Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kalle Anka Cup Distans
2011-02-18
Deltävling i
Kalle Anka Cup 2011
<<< Kalle Anka Cup Ski Cross
Kalle Anka Cup Ski Cross >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 13
3.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
11:08.66760
2
Adam Persson
Eksjö SOK
11:21.68060
+13.1200
3
Alexander Karlsson
Källbottens IK
11:25.68490
+17.1630
4
Erik Lieback
Västergötland
11:33.69220
+24.2360
5
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
11:36.69550
+27.2690
6
Jonathan Modin
Remsle SK
11:37.69690
+29.2830
7
Jacob Stark
Ångermanland
11:40.69950
+31.3090
8
Viktor Strömberg
Täfteå IK
11:42.70160
+34.3300
9
Oskar Danielson Frost
Dalarna
11:43.70240
+34.3380
10
Elis Strömbäck
Nätra SK
11:47.70620
+38.3760
11
Albert Carling
Falu IK
11:47.70670
+39.3810
12
Lukas Adolfsson
Täfteå IK
11:48.70750
+39.3890
13
Jacob Albinsson
IFK Mora SK
11:50.70970
+42.4110
14
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
11:51.71000
+42.4140
15
Niklas Eriksson
Vindelns IF
11:53.71230
+44.4370
16
Fredrik Andersson
Remsle SK
11:55.71410
+46.4550
17
Albin Eriksson
Husums IF SK
11:56.71580
+48.4720
18
Eric Jansson
Tranemo IF
11:57.71610
+48.4750
19
Totte Larsson
IK Rex
12:01.72060
+53.5200
20
Niklas Nord
Offerdals SK
12:05.72400
+56.5540
21
Pavel Häggström
Tynderö IK
12:09.72870
+1:01.6010
22
Jacob Jonstoij
Tvärreds IF
12:10.72920
+1:01.6060
23
Anton Eriksson
Brunflo IF
12:11.73030
+1:02.6170
24
Joel Åström
Bodens SK
12:13.73270
+1:05.6410
25
Axel Svenningsson
Ulricehamns IF
12:17.73660
+1:09.6800
26
Hampus Millestu
Utrikes SK
12:21.74000
+1:12.7140
27
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
12:25.74430
+1:16.7570
28
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
12:29.74800
+1:20.7940
29
Albin Persson
Tranemo IF
12:29.74850
+1:20.7990
30
Elias Edvinsson
Hagfors SF
12:38.75740
+1:29.8880
31
Elliot Edvinsson
Brunflo IF
12:39.75810
+1:30.8950
32
Simon Eriksson
Täfteå IK
12:39.75890
+1:31.9030
33
Philip Bouvin
Alnö SK
12:40.75970
+1:32.9110
34
Albin Karlsson
Skellefteå SK
12:41.76090
+1:33.9230
35
Erik Holmgren
Stuguns SOK Gjurd
12:46.76540
+1:37.9680
36
Emil Sångberg
Hudiksvalls IF
12:47.76670
+1:39.9810
37
Karl Ingard
IK Rex
12:56.77560
+1:48.10700
38
William Eriksson
Täfteå IK
13:01.78080
+1:53.11220
39
Jakob Roberts
Sävast Ski Team IF
13:02.78170
+1:54.11310
40
Fredrik Höglund
Järbo IF
13:02.78190
+1:54.11330
41
Albin Larsson
Brändöns IF
13:13.79240
+2:04.12380
42
Axel From
Rutviks SK
13:14.79380
+2:06.12520
43
Linus Lillsjö
Torshälla-Nyby IS
13:15.79470
+2:07.12610
44
Mattias Wedin
Stockviks SF
13:15.79490
+2:07.12630
45
Emil Hedlund
Högbo GOIF
13:19.79850
+2:10.12990
46
Samuel Stridsman
Sävast Ski Team IF
13:20.79970
+2:12.13110
47
Felix Hill
Svegs IK
13:29.80810
+2:20.13950
48
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
13:30.80900
+2:21.14040
49
Simon Lundberg
Hagfors SF
13:35.81450
+2:26.14590
50
Elis Berg
Sunne SLF
13:36.81570
+2:28.14710
51
Tobias Lindman
Stockviks SF
13:38.81770
+2:30.14910
52
Simon Zetterberg
Valbo Aif
13:45.82400
+2:36.15540
53
Kristian Gajdos
Trönö IK
13:49.82820
+2:40.15960
54
Oskar Forsgren
Fränsta IK
13:50.82950
+2:41.16090
55
Arvid Vänn
Stockviks SF
13:52.83140
+2:43.16280
56
Erik Blick
OK Alehof
14:03.84210
+2:54.17350
57
Alfred Nilsson
Hagfors SF
14:44.88360
+3:36.21500
58
Rasmus Konradsson
Stockviks SF
14:50.88910
+3:41.22050
59
Anton Lund
IK Vista
14:54.89380
+3:46.22520
60
Andreas Persson
Stensätra SK
14:58.89740
+3:49.22880
61
Daniel Ekström
Ärla IF
15:54.95320
+4:45.28460
-
Jesper Matti
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
Karel Novak
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
Arvid Jonsson
Duveds IF
23:59:59.8639800
-
Per Karlsson
Svennevads IF
23:59:59.8639800
-
David Carlsson
Jättendals IF
23:59:59.8639800
-
Evert Wester
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)