Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ivars Bil Jemtland Ski Tour 2014
INFO
STÄLLNING
Ställning efter 5 deltävlingar
Tå..
Jä..
ICA..
Hal..
Fly..
Tot:
D 21
1
Frida Hallquist
Åsarna IK
60
100
60
45
=265
2
Evelina Bångman
Offerdals SK
80
45
80
40
=245
3
Laila Kveli
Lierne IL
100
100
=200
4
Matilda Andersson
Häggenås SK
60
24
36
32
10
=162
5
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
100
=100
5
Heidi Weng
IL I Bul
100
=100
7
Sara Hallquist
Åsarna IK
36
50
=86
8
Karen Anna Kvemo
Lierne IL
45
11
29
=85
9
Irina Persson
Lierne IL
50
32
=82
10
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
80
=80
10
Lisa K Svensson
Åsarna IK
0
80
=80
10
Kari Vikhagen Gjeitnes
Team Koteng
80
=80
13
Anna-Carin Söderström
Malungs IF
60
=60
13
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
60
=60
13
Louise Börjesson
IFK Helsingborg
20
40
=60
16
Kicki Fransson
Näldens IF
50
=50
16
Sofie Elebro
Östersunds SK
50
=50
16
Maria Ström Nakstad
Byåsen IL
50
=50
19
Eva Sandberg
Bodsjöböle SK
36
6
0
5
=47
20
Jessika Ericsson
Stockviks SF
45
=45
20
Henna Seppas
IFK Mora SK
45
=45
22
Julia Jansson
Månkarbo IF
40
=40
22
Eva Johansson
Linköpings SK
40
=40
22
Johanna Karoline Åkerlund
Follafoss IL
40
=40
25
Lina Hallquist
Åsarna IK
14
24
=38
25
Viktoria Winberg
Gräftåvallens SK
26
0
12
=38
27
Lena Gavelin
Mellansel IF
36
=36
27
Anniken Jørgensen
Inderøy IL
36
=36
29
Anne Lise Grubbmo
Lierne IL
32
=32
29
Maria Frånlund
IK Stern
32
=32
29
Elisabeth Högberg
I21 IF
32
=32
32
Karin Stenlund
Svanaby SK
29
=29
32
Irene Åslund
Härjedalen
29
=29
32
Berit Mogstad
Strindheim IL
29
=29
32
Jenny Jonsson
I21if
29
=29
36
Linda Eriksson
Spikbodarnas IK
8
20
=28
37
Lena Höjlind Eriksson
IFK Mora SK
26
=26
37
Kristin Gausen
Inderøy IL
26
=26
37
Elin Mattsson
SK Bore
26
=26
37
Elisabeth juudas
No Club
26
=26
41
Mari Ann Landsem Melhus
Henning Sl
24
=24
41
Ann-cathrin Unosson
Vattudalens Ldk
24
=24
41
Matilda Dybäck
Team Dybäck
24
=24
44
Beathe Breivik
Spillum IL
22
=22
44
Hanna Seppas
Tenhults SOK
22
=22
44
Ida Nilsson
Högby IF
22
=22
44
Margareta Olsson
Stuguns SOK Gjurd
22
=22
44
Gerd Lejdstrand
Fortum Östersund
9
13
=22
49
Berit Skarland
IL Hållingen
20
=20
49
Charlotta Nilsson
Frösö IF
0
20
=20
51
Lina EL Kott Helander
SportsGym
0
18
0
=18
51
Åsa Wiklund
STC
18
=18
51
Sandra Norén
Yuppie Ski Club
18
=18
51
Tone Beate Grøtan
Asker SK
18
=18
55
Kajsa Göransson
FK Finn
13
4
=17
56
Hild Sissel K Vannebo
Spillum IL
16
=16
56
Jenny Kling
Selånger SOK
16
=16
56
Sanna EL Kott Helander
SportsGym
0
16
0
=16
56
Sara Dybäck
Team Dybäck
16
=16
60
Carina Bäckström
Storvreta IK
15
=15
60
Ellie Phillips
Birkebeiner Nordic Ski Club
15
=15
60
Maria Åström
Sundsvalls SLK
15
=15
60
Gunn Tove Leiren
Byåsen IL
15
=15
60
Hanna Mørkved
Spillum IL
15
=15
65
Marianne Persson
Stuguns SOK Gjurd
14
=14
65
Hege Galguften
Overhalla IL
14
=14
65
Catrin Backman
Hede SK
14
=14
65
Yoie Bohlin
SportsGym
14
=14
69
Maria Ragnarsson
Bodsjöböle SK
13
0
=13
69
Hilde Østnor
Lierne IL
0
0
13
=13
69
Anja Pedersen Hammernes
Ntnui Langrenn
13
=13
72
Josefin Thoresson
Linköpings SK
12
=12
72
Maria Östnor
Lierne IL
12
=12
72
Berit Aunli
Strindheim IL
12
=12
75
Cecilia Edström
Team Edström
11
=11
75
Siv Parnedahl
Offerdals SK
11
=11
75
Ingeborg Eian
Steinkjer Skl
11
=11
78
Jenny Anderbjörk
IK Ymer
10
=10
78
Anna Winther
Svegs IK
10
=10
78
Jannie Hagård
Rävetofta OK
10
=10
81
Trude Lerfald
Grong IL
9
=9
81
Anna Hansson
Nord Lock
9
=9
81
Elisabeth Juudas
Östersunds SK
9
=9
84
Maria Rydhult
Svegs IK
8
=8
84
Else Laksnes
Spillum IL
8
=8
84
Emma Östberg
Funäsdalens IF
8
=8
87
Birgitta Haraldsson
Brunflo IF
7
=7
87
Fredrik Lindholm
Duveds IF
7
=7
87
Berit Viken Kjøglum
IL Hållingen
7
=7
87
Britta Almestål
Östersunds SK
7
=7
91
Merete Røthe
Namdal Løpeklubb
6
=6
91
Tilda Gottås
Bodsjöböle SK
6
=6
91
Linn Elmlund
Åf SK
6
=6
94
Marlene Forsell
Botsmarks SK
5
=5
94
Edel Marie Storaunet
Lierne IL
0
5
0
=5
94
Kristina Grahn Persson
Vemdalen Design
5
=5
97
Elin Blom
Jormvattnets IF
4
=4
97
Annika Wilhelmsson
The Wilhelmssons
4
=4
97
Linda Redman
Östersunds SK
4
=4
100
Kristine Moe Skille
Jaktlaget Spett OG Spade
3
=3
100
Åsa Pettersson
Östersunds SK
3
=3
100
Ida Höglund
Friskis&Svettis Sundsvall
3
-
=3
100
Emilia Winberg
Gräftåvallens SK
3
=3
104
Rebecka Pålsmarker
Hallens SK
2
=2
104
Christine Åsberg
Axa SC
2
=2
104
Annika Westgård
Leka IL
2
=2
107
Sissel Fløan Solum
Overhalla IL
1
=1
107
Marie Eriksson
Spikbodarnas IK
1
=1
107
Mia Lundmark
Undersåkers IF
1
=1
H 21
1
Lars Suther
IFK Mora SK
100
100
22
=222
2
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
100
50
40
18
=208
3
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
36
36
50
16
=138
4
Eric Simonsson
Landöns IF
60
15
13
32
5
=125
5
Anton Karlsson
Sockertoppen IF
80
32
=112
6
Oscar Kardin
Lager 157
45
60
6
=111
7
Jerry Ahrlin
Östersunds SK
80
26
=106
8
Arvid Forss
Åsarna IK
60
45
=105
9
Magnus Jonsson
Sollefteå Skidor IF
32
9
60
=101
10
Niklas Dyrhaug
Tydal IL
100
=100
10
Håkan Emilsson
Offerdals SK
100
=100
12
Erik Jonsson
Rossöns IF
80
=80
12
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
80
=80
12
Petter jr Northug
Team Janteloppet
80
=80
15
André Jakobsson
Östersunds SK
45
11
10
=66
16
Joakim Kangasharju
Ragunda IF
32
12
18
0
=62
17
Johan Kjølstad
Skogn IL
60
=60
18
Anders Høgberg
Skogn IL
40
15
=55
19
Tobias Engblom
Räddningstjänsten KIF Medelpad
50
=50
19
Patrik Tallbom
Östersunds SK
26
24
0
=50
19
Anders Södergren
Hudiksvalls IF
50
=50
19
Jesper Modin
Piteå Elit SK
50
=50
23
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
13
0
36
=49
24
John Lagerskog
IFK Arvidsjaur SK
45
=45
24
Tomas Northug
Strindheim IL
45
=45
26
David Berg
Bodsjöböle SK
40
0
=40
26
Henrik Casserlund
Edsåsdalens Slalomklubb
14
26
=40
26
Vidar Undebakke
Strindheim IL
40
=40
26
Martin Hallberg
NTNUI
40
=40
30
Robin Norum
IFK Umeå
24
15
=39
31
Hampus Lindblom
Åsarna IK
20
18
=38
32
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
29
8
=37
33
Björn Jonsson
Storumans IK
36
=36
33
Anders Rennemo Tettli
Leksvik IL
36
=36
35
Daniel Svensson
IFK Mora SK
32
=32
35
Torstein Östnor
Lierne IL
22
10
=32
37
Lars-Åke Stenmark
Junsele IF
29
0
1
=30
37
Carl Olander
IK Stern
16
14
=30
39
Fredrik Sätter
Mattmar SK
29
=29
39
Nils Persson
Lager 157
18
11
=29
39
Markus Ottosson
Skellefteå SK
29
=29
39
Sverre Solligaard
Orkdal IL
29
=29
43
David Olovsson
Östersunds SK
15
13
=28
44
Even Kvemo
Lierne IL
26
0
=26
44
Jens Burman
Åsarna IK
26
=26
46
David Erixon
IF Hallby SOK
24
0
=24
46
Jörgen Brink
Delsbo IF
24
=24
46
Anders Myrland
Byåsen IL
24
=24
46
Niclas Eriksson
Åsarna IK
9
5
10
=24
50
Simon James Platt
Östersunds SK
18
5
0
0
=23
51
Frode Jermstad
Team Velux Isola
22
=22
51
Daniel Granberg
Mellansel IF
22
=22
51
Ted Armgren
Vilhelmina IK
22
=22
54
Rune Veie
Aker bil
0
20
0
=20
54
Lars Ove Aunli
Strindheim IL
20
=20
54
Emil Svensson
Åsarna IK
0
20
=20
54
Magnus Österberg
Ås IL
20
0
=20
54
Børje Cato Moen
Team Mmb
13
0
7
0
=20
59
Marcus Carlén
Bodsjöböle SK
7
0
0
9
0
=16
59
Johan Brännström
Skellefteå SK
16
0
0
0
=16
59
Ola A Eggen
Snåsa IL
0
16
0
=16
59
Simon Lageson
Falun Borlänge SK
16
=16
63
Arild Olav Sagvold
Leirådal Il
8
7
0
=15
63
Jonas Flaat
Team Nava
0
15
=15
65
Fredrik Olovsson
Inab Automation
14
0
0
=14
65
John Kristian Dahl
Team Koteng
14
=14
65
Johan Schjerve
Namsos IL
0
14
=14
68
Eirik Lorentsen
Henning Sl
13
=13
69
Audun Thonstad
Strindheim IL
0
12
=12
69
Jonas Kolstad
Henning Sl
12
=12
69
Sven Emil Wallin
Trångsvikens IF
0
0
12
=12
69
Daniel Persson
Sollefteå SK
12
=12
73
Ole Marius Bach
Leksvik IL
11
=11
73
Mikael Hultin
Östersunds SK
11
=11
73
Fredrik Göransson
Åsarna IK
11
0
0
0
=11
76
Ole Eide Ivar Stakvik
NTNUI
10
=10
76
Daniel Ajax
Östersunds SK
10
=10
78
Jan Ottosson
Åsarna IK
9
=9
78
Peter Spångberg
IF Berguven
9
0
=9
80
Petter Kindmalm
Trångsvikens IF
8
=8
80
Kristian Rennemo Tettli
Leksvik IL
8
=8
80
Mikael Bodne
Gräftåvallens SK
8
0
=8
83
Johan Hundseth
Kolvereid IL
7
=7
83
Keijo Priks
Lierne IL
7
0
=7
85
Anders Strid
Lucksta IF
0
6
=6
85
Mathias Jonasson
Östersunds SK
6
0
=6
85
Erik Ragnarsson
Brunflo IF
6
0
0
0
=6
85
Stig Ove Tangen
Henning Sl
6
=6
89
Mats Jonasson
Sockertoppen IF
5
0
0
0
=5
89
Björn Haring
XC Sthlm Ski Club
0
0
5
=5
91
Morten Svinsås
IK Rindals-Troll
4
=4
91
Jann Inge Rosenvinge
Kolvereid IL
4
=4
91
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
1
0
3
=4
91
Anders Nordby Gullhav
Vestbyen IL
4
=4
91
Jörgen Roos
Brunflo IF
4
0
0
=4
91
Egil Brörs
Club z
4
=4
97
Geir Martin Bjørkeng
Leirådal Il
3
0
=3
97
Anders Nordin
Lucksta IF
3
0
0
=3
97
Daniel Fahlander
Östersunds SK
3
=3
97
Björn Ståle Eikrem
Skogn IL
3
0
=3
101
Öyvind Johansen
Östersunds SK
0
2
=2
101
Karl-Erik Johansson
Ås IF
2
0
=2
101
Linus Jansson
Häverödals SK
2
0
=2
101
Måns Erik Frank
Östersunds SK
2
0
0
0
=2
101
Erik Fagerholt
Orkdal IL
2
=2
106
Jens Petter Estil
Lierne IL
1
=1
106
Kurt Sandseter
Follafoss IL
1
=1
106
Anders Lindroos
Axa SC
1
=1