Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Dubblejakt
2011-03-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt
1
Maria Nordström
Gävle SK
31:56.191570
72.5p
2
Lisa Dahl
Offerdals SK
31:58.191740
+1.70
72.5p
3
Karin Wasell
Graninge-Alliansen
32:06.192540
+9.870
72.2p
4
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
32:11.193040
+14.1370
72.0p
5
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
32:35.195450
+38.3780
71.1p
6
Anna Janjons
Domnarvets GOIF
32:40.195940
+43.4270
70.9p
7
Frida Erkers
Leksands SK
32:48.196740
+51.5070
70.6p
8
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
32:55.197420
+58.5750
70.4p
9
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
32:56.197570
+1:00.5900
70.3p
10
Maria Sundström
Strömnäs GIF
32:57.197690
+1:01.6020
70.3p
11
Julia Jansson
Månkarbo IF
33:02.198130
+1:05.6460
70.1p
12
Anna Erika Hedman
Skellefteå SK
33:27.200620
+1:30.8950
69.2p
13
Linda Lundberg
Kalix SK
33:36.201580
+1:40.9910
68.9p
14
Marika Sundin
Delsbo IF
33:48.202750
+1:51.11080
68.5p
15
Malin Nilsson
Malungs IF
34:16.205500
+2:19.13830
67.6p
16
Rebecka Forsberg
Malungs IF
34:20.205930
+2:23.14260
67.4p
17
Evelina Lundqvist
Bolidens SK
34:31.207060
+2:34.15390
67.0p
18
Evelina Bångman
Offerdals SK
34:32.207180
+2:36.15510
67.0p
18
Emma Wikberg
Funäsdalens IF
34:32.207180
+2:36.15510
67.0p
20
Elin Axlund
Hudiksvalls IF
34:47.208650
+2:50.16980
66.5p
21
Cajsa Grape
IFK Mora SK
35:01.210040
+3:04.18370
66.1p
22
Bente Rost
Edsbyns SK
35:13.211210
+3:16.19540
65.7p
23
Lina Hultin
Garphyttans IF
35:14.211330
+3:17.19660
65.7p
24
Caroline Lundgren
Älvsby IF SK
35:16.211500
+3:19.19830
65.6p
25
Ida Naartijärvi
Jukkasjärvi IF
35:54.215310
+3:57.23640
64.5p
26
Olivia Lundström
Stockviks SF
35:55.215490
+3:59.23820
64.4p
27
Malin Eriksson
Tierps IF
35:58.215760
+4:01.24090
64.3p
28
Jenny Landström
Malungs IF
36:09.216800
+4:12.25130
64.0p
29
Lina Karlsson
Östersunds SK
36:15.217440
+4:18.25770
63.8p
30
Hanna Larsson
Hybo AIK
36:19.217880
+4:23.26210
63.7p
31
Sofie Eriksson
Malmbergets Aif
36:20.217910
+4:23.26240
63.7p
32
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
36:38.219700
+4:41.28030
63.2p
33
Emma Bergman
Månkarbo IF
36:44.220390
+4:48.28720
63.0p
34
Maria Nordström
Camp Södergren SC
36:46.220570
+4:49.28900
62.9p
35
Malin Fredriksson
Lycksele IF
36:51.221070
+4:54.29400
62.8p
36
Moa Forsberg
IFK Mora SK
37:12.223170
+5:15.31500
62.2p
37
Caroline Blombacke
Gellivare SK
37:21.224080
+5:25.32410
61.9p
38
Erika Edvardsson
IK Jarl Rättvik
37:23.224200
+5:26.32530
61.9p
39
Moa Strömquist
Östersunds SK
37:23.224210
+5:26.32540
61.9p
40
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
38:09.228810
+6:12.37140
60.6p
41
Monica Wiklund
Hybo AIK
38:27.230640
+6:30.38970
60.1p
42
Alicia Kallin
IFK Mora SK
38:52.233180
+6:56.41510
59.5p
43
Inger Marit Kuorak
Gellivare SK
49:00.293920
+17:03.102250
47.1p
-
Ida Clareus
Offerdals SK
23:59:58.8639700
-
-
Erika Oskarsson
Camp Södergren SC
23:59:58.8639700
-
-
Elin Mohlin
Graninge-Alliansen
23:59:59.8639800
-
-
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Emma Sjölander
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
-
Louise Persson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Emma Wennebjörk
Gellivare SK
23:59:59.8639800
-
-
Ida Nilsson
Gellivare SK
23:59:59.8639800
-
-
Alexandra Persson
IFK Tärendö
23:59:59.8639800
-
-
Johanna Sarenmark
Leksands SK
23:59:59.8639800
-
-
Anna Johansson
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
-
Alice Nilsson
Älvsby IF SK
23:59:59.8639800
-