Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Västsvenska Rullskidcupen 2012
INFO
STÄLLNING
Ställning efter 8 deltävlingar
Visa totalsammanställning (ingen klassindelning)
Kin..
Ale..
Tid..
Hal..
Vå..
Lin..
Rå..
Rol..
Tot:
D 21
1
Madeleine Bergqvist
IK Stern
88
88
88
100
100
88
=552
2
Sandra Hansson
Uddevalla IS
100
100
100
100
=400
3
Fia Jobs
IF Ski Team Skåne
80
100
88
=268
4
Sofie Svensson
IK Vista
74
-
-
80
=154
4
Ramona Rasmussen
IK Stern
80
74
=154
6
Ann Sofie Brink
Markaryds FK
88
=88
7
Malin Svensson
IK Vista
69
=69
8
Laila Svensson
Navåsens FK
65
=65
9
Heléne Svensson
IK Vista
62
=62
10
Eleonor Öström
IK Stern
59
=59
H 21
1
Tobias Westman
Göteborgs SK
88
100
100
100
88
88
100
=576
2
Samuel Norlén
IK Stern
100
80
74
100
80
=434
3
Philip Askeroth
Aktivitus Sports Club
69
80
65
80
62
69
=425
4
Marcus Johansson
Aktivitus Sports Club
49
74
62
65
74
49
57
=381
5
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
62
59
54
65
62
=302
6
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
51
55
65
62
51
=284
7
Marcus Innala
Göteborgs SK
59
53
59
55
-
51
-
=277
8
Marcus Johansson
Lager 157
88
88
88
=264
9
Dan Moberg
IF Hagen SK
88
100
74
=262
10
Mattias Qvarnström
Lekeryd
49
-
51
49
62
43
=254
11
Pontus Rygh
Ulricehamns IF
54
69
69
59
=251
12
Viktor Hansson
Brohyttans IF
74
88
69
=231
13
Patrik Petersson
Apladalens Lk
50
52
50
59
-
=211
13
Marcus Ullman
DPONLY Ski Club
52
57
47
55
=211
15
Mattias Carlzon
Ulricehamns IF
62
80
65
=207
16
Markus Jönsson
Tranemo IF
80
100
=180
17
Per Löwendahl
Göteborgs SK
53
57
69
=179
18
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
55
57
53
=165
19
Fredrik Andersson
IK Stern
50
53
54
=157
20
Magnus Dahlblom
SK Hylte
53
42
49
=144
21
Erik Johansson
Tranemo IF
65
74
=139
21
Erik Wickström
Hestra IF
80
59
=139
23
Emil Ekman
Ulricehamns IF
54
-
80
=134
24
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
50
-
74
=124
25
Alexander Westberg
Borås SK
52
69
=121
26
Pontus Hermansson
SK Bore
53
-
65
=118
27
Martin Melin
OK Kullingshof
59
54
=113
28
Gustaf Pettersson
IF Ski Team Skåne
59
52
=111
29
Joakim Gustafsson
Ulricehamns IF
55
53
=108
30
Eskil Svensson
Simlångsdalens IF
54
53
=107
31
Johan Larsson
Falkenbergs OK
48
55
=103
32
Nils Petter Laudon
DPONLY Ski Club
52
47
=99
33
Johan Nyman
Hudiksvalls IF
49
48
=97
34
Johan Palmér
IK Vista
51
44
=95
34
Erik Finnskog
Tranemo IF
48
47
=95
36
Pierre Björkli
Borås SK
52
42
=94
37
Martin Quick
Falköpings AIK SK
51
40
=91
38
Erik Lindgren
IK Stern
47
41
=88
39
Andreas Carlsson
Falköpings AIK SK
48
39
=87
39
David Thorell
IK Stern
44
43
=87
41
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
74
=74
42
Karl-Johan Westberg
Borås SK
69
=69
43
Ragnar Bragvin Andresen
Team Bragvin
65
=65
44
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
62
=62
45
Magnus Sjöbjer
Hestra IF
57
=57
45
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
57
=57
45
Daniel Olsson
Garphyttans IF
-
57
=57
45
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
57
=57
49
Andreas Blohm
Filipstads SF
55
=55
49
Daniel Abrahamsson
Borås SK
55
=55
51
Jesper Brofjärd
Borås SK
54
=54
51
Jesper Bengtsson
Simlångsdalens IF
54
=54
53
Albin Ackerot
Östersunds SK
52
=52
53
Trond Wiggo Hagen
Spydeberg IL
52
=52
55
Jimmy Friestad
IF Ski Team Skåne
51
-
=51
56
Daniel Björndahl
Göteborgs SK
50
=50
56
Bill Impola
Träningskonsulten sports club
50
=50
56
Olle Häggdahl
Äspereds IF
-
50
=50
59
Erik Axelsson
Vindrarps SK
49
=49
60
Alfred Buskqvist
Team Ramudden
-
48
=48
60
Björn Svensson
IK Stern
48
-
-
=48
60
Lennart Karlsson
Finnskogarnas SK
48
=48
63
Martin Ekwall
Ulricehamns IF
47
=47
63
Johan Hoffman
IK Stern
47
-
=47
63
Alexander Giese
Umara SC
47
=47
66
Niklas Backåberg
ASK Växjö
46
=46
66
Lars Johansson
IF Ski Team Skåne
46
=46
66
Joacim Nordmark
SK Hylte
46
=46
66
Oscar Bergenholtz
Äspereds IF
46
=46
66
Tony Norling
IK Stern
46
=46
71
Henrik Johansson-Kask
OK Kroppefjäll
45
=45
71
Tobias Bovin
Stenungsunds OK
45
=45
71
Johan Lennartsson
IFK Skövde SK
45
=45
71
Rikard Junblad
Simlångsdalens IF
45
=45
71
Robert Carlsson
Herrljunga Skid o OL
45
=45
76
Jimmy Lanevik
Magra IS
44
=44
76
Anton Bengtsson
Stenungsunds OK
44
=44
76
Anders Funkquist
Axa SC
44
=44
79
Rickard Nilsson
Markaryds FK
43
=43
80
Andreas Nilsson
Markaryds FK
42
=42
81
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
41
=41
82
Odd Löfvendahl
IK Stern
40
=40
83
Marcus Sillberg
IK Stern
39
=39
84
Lasse Bertilsson
Borås SK
38
=38
H 40
1
Marcus Thormé
OK Lindena
100
100
100
100
100
74
=574
2
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
88
88
74
100
88
80
-
=518
3
Adam Blomberg
OK Landehof
62
74
69
80
69
69
62
88
=449
4
Kenneth Ingemarsson
Göteborgs SK
55
57
54
69
80
74
55
74
=409
5
Joakim Bydinger
Sölvesborgs CSK
65
59
80
88
65
-
=357
6
Harald Fladseth
Toppidrettsveke
69
80
88
100
=337
7
Roger Lindberg
IK Wilske
55
62
62
65
53
=297
8
Stefa Carlen
OK Landehof
59
62
59
47
62
=289
9
Rolf Zetterberg
IK Stern
53
49
52
46
53
=253
10
Peter Westerberg
Vänersborgs SK
80
88
69
=237
10
Håkan Huselius
IF Ski Team Skåne
53
57
62
65
=237
12
Joakim Jarnelid
Magra IS
74
74
80
=228
13
Magnus Öberg Bernhed
Göteborgs SK
50
59
57
49
=215
14
Roger Gustafsson
Magra IS
54
54
57
48
=213
15
Mats Jirebeck
IK Stern
52
51
42
51
=196
16
Thomas Wollentz
Halmstads Skidklubb
65
65
62
=192
17
Mikael Svensson
IFK Skövde SK
74
88
=162
18
Jonny Persson
OK Gipen
53
43
47
=143
19
Henrik Landström
Säffle SK
69
59
=128
20
Tommy Skiöld
Kungälvs OK
54
57
=111
20
Patrick Petersson
IF Ski Team Skåne
59
52
=111
22
Mats R. G. Andersson
OK Skogshjortarna
59
51
=110
23
Peter Johansson
Falköpings AIK SK
53
52
=105
24
Daniel Håkansson
IK Hakarpspojkarna
55
49
=104
25
Peter Larsson
Nacka Värmdö SK
100
=100
26
Staffan Sandberg
Stenungsunds OK
80
=80
27
Tomas Jelinek
Sundbybergs IK
69
=69
28
Göran Hammarson
Stockholms RK
65
=65
28
Johan Ölandee
Borås SK
65
=65
30
Tommy Jonsson
Sävedalens AIK
59
=59
31
Tommie Lindblom
Stockholms RK
57
=57
31
Jan Falk
OK Lindena
57
=57
31
Björn Olsson
SK Bore
57
=57
34
Anders Bergvall
IF Rigor
55
=55
34
Magnus Johnsson
Varberg
55
=55
34
Thomas Andersson
IFK Skövde SK
55
-
=55
34
Mikael Kulanko
IFK Mora SK
55
=55
38
Tom Petersen
IF Ski Team Skåne
54
=54
38
Dick Gustafsson
OK Landehof
54
=54
38
Björn Petersson
OK Landehof
54
=54
41
Mikael Åström
SK Bore
52
=52
41
Magnus Jonsson
Navåsens FK
52
=52
43
Odd Wallum
Sävedalens AIK
51
=51
43
Martin Bramsved
IK Stern
51
=51
45
Thomas Hjelm
Mälarö SOK
50
=50
45
Magnus Svensson
XC Sthlm Ski Club
50
=50
45
Daniel Sydow
Göteborgs SK
50
=50
48
Martin Cleve
Brattås Ck
48
=48
48
Staffan Henriksson
Lidköpings VSK
48
-
=48
50
Kent Bernhardsson
Kungälvs Roddklubb
46
=46
51
Tommy Skiöld
OK Gipen
45
=45
51
Håkan Svensson
IK Vista
45
=45
53
Peter Johansson
IK Stern
44
=44
53
Anders Smevold
Skultuna IS
44
=44
55
Stein Kleiven
Sävedalens AIK
43
=43
56
Anders Bergvall
IK Stern
41
=41
57
Kimmo Väisänen
Skultuna IS
40
=40
58
Rikard Nedar
Gkn Aerospace FF
39
=39
59
Anders Carlsson
Istrums SK
38
=38
H 50
1
Magnus Aasa
OK Kullingshof
100
100
100
100
100
100
100
100
=600
2
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
80
80
88
88
80
88
88
=512
3
Michael Johansson
DPONLY Ski Club
88
80
74
74
62
69
=447
4
Freddy Tengberg
Göteborgs SK
65
65
59
54
57
-
53
=353
5
Sören Skålberg
Göteborgs SK
69
74
-
69
52
54
=318
6
Jan Bäreteg
IK Hakarpspojkarna
80
69
69
-
80
=298
7
Bo Tigerberg
Lidköpings VSK
69
62
62
55
=248
8
Leif Eklund
IFK Skövde SK
69
59
54
=182
9
Henrik Dellborg
IK Stern
59
59
62
=180
10
Morgan Darius
Falköpings AIK SK
65
57
50
=172
11
Gunnar Markinhuhta
Göteborgs SK
80
-
88
=168
12
Jan Johansson
Lima IF
88
74
=162
13
Sven-Erik Fjellborg
Jukkasjärvi IF
88
65
=153
14
Lars Holm
OK Gipen
55
44
47
=146
15
Stefan Karlsson
IK Stern
69
65
=134
16
Karl-Gustav Nilsson
Markaryds FK
65
65
=130
17
Peter Davidsson
Jm-Konc IF
80
=80
18
Jan-Olof Löfgren
Brovallens IF
74
=74
18
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
74
=74
18
Bengt Åke Olofsson
IF Ski Team Skåne
74
=74
18
Yngve Alvén
Redvägs SK
74
=74
22
Peter Nilsson
Simlångsdalens IF
65
-
=65
23
Lars-Erik Larsson
Ryda SK
62
=62
24
Anders Buskqvist
IK Stern
59
=59
25
Clas Göran Öster
Uddevalla IS
57
=57
25
Karl Evert Dillner
Kungälvs OK
57
=57
27
Bo Persson
Varberg
55
=55
28
Håkan Mellegård
IF Hagen SK
53
=53
29
Arvid W Strömnes
Fredrikstad SK
52
=52
30
Arne Nåbo
Trollhättans SOK
51
=51
30
Claes-Göran Claesson
OK Alehof
51
=51
32
Lars Hammarlund
IK Stern
50
=50
33
Håkan Gustafsson
IK Stern
49
=49
33
Evert Pettersson
OK Gipen
49
=49
35
Erik Nordlund
IK Aluminium
48
=48
35
Per Magnusson
IK Stern
48
=48
37
Staffan Karnå
Uddevalla IS
46
=46
38
Kent Skogsund
Sätra IF
45
=45
H 65
1
Bertil Persson
Göteborgs SK
88
80
100
100
100
100
88
80
=576
2
Göran Pettersson
Göteborgs SK
100
100
80
-
88
80
88
=536
3
Jan Osvald Soovik
Göteborgs SK
88
88
88
100
100
=464
4
Pelle Dalberg
OK Alehof
74
65
74
=213
5
Timo Taberman
OK Alehof
69
47
55
=171
6
Hans Boström
Borås SK
74
74
=148
7
Kjell Carlgren
OK Alehof
80
65
=145
8
Pentti Takkinen
Lugi SK
88
=88
9
Göran Karlsson
IK Stern
69
=69
9
Erkki Saksman
IF Hagen SK
69
=69
9
Lars Svensson
IFK Skövde SK
69
=69
12
Rolf Berg
IK Stern
62
=62
12
Alf Spåra
IK Aluminium
62
=62
14
Kent Olausson
OK Klyftamo
59
=59