Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersport Tour de ski Östergötland 2016
INFO
STÄLLNING
Ställning efter 5 deltävlingar
All..
Sal..
Vre..
Box..
Avs..
Tot:
D 10
1
Edith Carlander
Sya SK
130
200
150
150
=630
2
Tuva Carlsson
Sya SK
150
120
110
=380
3
Hanna Bengtsson
Sya SK
200
130
=330
4
Johanna Hägg
Finspångs SOK
120
200
=320
5
Ella Beronius
Boxholm-Ekeby SK
130
120
=250
6
Natasha Berntsson Andersson
Kimstad GOIF
100
110
=210
7
Elin Lönnqvist
Ärla IF
200
=200
7
Ella Jonsson
Zinkgruvans IF
200
=200
9
Stina Karlsten
Zinkgruvans IF
150
=150
10
Vilma Aktner
Borensbergs IF SK
130
=130
11
Freja Dahlberg
Kimstad GOIF
-
120
=120
12
Moa Göhl
Finspångs SOK
110
=110
13
Ester Ljungaeus
Kimstad GOIF
90
=90
D 12
1
Ellen Holm
Vreta Skid o Mk
200
200
200
200
200
=1000
2
Louise Hallander
SK Bore
150
100
150
150
120
=670
3
Tilda Thudèn
Boxholm-Ekeby SK
120
150
-
130
150
=550
4
Ida Ernstsson
Finspångs SOK
110
120
120
110
69
=529
5
Elsa Björkman
Sya SK
130
130
120
110
=490
6
Lisa Lantz
Sya SK
100
110
100
130
=440
7
Sofia Tunesson
Finspångs SOK
70
130
90
90
=380
8
Ida Karlsson
Boxholm-Ekeby SK
67
68
110
69
65
=379
9
Sigrid Forsman
Sya SK
90
80
70
70
=310
10
Agnes Åsberg
Boxholm-Ekeby SK
70
90
68
66
=294
11
Alva Forsman
Sya SK
63
67
67
68
=265
12
Alva Thudeen
Sya SK
80
90
80
=250
13
Hanni Beronius
IFK Mora SK
65
80
100
=245
14
Ellen Trofast
Vreta Skid o Mk
66
69
-
67
=202
15
Felicia Strömqvist
Kimstad GOIF
61
80
=141
16
Wilma Sjödin
Vreta Skid o Mk
100
=100
17
Sofie Ettling
Finspångs SOK
69
=69
18
Linda-maria Svensson
Finspångs SOK
68
=68
19
Clara Styrenius
Kimstad GOIF
64
=64
20
Wilma Blomstedt
Finspångs SOK
62
=62
D 14
1
Tuva Forsell
Sya SK
200
150
150
130
=630
2
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
200
200
200
=600
3
Wilma Thudén
Boxholm-Ekeby SK
100
120
120
110
110
=560
4
Jensine Svensson
Finspångs SOK
150
130
-
130
120
=530
5
Lina Samuelsson
Boxholm-Ekeby SK
130
150
150
=430
6
Alice Pettersson
Kimstad GOIF
110
100
120
=330
7
Kajsa Schouten
Vreta Skid o Mk
120
130
-
=250
8
Lova Broström
Sya SK
200
=200
9
Emma-lisa Björeman
Kimstad GOIF
110
=110
9
Anna Karlsson
Ödeshögs SK
110
=110
11
Elsa Styrenius
Kimstad GOIF
90
=90
12
Thea Fröberg
Zinkgruvans IF
80
=80
D 16
1
Linnea Johansson
Lager 157
150
200
150
150
200
=850
2
Hanna Johansson
Ödeshögs SK
130
130
150
=410
3
Tove Pettersson
Vreta Skid o Mk
200
200
=400
4
Karin Pettersson
IFK Mora SK
200
=200
H 10
1
Hugo Braam
Kimstad GOIF
200
200
130
200
100
=830
2
Arvid Trofast
Vreta Skid o Mk
150
150
150
200
=650
3
Miron Weber
Vreta Skid o Mk
120
130
110
130
110
=600
4
Tage Börjesson
Östersunds SK
130
200
110
120
=560
5
Albin Fransson
Boxholm-Ekeby SK
100
110
120
130
=460
6
Rasmus Lövgren
Finspångs SOK
120
120
150
=390
7
Leo Forsell
Sya SK
110
100
90
=300
8
Adam Carlsson
Sya SK
90
90
80
=260
9
Noah Kolsbo
Sya SK
150
=150
10
Isak Kolsbo
Sya SK
100
=100
10
Emil Marinus
Vreta Skid o Mk
100
=100
12
Oscar Svensk
Borensbergs IF SK
80
=80
13
Filip Hall
Borensbergs IF SK
70
=70
14
Oskar Karlqvist
Borensbergs IF SK
69
=69
H 12
1
Edvin Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
69
200
130
200
130
=729
2
Sebastian Fransson
Boxholm-Ekeby SK
150
110
150
200
=610
2
Sebastian Pettersson
Finspångs SOK
110
100
150
130
120
=610
2
Olle Börjesson
Vreta Skid o Mk
80
120
200
110
100
=610
5
Lukas Rudberg
Sya SK
200
150
110
=460
6
Elias Ohlsson
Borensbergs IF SK
65
67
80
90
70
=372
7
Jesper Schouten
Vreta Skid o Mk
90
80
110
90
=370
8
Karl Bennet
Zinkgruvans IF
120
150
=270
9
Morgan Pettersson
Kimstad GOIF
66
69
100
-
=235
10
Wilhelm Carlander
Sya SK
70
130
-
=200
11
Elias Thellsén
Vreta Skid o Mk
100
90
-
=190
12
Karl Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
67
70
-
=137
13
Laban Dahlberg
Kimstad GOIF
68
68
=136
14
Erik Johansson
Zinkgruvans IF
130
=130
15
Zebactian Berntsson Andersson
Kimstad GOIF
64
63
=127
16
Hugo Persson
Åtvidabergs IF
120
-
=120
16
Anton Sternander
Vreta Skid o Mk
120
-
=120
18
Elis Peterson
Kimstad GOIF
100
=100
19
Carl Sternander
Vreta Skid o Mk
90
=90
20
Otto Nilsson
Linköpings SK
80
=80
21
Alexander Karlström
Sya SK
70
=70
22
Alfred Derke
Sya SK
69
=69
23
Melker Wernqvist
Vreta Skid o Mk
68
=68
24
Henrik Fladrich
Kimstad GOIF
66
=66
25
Emil Hall
Borensbergs IF SK
65
=65
26
Ludvig Carlqvist
Borensbergs IF SK
64
=64
H 14
1
Alexander Thudeen
Sya SK
200
130
200
150
200
=880
2
Malte Jutterdal
Falun Borlänge SK
130
150
150
110
110
=650
3
Arvid Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
90
120
130
130
130
=600
4
Oscar Carlsson
Sya SK
120
100
120
120
=460
5
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
200
200
=400
6
Jonas Weber
Vreta Skid o Mk
150
110
=260
7
Hugo Enetjärn
SK Bore
150
=150
8
Alfons Peterson
Kimstad GOIF
120
=120
9
Karl Johansson
Finspångs SOK
110
=110
9
Alexander Vikholm
Linköpings SK
110
=110
11
Niklas Lönnkvist
Ärla IF
100
=100
11
Simon Gunnarsson
Finspångs SOK
100
=100
13
Andreas Törnkvist
Kimstad GOIF
90
=90
14
Sven Weber
Vreta Skid o Mk
80
-
=80
14
David Svensson
Linköpings SK
80
=80
16
Oskar Lindén
Nävekvarn GOIF
70
=70
17
Mattias Lindén
Nyköpings Kanotklubb
69
=69
18
Ture Bergqvist
Kimstad GOIF
68
=68
19
Gustaf Kullberg
Björkfors GOIF
67
=67
H 16
1
Albin Johansson
Linköpings SK
200
150
130
200
130
=810
2
Joel Ernstsson
Rehns BK
110
200
110
150
200
=770
3
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
120
100
150
150
=520
4
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
150
130
200
=480
5
Edvin Rösliden
Linköpings SK
100
120
100
130
=450
6
Oskar Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
70
90
-
120
100
=380
7
Ludvig Carlsson
Sya SK
130
110
120
=360
8
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
-
80
110
120
=310
9
Pontus Eriksson
Linköpings SK
70
100
90
=260
10
Rasmus Rudberg
Sya SK
-
90
110
=200
11
Magnus Linden
Nyköpings OK
90
=90
12
Rickard Andersson
Finspångs SOK
80
=80
13
Oscar Karlsson
Kimstad GOIF
69
=69
13
Thorwout Warntjes
Vreta Skid o Mk
69
=69