Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lövhultsloppet
2011-02-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
41km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Meta Steinbach Olsson
Ronneby OK
2:34:26.926500
61.4p
2
Marie Vaadre
Nässjö SF
2:44:43.988200
+10:17.61600
56.8p
3
Christina Eliasson
Eksjö SOK
2:47:30.1004900
+13:04.78300
55.6p
4
Susanne Gedda
SK Hylte
2:57:27.1064600
+23:01.138000
52.0p
5
Lina Sandström
OK Stigen
3:05:56.1115500
+31:30.188900
49.2p
6
Wiola Larsson
Nybro Ski
3:09:46.1138500
+35:20.211900
48.0p
7
Lina Freiman
Redvägs SK
3:09:50.1138900
+35:24.212300
48.0p
8
Anna Holmen
IF Hallby SOK
3:19:24.1196300
+44:58.269700
45.3p
9
Elina Wahlberg
OK Dacke
3:21:57.1211600
+47:31.285000
44.7p
10
Helena Lindman
Nässjö SF
3:24:30.1226900
+50:04.300300
44.0p
11
Maria Trulsson
Härlövs IF
3:26:02.1236100
+51:36.309500
43.6p
12
Pernilla Wiman
Alvesta SOK
3:30:58.1265700
+56:32.339100
42.5p
13
Erika Knutsson
Nybro Ski
3:32:44.1276300
+58:18.349700
42.1p
14
Stina Wilander
Anderstorps OK
3:34:26.1286500
+1:00:00.359900
41.7p
15
Pia Silfverstolpe
Lugi SK
3:34:51.1289000
+1:00:25.362400
41.6p
16
Emma Troedsson
IFK Helsingborg
3:35:40.1293900
+1:01:14.367300
41.4p
17
Johanna Persdotter
Herrljunga Skid o OL
3:38:13.1309200
+1:03:47.382600
40.9p
18
Camilla Lantz-Robertsson
Nässjö SF
3:41:44.1330300
+1:07:18.403700
40.1p
19
Marie Stigson
Nybro Ski
3:41:57.1331600
+1:07:31.405000
40.1p
20
Britt Marie Swärd
IK Hakarpspojkarna
3:44:07.1344600
+1:09:41.418000
39.6p
21
Isabell Granath
Björnstorps IF
3:46:41.1360000
+1:12:15.433400
39.1p
22
Laila Sedin
Värnamo
3:48:48.1372700
+1:14:22.446100
38.7p
23
Cecilia Stener
Värnamo
3:48:52.1373100
+1:14:26.446500
38.7p
24
Ann Wilander
Anderstorps OK
3:50:18.1381700
+1:15:52.455100
38.4p
25
Maria Liljenberg
Björnstorps IF
3:51:50.1390900
+1:17:24.464300
38.1p
26
Agneta Carlsson Powell
Nässjö SF
3:52:08.1392700
+1:17:42.466100
38.1p
27
Kristina Gustavsson
SOK Aneby
3:52:41.1396000
+1:18:15.469400
38.0p
28
Catarina Ekström
Björnstorps IF
3:52:44.1396300
+1:18:18.469700
38.0p
29
Jessica Sjöberg
Landsbro IF SK
3:55:48.1414700
+1:21:22.488100
37.4p
30
Linda Johansson
IFK Sävsjö SK
4:00:49.1444800
+1:26:23.518200
36.5p
31
Emelie Johansson
Nybro Ski
4:01:14.1447300
+1:26:48.520700
36.5p
32
Karin Larsson
OK Kontinent Trelleborg
4:03:19.1459800
+1:28:53.533200
36.1p
33
Pernilla Abrahamsson
Fagerhults AIK
4:03:21.1460000
+1:28:55.533400
36.1p
34
Marie Louise Magnusson
Elmhults SC
4:06:21.1478000
+1:31:55.551400
35.6p
35
Aina Johansson
Herrljunga Skid o OL
4:11:35.1509400
+1:37:09.582800
34.8p
36
Anne Kubicka
Halmstad OK
4:23:50.1582900
+1:49:24.656300
33.0p
37
Åsa Sjöberg
Björkshults IF
4:25:35.1593400
+1:51:09.666800
32.7p
38
Ginger Johansson
SK Hylte
4:28:59.1613800
+1:54:33.687200
32.3p
39
Petra Andersson
Eslövs FK
4:42:05.1692400
+2:07:39.765800
30.6p
40
Mariette Svanberg
Forserums SOK
4:43:31.1701000
+2:09:05.774400
30.4p
41
Carola Gandskog
Fagerhults AIK
4:52:36.1755500
+2:18:10.828900
29.4p
-
Helena Gustavsson
Hästhult AIK
23:59:58.8639700
-
Ea Baden
Lugi SK
23:59:59.8639800
-
Karolina Aldén
Malmö
23:59:59.8639800
-
Cecilia Hedin
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)