Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bror Viklunds Lopp
2011-01-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Susanne Liukkonen
Sundsvalls OK
1:05:12.391100
60.8p
2
Jenny Kling
Selånger SOK
1:05:58.395700
+46.4500
59.9p
3
Caroline Jakobsson
Bergeforsens SK
1:06:11.397000
+59.5800
59.7p
4
Therese Sahlin
Ragunda IF
1:08:47.412600
+3:35.21400
57.0p
5
Karin Holmer
Ramviks IF
1:09:48.418700
+4:36.27500
56.0p
H 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Fredrik Karlsson
Hudiksvalls IF
48:16.289500
88.7p
2
Anders Jonsson
Stockviks SF
48:41.292000
+25.2400
87.8p
3
Hampus Lindblom
Åsarna IK
49:35.297400
+1:19.7800
85.7p
4
Arvid Elffors
Lucksta IF
50:09.300800
+1:53.11200
84.4p
5
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
50:14.301300
+1:58.11700
84.2p
6
Tobias Engblom
Stockviks SF
53:02.318100
+4:46.28500
78.6p
7
Emil Lagergren
Tynderö IK
53:11.319000
+4:55.29400
78.3p
8
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
53:19.319800
+5:03.30200
78.0p
9
Martin Lundgren
Sundsvalls OK
53:21.320000
+5:05.30400
78.0p
10
Thommy Larsson
Stockviks SF
53:29.320800
+5:13.31200
77.7p
11
Peter Johansson
Selånger SOK
54:54.329300
+6:38.39700
75.2p
12
Anton Alex
Sundsvalls OK
55:00.329900
+6:44.40300
75.0p
13
Tobias Bexell
Hvetlanda SK
55:18.331700
+7:02.42100
74.5p
14
Daniel Karlsson
Östersunds SK
56:24.338300
+8:08.48700
72.7p
15
Pessi Liukkonen
IF Strategen
56:25.338400
+8:09.48800
72.6p
16
Johan Östlund
Lucksta IF
56:26.338500
+8:10.48900
72.6p
17
Erik Gradin
Stöde IF
57:58.347700
+9:42.58100
70.2p
18
Erik Skoglund
Lucksta IF
58:33.351200
+10:17.61600
69.4p
19
Magnus Jansson
Kovlands IF
58:48.352700
+10:32.63100
69.0p
20
Lars Ericsson
Stockviks SF
59:03.354200
+10:47.64600
68.6p
21
Hans Jansson
Club Ski & Run
59:10.354900
+10:54.65300
68.5p
22
Markus Frödin
Sundsvalls OK
59:21.356000
+11:05.66400
68.2p
23
Erik Fröjdh
Stockviks SF
1:01:09.366800
+12:53.77200
65.7p
24
Leif Andersson
Njurunda OK
1:01:24.368300
+13:08.78700
65.4p
25
Alf Spåra
IK Aluminium
1:01:32.369100
+13:16.79500
65.2p
26
Fredrik Nordlander
Sundsvalls OK
1:02:47.376600
+14:31.87000
63.6p
27
Benny Nordlander
Tynderö IK
1:06:27.398600
+18:11.109000
59.4p
28
Johan Nylander
Stockviks SF
1:07:08.402700
+18:52.113100
58.7p
29
Kristoffer Ståhl
Njurunda Motorklubb
1:08:56.413500
+20:40.123900
56.8p
30
Sören Persson
IF Strategen
1:08:59.413800
+20:43.124200
56.8p
31
Fredrik Pontén
Metso Paper FK
1:09:15.415400
+20:59.125800
56.5p
32
Jonas Nilsson
Matfors SK
1:13:03.438200
+24:47.148600
53.0p
33
Jörgen Söderqvist
Sundsvallscyklisterna
1:13:09.438800
+24:53.149200
52.9p
34
Håkan Sandberg
Alnö SK
1:14:04.444300
+25:48.154700
52.2p
35
Lars Pettersson
Gräftåvallens SK
1:14:52.449100
+26:36.159500
51.5p
36
Sven Olov Hellqvist
IF Strategen
1:17:18.463700
+29:02.174100
49.6p
37
Åke Lindkvist
Hassels IF
1:19:42.478100
+31:26.188500
47.9p
38
Thord Järlehag
Nobel Aktiv IF
1:21:05.486400
+32:49.196800
46.9p
39
Stefan Gullback
Metso Paper FK
1:25:16.511500
+37:00.221900
44.2p
-
Melker Larsson
Lucksta IF
23:59:58.8639700
-
-
Magnus Skoog
Njurunda SK
23:59:59.8639800
-
D 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sanna Hallberg
Åsarna IK
29:57.179600
69.4p
2
Eva Johansson
Linköpings SK
32:01.192000
+2:04.12300
64.9p
3
Olivia Lundström
Stockviks SF
33:10.198900
+3:13.19200
62.7p
4
Pernilla Löfgren
Bergeforsens SK
36:24.218300
+6:27.38600
57.1p
5
Anita Ericson
Stöcke IF
48:06.288500
+18:09.108800
43.2p
6
Sofia Lindén
Selånger SOK
49:28.296700
+19:31.117000
42.0p
7
Beatrice Håkansson
Lucksta IF
54:30.326900
+24:33.147200
38.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Michael Henning
Birsta SK
32:02.192100
64.9p
2
Patrik Eriksson
Stöde IF
33:11.199000
+1:09.6800
62.6p
3
Mattias Eriksson
Stöde IF
33:16.199500
+1:14.7300
62.5p
4
Krister Hallberg
Åsarna IK
36:22.218100
+4:20.25900
57.2p
5
Henrik Lindén
Selånger SOK
41:42.250100
+9:40.57900
49.9p
6
Stefan Lundström
Viggja IL
42:50.256900
+10:48.64700
48.5p
7
Ulf Nordström
Nobel Aktiv IF
45:41.274000
+13:39.81800
45.5p
8
Lennart Blomkvist
Statoil IF
50:06.300500
+18:04.108300
41.5p
9
Jonas Håkansson
Lucksta IF
51:28.308700
+19:26.116500
40.4p