Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fjällbryntloppet
2011-01-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
1:51:14.667380
90.2p
2
Fredrik Byström
Sollefteå SK
1:55:37.693640
+4:22.26160
85.8p
3
Anders Högberg
IFK Umeå
1:55:38.693730
+4:23.26250
85.8p
4
Mattias Nilsson
Biathlon Östersund IF
1:56:30.698900
+5:15.31420
84.9p
5
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
2:03:25.740440
+12:10.72960
78.9p
6
Tommy Ljung
Östersunds SK
2:04:50.748960
+13:35.81480
77.7p
7
Torstein Stenersen
Tullus Sg
2:04:52.749170
+13:37.81690
77.7p
8
Eric Simonsson
Landöns IF
2:05:01.750070
+13:46.82590
77.6p
9
Erik Olofsson
Biathlon Östersund IF
2:05:44.754390
+14:30.86910
77.0p
10
Elias Alvebro
Häggenås SK
2:07:48.766700
+16:33.99220
75.4p
11
Tobias Näslund
Östersunds SK
2:08:00.767980
+16:46.100500
75.3p
12
Knut Joramo
Tullus Sg
2:08:28.770730
+17:13.103250
75.0p
13
Per-Anders Östberg
Landöns IF
2:08:34.771310
+17:19.103830
74.9p
14
Carl Olander
OK Landehof
2:08:52.773160
+17:37.105680
74.7p
15
André Jacobsson
No Club
2:08:56.773590
+17:42.106110
74.6p
16
Patrik Millestu
Häggenås SK
2:09:48.778700
+18:33.111220
74.0p
17
Mikael Andersson
Trångsvikens IF
2:10:22.782190
+19:08.114710
73.6p
18
Tobias Bexell
Hvetlanda SK
2:11:45.790490
+20:31.123010
72.6p
19
Peter Tinggård
Stuguns SOK Gjurd
2:11:46.790520
+20:31.123040
72.6p
20
Nils Persson
Östersunds SK
2:13:08.798730
+21:53.131250
71.7p
21
Johan Dahlborg
Frösö IF
2:13:18.799700
+22:03.132220
71.6p
22
Christer Stefansson
Golds Gym Sports Club
2:13:19.799890
+22:05.132410
71.5p
23
Per Persson
Jämtkraft IF
2:14:17.805660
+23:02.138180
70.9p
24
Johan Andreasson
Östersunds SK
2:14:44.808310
+23:29.140830
70.6p
25
Daniel Lewandowski
Östersunds SK
2:15:02.810130
+23:47.142650
70.4p
26
Torbjørn Eid
Melhus IL
2:15:46.814540
+24:31.147060
69.9p
27
David Spångberg
Östersunds SK
2:17:49.826820
+26:34.159340
68.7p
28
Lars Magnusson
Östersunds SK
2:17:50.826960
+26:35.159480
68.6p
29
Sverre Sagland
Vinne Skilag
2:17:53.827290
+26:39.159810
68.6p
30
Björn Strindlund
Östersunds SK
2:18:00.827960
+26:45.160480
68.5p
31
Ian Wilkinson
Östersunds Telemarkskl.
2:18:21.830090
+27:07.162610
68.3p
32
Anton Hammar
IFK Strömsund
2:18:36.831520
+27:21.164040
68.2p
33
Mikael Lundholm
Östersunds SK
2:19:39.837890
+28:25.170410
67.5p
34
Marcus Amrén
Östersunds OK
2:19:47.838620
+28:32.171140
67.5p
35
Lars-Johan Ahlzén
ÅS IL
2:20:18.841770
+29:03.174290
67.1p
36
Niklas Allberg
Östersunds SK
2:20:27.842680
+29:12.175200
67.1p
37
John Hero
Biathlon Östersund IF
2:20:52.845180
+29:37.177700
66.8p
38
Linus Jansson
Häverödals IF
2:21:50.850990
+30:36.183510
66.3p
39
Peter Spångberg
IF Berguven
2:21:58.851740
+30:43.184260
66.2p
40
Per Steen
Brunflo IF
2:22:49.856810
+31:34.189330
65.7p
41
Lennart Ivarsson
Östersunds SK
2:23:00.857950
+31:45.190470
65.6p
42
Peter Modin
Remsle SK
2:23:31.861070
+32:16.193590
65.3p
43
Johan Holmlund
Axa SC
2:23:32.861190
+32:18.193710
65.3p
44
Lars Liljedahl
Östersunds SK
2:25:07.870640
+33:52.203160
64.4p
45
Mats Jonsson
Duveds IF
2:25:08.870710
+33:53.203230
64.4p
46
Patrik Norberg
Vattudalens Ldk
2:25:51.875000
+34:36.207520
64.0p
47
Martin Ohlsson
OK Storsjön
2:26:20.877990
+35:06.210510
63.8p
48
Magnus Flodberg
Järpens SK
2:26:35.879460
+35:20.211980
63.6p
49
Tobias Rudh
Avesta OK
2:26:37.879600
+35:22.212120
63.6p
50
Fredrik Björnström
IFK Tärendö
2:26:37.879640
+35:22.212160
63.6p
51
Arnt Ove Fordal
Stjørdals-blink IL
2:26:44.880320
+35:29.212840
63.6p
52
Stig Jönsson
Aspås IF
2:27:34.885360
+36:19.217880
63.1p
53
Magnus Kåren
Remsle SK
2:28:04.888300
+36:49.220820
62.9p
54
Håkan Jonsson
Häggenås SK
2:28:19.889820
+37:04.222340
62.7p
55
Tobias Nilsson
Östersunds SK
2:28:44.892320
+37:29.224840
62.5p
56
Mikael Hultin
IK Fryken
2:29:01.894020
+37:46.226540
62.4p
57
Micke Book
Marieby GIF
2:29:03.894200
+37:48.226720
62.4p
58
Mikael Egmalm
Östersunds OK
2:29:07.894650
+37:52.227170
62.3p
59
Roger Ek
No Club
2:29:45.898440
+38:30.230960
62.0p
60
Lars Theland
Jämtkraft IF
2:30:00.899950
+38:45.232470
61.9p
61
Roger Salomon
Östersunds SK
2:30:12.901160
+38:57.233680
61.8p
62
Martin Landgren
Falköpings AIK SK
2:30:25.902460
+39:10.234980
61.7p
63
Odd-Björnar Ness
Statoil IF
2:30:25.902490
+39:11.235010
61.7p
64
Sven Ingvar Svensson
Östersunds SK
2:30:46.904500
+39:31.237020
61.5p
65
Erik Ragnarsson
Brunflo IF
2:30:58.905700
+39:43.238220
61.4p
66
Bo Göransson
Åsarna IK
2:31:15.907430
+40:00.239950
61.3p
67
Tomas Lindqvist
Aspås IF
2:31:45.910450
+40:30.242970
61.0p
68
Björn Ångman
Morgongåva SK
2:31:50.910900
+40:35.243420
61.0p
69
Sune Salomonsson
Myssjö-Ovikens IF
2:31:52.911110
+40:37.243630
61.0p
70
Lennart Olsson
Östersunds SK
2:32:20.913970
+41:05.246490
60.7p
71
Göran Simonsson
Östersunds SK
2:32:32.915180
+41:17.247700
60.6p
72
Martin Göransson
ÅS IL
2:32:57.917660
+41:42.250180
60.4p
73
Cába Mac Conchúr
Östersunds SK
2:33:01.918090
+41:47.250610
60.4p
74
Hans Nordell
Lillhärdals IF
2:33:28.920780
+42:13.253300
60.2p
75
Peter Berlén
Aspås IF
2:33:32.921170
+42:17.253690
60.1p
76
Johan Ekström
Ösis
2:33:39.921870
+42:24.254390
60.1p
77
Henrik Malmberg
Nacka Värmdö SK
2:33:54.923360
+42:39.255880
60.0p
78
Henrik Sundin
Ångsta IF
2:34:17.925630
+43:02.258150
59.8p
79
Berndt Fresk
Duveds IF
2:34:22.926160
+43:07.258680
59.8p
80
Torbjörn Kämpedal
Myssjö-Ovikens IF
2:36:07.936640
+44:52.269160
59.0p
81
Sigve Corbjörnsen
Östersunds OK
2:36:39.939820
+45:24.272340
58.7p
82
Tor Petter Abelsen
Vinne Skilag
2:37:01.942000
+45:46.274520
58.5p
83
Ove Sandvik
Lierne IL
2:37:04.942300
+45:49.274820
58.5p
84
Jonas Larsson
Östersunds SK
2:37:06.942560
+45:51.275080
58.5p
85
Per-Edvard Jönsson
Tåsjö IF
2:37:08.942700
+45:53.275220
58.5p
86
Anton Steen
Fredrikshofs IF SOK
2:37:13.943200
+45:58.275720
58.5p
87
Erik Ericsson
Östersunds SK
2:37:25.944440
+46:10.276960
58.4p
88
Björn Israelsson
Tandsbyns IF
2:38:32.951160
+47:17.283680
57.9p
89
Gustav Trehn
Östersunds SK
2:39:05.954400
+47:50.286920
57.6p
90
Måns Erik Frank
Hallvikens IF
2:39:12.955150
+47:57.287670
57.6p
91
Pär Hylback
Östersunds SK
2:39:37.957670
+48:22.290190
57.4p
92
Johan Persson
Järpens SK
2:39:56.959570
+48:41.292090
57.3p
93
Fredrik Rosberg
Hjärups SK
2:39:57.959660
+48:42.292180
57.3p
94
Erik Ederwall
IK Sisu
2:40:03.960210
+48:48.292730
57.2p
95
Jörgen Svedin
Åsarna IK
2:40:07.960640
+48:52.293160
57.2p
96
Johan Larsson
Aspås IF
2:40:39.963860
+49:24.296380
57.0p
97
Marcus Carlén
Bodsjöböle SK
2:40:41.964060
+49:26.296580
56.9p
98
Reidar Sundin
Östersunds SK
2:40:43.964280
+49:28.296800
56.9p
99
Dennis Wikström
Östersunds SK
2:41:30.968960
+50:15.301480
56.6p
100
Ingvar Gunnarsson
Frösö IF
2:41:58.971750
+50:43.304270
56.4p
101
Magnus Olofsson
Järpens SK
2:43:13.979200
+51:58.311720
55.9p
102
Johan Forssen
Östersunds SK
2:43:47.982690
+52:33.315210
55.7p
103
Daniel Schalander
Axa SC
2:43:56.983520
+52:41.316040
55.6p
104
Finn Persson
Östersunds SK
2:44:27.986600
+53:12.319120
55.4p
105
Arne Nordin
Brunflo IF
2:45:09.990880
+53:54.323400
55.1p
106
Stefan Othberg
Östersunds SK
2:46:03.996260
+54:48.328780
54.8p
107
Johnny Nordman
Aspås IF
2:46:23.998260
+55:08.330780
54.6p
108
Roger Krohn
Fältjägarnas IF
2:47:01.1002080
+55:46.334600
54.4p
109
Mårten Lund
Litsbygdens SK
2:47:16.1003500
+56:01.336020
54.3p
110
Leif Molander
Myssjö-Ovikens IF
2:47:18.1003770
+56:03.336290
54.3p
111
Magnus Holmgren
Östersunds SK
2:47:20.1003940
+56:05.336460
54.3p
112
Staffan Näslund
Östersunds SK
2:47:23.1004240
+56:08.336760
54.2p
113
Anders Palmqvist
Jämtlandspolisens Idrottsförening
2:47:26.1004510
+56:11.337030
54.2p
114
Martin Lund
Litsbygdens SK
2:47:30.1004950
+56:15.337470
54.2p
115
Marcus Johansson
Jämtkraft IF
2:48:00.1007910
+56:45.340430
54.0p
116
Anders Nordin
Stöde IF
2:48:27.1010600
+57:12.343120
53.8p
117
Joakim Persson
Ncc IF
2:48:38.1011750
+57:23.344270
53.8p
118
Arvid Lorentzon
FK Göingarna
2:48:39.1011820
+57:24.344340
53.8p
119
David Sundvis Östling
Alsens IF
2:49:11.1015040
+57:56.347560
53.6p
120
Anders Johansson
Spikbodarnas IK
2:49:17.1015650
+58:02.348170
53.5p
121
Marcus Handler
ÅS IL
2:49:18.1015780
+58:03.348300
53.5p
122
Fredrik Nordström
Gällö Sport Klubb
2:49:21.1016000
+58:06.348520
53.5p
123
Krister Haraldsson
Tandsbyns IF
2:49:32.1017140
+58:17.349660
53.4p
124
Mikael Kvarnlöf
Anvågens SK
2:50:56.1025590
+59:42.358110
52.9p
125
Pether Andersson
Rödön SK
2:50:59.1025800
+59:44.358320
52.9p
126
Gunnar Kvarnlöf
Anvågens SK
2:51:05.1026450
+59:50.358970
52.8p
127
Gunnar Andersson
Offerdals SK
2:51:13.1027200
+59:58.359720
52.8p
128
Thomas Jarnehill
Östersunds SK
2:51:18.1027770
+1:00:03.360290
52.8p
129
Anton Hägglund
No Club
2:51:33.1029240
+1:00:18.361760
52.7p
130
Magnus Redman
Östersunds SK
2:52:36.1035540
+1:01:21.368060
52.3p
131
Magnus Josefsson
No Club
2:52:59.1037840
+1:01:44.370360
52.2p
132
Mikael Stenbäck
Östersunds SK
2:53:02.1038120
+1:01:47.370640
52.1p
133
Jan Lindblad
Frösö IF
2:53:20.1039960
+1:02:05.372480
52.0p
134
Olle Friström
Östersunds SK
2:53:24.1040350
+1:02:09.372870
52.0p
135
Magnus Nyström
Sunne SLF
2:53:24.1040390
+1:02:10.372910
52.0p
136
Dan Danielsson
Trevål IF
2:53:34.1041300
+1:02:19.373820
52.0p
137
Håkan Göransson
Åre SLK
2:55:18.1051770
+1:04:03.384290
51.3p
138
Egon Kvarnlöf
Offerdals SK
2:55:26.1052550
+1:04:11.385070
51.3p
139
Bengt Erik Samuelsson
Stuguns SOK Gjurd
2:56:05.1056470
+1:04:50.388990
51.1p
140
Bengt Hellstrand
Duveds IF
2:56:06.1056540
+1:04:51.389060
51.1p
141
Mikael Jönsson
Frösö IF
2:56:11.1057070
+1:04:56.389590
51.0p
142
Erlend Haarr
Melkesyra IF
2:56:59.1061880
+1:05:44.394400
50.8p
143
Tor Arne Moen
Lierne IL
2:57:49.1066800
+1:06:34.399320
50.5p
144
Mattias Wikner
Myssjö-Ovikens IF
2:58:02.1068110
+1:06:47.400630
50.4p
145
Rasmus Andersson
Östersunds SK
2:58:03.1068290
+1:06:49.400810
50.4p
146
Bengt Ahrås
Frösö IF
2:58:05.1068440
+1:06:50.400960
50.4p
147
Nils Wikström
Frösö IF
2:58:12.1069190
+1:06:58.401710
50.4p
148
Per Tronders
IFK Västerås SK
2:58:18.1069780
+1:07:03.402300
50.3p
149
Arne Blomgren
Östersunds SK
2:58:26.1070560
+1:07:11.403080
50.3p
150
Mattias Egriell
No Club
2:58:41.1072020
+1:07:26.404540
50.2p
151
Lars Göran Bång
Östersunds SK
2:59:05.1074450
+1:07:50.406970
50.1p
152
Jan Eriksson
Östersunds SK
2:59:47.1078610
+1:08:32.411130
49.8p
153
Hans Wikblom
Östersunds SK
3:00:11.1081080
+1:08:56.413600
49.7p
154
Mikael Swarén
Åre SLK
3:00:45.1084480
+1:09:30.417000
49.5p
155
Ulf Bengtsson
Aspås IF
3:00:51.1085000
+1:09:36.417520
49.5p
156
Jan Peter Magnusson
Kälens SK
3:01:08.1086750
+1:09:53.419270
49.4p
157
Eric Lindberg
Östersunds SK
3:02:13.1093220
+1:10:58.425740
49.1p
158
Lars Nilsen
Ope IF Skidor
3:02:22.1094180
+1:11:07.426700
49.0p
159
Mats Fredriksson
Bräcke SK
3:02:31.1095040
+1:11:16.427560
49.0p
160
Thomas Kronlund
IK Brånan Boys & Girls
3:02:31.1095090
+1:11:17.427610
49.0p
161
Peter Lindberg
Jämtkraft IF
3:02:47.1096650
+1:11:32.429170
48.9p
162
Svante Fredriksson
Aspås IF
3:03:23.1100250
+1:12:08.432770
48.7p
163
Ricky Strandberg
Ingarö IF
3:05:23.1112270
+1:14:08.444790
48.1p
164
Jan Andersson
Duveds IF
3:05:48.1114730
+1:14:33.447250
48.0p
165
Mats Eriksson
OK Q8 IF
3:06:29.1118890
+1:15:15.451410
47.8p
166
Gert Persson
Bodsjöböle SK
3:07:05.1122480
+1:15:50.455000
47.6p
167
Per-Magnus Persson
Myssjö-Ovikens IF
3:07:34.1125360
+1:16:19.457880
47.4p
168
Ola Lindqvist
Spikbodarnas IK
3:08:49.1132880
+1:17:34.465400
47.1p
169
Mattihas Kjell
Främmestads IK
3:09:54.1139380
+1:18:39.471900
46.8p
170
Gunnar Lindh
IFK Strömsund
3:10:35.1143490
+1:19:21.476010
46.6p
171
Johan Pettersson
Hilleberg Sports Club
3:11:00.1145910
+1:19:45.478430
46.4p
172
P O Svedberg
Svanaby SK
3:11:20.1147940
+1:20:05.480460
46.4p
173
Jan Molde
Östersunds SK
3:12:13.1153250
+1:20:58.485770
46.1p
174
Niclas Henriksson
OK Q8 IF
3:12:21.1154080
+1:21:06.486600
46.1p
175
Magnus Jämting
Jämtkraft IF
3:12:33.1155220
+1:21:18.487740
46.0p
176
Samuel Videholm
IK Studenterna
3:12:33.1155240
+1:21:18.487760
46.0p
177
Jonas Nilsson
Fagerviks KK
3:12:34.1155360
+1:21:19.487880
46.0p
178
Jan Wiktorsson
Årsunda IF
3:12:50.1156920
+1:21:35.489440
45.9p
179
Erik Olofsson
Gräftåvallens SK
3:12:54.1157380
+1:21:39.489900
45.9p
180
Mattias Frithiof
Gräftåvallens SK
3:12:55.1157400
+1:21:40.489920
45.9p
181
Joakim Ekavall
Jämtlandspolisens Idrottsförening
3:15:02.1170190
+1:23:48.502710
45.3p
182
Petter Wangby
Järpens SK
3:15:13.1171270
+1:23:58.503790
45.3p
183
Niklas Karlsson
IK Rex
3:15:25.1172490
+1:24:11.505010
45.2p
184
Gunnar Green
Ope IF Skidor
3:16:14.1177330
+1:24:59.509850
45.0p
185
Ola Johnels
Östersunds Studenters Idrottssällskap
3:16:16.1177550
+1:25:01.510070
45.0p
186
Greger Wikner
Östersunds SK
3:16:27.1178660
+1:25:12.511180
45.0p
187
Björn Nordqvist
Frösö IF
3:16:33.1179280
+1:25:18.511800
44.9p
188
Victor Lundgren
Järpens SK
3:17:07.1182670
+1:25:52.515190
44.8p
189
Karl Johan Winberg
Gräftåvallens SK
3:17:29.1184860
+1:26:14.517380
44.7p
190
Ronny Olofsson
Myssjö-Ovikens IF
3:18:02.1188160
+1:26:47.520680
44.5p
191
Pontus Jonasson
Enebybergs IF
3:19:14.1195390
+1:28:00.527910
44.2p
192
Kurt Johnsson
Åsarna IK
3:19:47.1198610
+1:28:32.531130
44.1p
193
Christer Engholm
No Club
3:21:54.1211380
+1:30:39.543900
43.6p
194
Stefan Anrström
Fältjägarnas IF
3:22:05.1212400
+1:30:50.544920
43.5p
195
Ulf Häggrot
Ope
3:22:10.1212950
+1:30:55.545470
43.5p
196
Lars Nilsson
Habelia
3:26:32.1239160
+1:35:17.571680
42.4p
197
Per Olof Svensson
Gottne IF
3:30:41.1264080
+1:39:26.596600
41.5p
198
Lars Jonasson
Östersunds SK
3:33:40.1281900
+1:42:25.614420
40.8p
199
Bert Olsson
Östersunds SK
3:33:41.1282020
+1:42:26.614540
40.8p
200
Roger Sundholm
No Club
3:36:27.1298630
+1:45:12.631150
40.2p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Rolf Nyström
Östersunds OK
3:36:47.1300620
+1:45:32.633140
40.2p
202
Mattias Persson
Bodsjöböle SK
3:39:45.1318470
+1:48:30.650990
39.5p
203
Ulf Moe
Vattudalens Ldk
3:42:45.1336460
+1:51:30.668980
38.9p
204
Hasse Eckerdal
Myssjö-Ovikens IF
3:44:43.1348280
+1:53:28.680800
38.5p
205
Mikael Sjöberg
Östersunds Telemarkskl.
3:50:45.1384450
+1:59:30.716970
37.4p
206
Per-Ola Bergkvist
Bräcke SK
3:52:38.1395780
+2:01:23.728300
37.1p
207
Martin Gustavsson
Bräcke SK
4:01:27.1448630
+2:10:12.781150
35.5p
-
Anders Önegård
Foodmark
23:59:58.8639700
-
-
Oscar Bergström
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Mats Larsson
Tandsbyns IF
23:59:58.8639700
-
-
Anders Sahlin
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Lars Gregorsson
Intersport IF
23:59:58.8639700
-
-
Anders Sas Karlberg
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Patrik Finn
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Johan Grundin
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
-
Antaris Persson
Stuguns SOK Gjurd
23:59:59.8639800
-
-
Erik Hellberg
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Lars-Erik Lindborg
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Joel Nyberg
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Lars-Göran Söderberg
Rödön SK
23:59:59.8639800
-
-
Christer Jonsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Eriksson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Bodne
New Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Joel Nordlund
Alfta-Ösa OK
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Granberg
Alfta-Ösa OK
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Falkdalen
Frösö IF
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Genstrand
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-