Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Valbergsrännet
2011-03-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
SK Bore
Plats: Torsby
Längdskidor
Fristil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 18
12km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Marcus Ruus
Gillberga SK
26:22.158100
82.8p
2
Pierre Ohlson
Filipstads SF
26:33.159200
82.2p
3
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
26:34.159300
82.1p
H 20
12km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
26:12.157100
83.3p
2
Per Sandberg
Filipstads SF
26:13.157200
83.2p
3
Oscar Persson
SK Bore
26:28.158700
82.4p
H 21
12km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Bill Impola
Malungs IF
25:12.151100
86.8p
2
Jan Mattsson
Storvreta IK
25:15.151400
86.6p
3
Martin Liljemark
SK Bore
25:29.152800
85.8p
H 35
12km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Jonas Eriksson
SK Bore
27:21.164000
79.6p
2
Bengt Hansske
SK Bore
28:45.172400
75.6p
3
Jan Olm
Sisu Forshaga SK
29:05.174400
74.7p
D 18
9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Stina Nilsson
Malungs IF
22:07.132600
73.6p
2
Julia Svan
Vansbro AIK SK
22:09.132800
73.5p
3
Frida Sivermark
Ulricehamns IF
22:54.137300
71.1p
D 20
9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Maria Bois
Malungs IF
24:34.147300
66.3p
2
Helena Olsson
Brandsbols SK
28:06.168500
58.0p
D 21
9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Anna Simberg
Piteå Elit SK
22:16.133500
73.1p
2
Ulrica Persson
Sunne SLF
22:30.134900
72.4p
3
Zanna Juskane
Latvia
23:18.139700
69.9p
D 16
6km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Sandra Olsson
SK Bore
16:08.96700
2
Julia Eriksson
Årjängs IF
16:47.100600
3
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
17:11.103000
H 16
6km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Axel Ekström
Garphyttans IF
13:10.78900
2
Filip Danielsson
Garphyttans IF
13:16.79500
3
Viktor Thorn
Bengtsfors Bois
13:19.79800
D 12
3km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Frida Svensson
Filipstads SF
7:58.47700
2
Vilma Ling
Årjängs IF
8:11.49000
3
Maja Karlsson
Årjängs IF
8:13.49200
D 14
3km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Mathilda Ruus
Årjängs IF
8:04.48300
2
Mikaela Eriksen
SK Bore
8:31.51000
3
Frida Lindqvist
Hagfors SF
8:37.51600
H 12
3km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Elis Gruvborg
Töcksfors IF
7:49.46800
2
Kim Norberg
Filipstads SF
7:49.46800
3
Simon Lundqvist
Garphyttans IF
7:50.46900
H 14
3km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Adrian Dahlström
Åmåls OK
7:41.46000
2
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
7:46.46500
3
Simon Kolberg
Arvika IS
8:09.48800
D 10
1.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Sandra Ringsby
Töcksfors IF
4:30.26900
2
Emma Eriksson
Filipstads SF
4:43.28200
3
Kerstin Näslund
SK Bore
4:47.28600
H 10
1.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Linus Jonsson
Årjängs IF
4:17.25600
2
Albin Lundqvist
Gillberga SK
4:19.25800
3
Christoffer Eriksson
Årjängs IF
4:20.25900
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Valbergsrännet 2018
Vinterpremiären Lördag 2017
Valbergsrännet 2016
Valbergsrännet 2015
Vinterpremiären Lördag 2013
Valbergsrännet 2011
Valbergsrännet 2010
Tävlingar i närheten
Boreloppet 2011
Lilla Limaloppet 2011
Lilla Venjansloppet 2011
Lilla VM-finalen 2011
Tour de Huken 2011
IK Frykens Allianstävling 2011
Skinnarloppet 2011
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan