gialle
12:50.76970
+1:05.6440
82.3p
41
Denise Herrmann
Wsc Erzgebirge Oberwiesenthal
12:50.76970
+1:05.6440
82.3p
43
Debora Agreiter
C.S Carabinieri Sez.Sci
12:51.77020
+1:05.6490
82.3p
44
Katerina Smutna
Hsv Saalfelden
12:52.77100
+1:06.6570
82.2p
45
Ewelina Marcisz
Halicz Ustryke Dolne
12:55.77400
+1:09.6870
81.9p
46
Maryna Antsybor
Dinamo Kiev
12:55.77410
+1:09.6880
81.9p
47
Ida Sargent
Craftsbury Nordic Ski Club
12:55.77470
+1:10.6940
81.8p
48
Vesna Fabjan
Tsk Merkur Kranj
12:56.77500
+1:10.6970
81.8p
49
Doris Trachsel
Plasselb
12:56.77580
+1:11.7050
81.7p
50
Svetlana Nikolaeva
Saturn
12:57.77630
+1:12.7100
81.6p
51
Anne Kylloenen
Kainuun Hiihtoseura
12:57.77690
+1:12.7160
81.6p
52
Sylwia Jaskowiec
Azs Awf Katowice
12:58.77700
+1:12.7170
81.6p
53
Anastasia Slonova
Kazakstan
12:58.77730
+1:13.7200
81.5p
54
Paulina Maciuszek
Lks Poroniec Poronin
12:58.77740
+1:13.7210
81.5p
54
Alena Prochazkova
Lk Slavia Umb Banska Bystrica
12:58.77740
+1:13.7210
81.5p
56
Oxana Yatskaya
Cska Semipalatinsk
12:59.77890
+1:14.7360
81.4p
57
Irina Khazova
Dinamo Kiev
13:00.77920
+1:14.7390
81.3p
58
Perianne Jones
Nakkertok Ski Club
13:00.77960
+1:15.7430
81.3p
59
Virginia DE Martin Topranin
C S Forestale Dello Stato
13:00.77990
+1:15.7460
81.3p
60
Elisa Brocard
CS Esercito
13:01.78080
+1:16.7550
81.2p
61
Aurore Jean
Skieurs Rousselands
13:02.78170
+1:17.7640
81.1p
61
Hanna Brodin
Åsarna IK
13:02.78170
+1:17.7640
81.1p
63
Stefanie Boehler
SC Ibach
13:04.78390
+1:19.7860
80.8p
64
Anastasia Kazakul
Russian Federation
13:06.78590
+1:21.8060
80.6p
65
Natalia Matveeva
Dinamo Kiev
13:07.78670
+1:22.8140
80.6p
66
Daria Gaiazova
Rocky Mountain Racers
13:08.78790
+1:23.8260
80.4p
67
Marina Piller
Forestale
13:11.79080
+1:26.8550
80.1p
68
Chandra Crawford
Canmore Nordic Ski Club
13:13.79270
+1:28.8740
79.9p
69
Marina Matrossova
Kazakstan
13:14.79370
+1:29.8840
79.8p
70
Julia Ivanova
Saturn
13:16.79510
+1:30.8980
79.7p
70
Laura Rohtla
Alpi Skiclub
13:16.79510
+1:30.8980
79.7p
72
Tanja Kauppinen
Leppävirran Viri
13:19.79830
+1:34.9300
79.4p
73
Alevtina Tanygina
Russian Federation
13:19.79840
+1:34.9310
79.4p
74
Mona-lisa Malvalehto
Kouvolan Hiihtoseura
13:21.80060
+1:36.9530
79.2p
75
Katja Visnar
Tsk Ogp Grad Bled
13:23.80210
+1:37.9680
79.0p
76
Marjaana Pitkaenen
Viereman Koitto
13:25.80430
+1:40.9900
78.8p
77
Maija Hakala
Hämeenlinnan Hiihtoseura
13:25.80440
+1:40.9910
78.8p
78
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
13:26.80530
+1:41.10000
78.7p
79
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
13:26.80550
+1:41.10020
78.7p
80
Monika Gyorgy
Cs Dinamo Bucuresti
13:33.81250
+1:48.10720
78.0p
81
Piret Pormeister
Sportclub Sparta
13:33.81290
+1:48.10760
78.0p
82
Melissa Gorra
CS Esercito
13:35.81400
+1:49.10870
77.9p
83
Alysson Marshall
Larch Hills
13:39.81880
+1:54.11350
77.4p
84
Triin Ojaste
Karupesa Team
13:40.81930
+1:55.11400
77.4p
85
Maria Grundvall
IK Kronan
13:44.82340
+1:59.11810
77.0p
86
Ann-mary Aehtaevae
Team Kallesport
13:50.82950
+2:05.12420
76.4p
87
Antoniya Grigorova-burgova
Alexander Logistics
13:50.82980
+2:05.12450
76.4p
88
Ingrida Ardisauskaite
Utena Ski Club
14:22.86110
+2:36.15580
73.6p
-
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
-
-
Celine Brun Lie
Njård
23:59:59.8639800
-