Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Norrbärke Skimaraton
2011-01-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lennart Holmström
IF Åland
2:06:48.760750
74.2p
2
Anders Persson
Sundbybergs IK
2:13:15.799460
+6:27.38610
69.6p
3
Niklas Björklund
Norrbärke SK
2:13:23.800240
+6:34.39390
69.6p
4
Tomas Berg
Källbottens IK
2:16:53.821210
+10:04.60360
67.3p
5
Johan Jakobsson
Vassunda IF
2:17:27.824680
+10:39.63830
67.0p
6
Pontus Olander
Karlberg Skytte IF
2:23:53.863200
+17:04.102350
63.3p
7
Per Hansson
Sundbybergs IK
2:24:07.864650
+17:19.103800
63.2p
8
Niklas Jonsson
Ornäs IK
2:24:08.864710
+17:19.103860
63.2p
9
Patrik Larsson
Ikj Haninge
2:24:15.865450
+17:27.104600
63.1p
10
Jan Jakobsson
Domnarvets GOIF
2:30:43.904240
+23:54.143390
59.8p
11
Henrik Hammargren
AB Karl Hedin IF
2:31:27.908690
+24:39.147840
59.4p
12
Niklas Cedstedt
Täby IS SK
2:32:49.916830
+26:00.155980
58.8p
13
Mattias Strömberg
Hammarby IF SF
2:35:29.932890
+28:41.172040
57.5p
14
Lars Strandberg
Föreningen Engelbrektsloppet
2:36:47.940670
+29:59.179820
57.0p
15
Kenneth Stenqvist
Domnarvets GOIF
2:37:24.944350
+30:36.183500
56.7p
16
Jonny Hedberg
Stora Tuna IK SK
2:37:25.944490
+30:37.183640
56.7p
17
Mikael Jönsson
Ikj Haninge
2:37:34.945320
+30:45.184470
56.6p
18
Fredric Kaijser
Täby IS SK
2:38:05.948460
+31:17.187610
56.4p
19
Jari Keitaanniemi
Arlanda-Märsta SK
2:41:07.966630
+34:18.205780
55.1p
20
Ulf Björklund
Spirit IF
2:47:51.1007020
+41:02.246170
52.5p
21
Ulf Axelsson
Orsa SK
2:52:02.1032180
+45:14.271330
51.0p
22
Anton Johansson
Fagersta Södra IK
2:52:05.1032490
+45:17.271640
50.9p
23
Erik Andersson
Gustafs GOIF
2:52:32.1035140
+45:43.274290
50.8p
24
Mikael Persson
Hallstahammars SK SOFK
2:59:40.1077920
+52:51.317070
48.4p
25
Jakob Petersen Klingberg
Kvarnsvedens GOIF SK
3:04:44.1108300
+57:55.347450
46.8p
26
Patrik Frisk
Axa SC
3:04:48.1108790
+58:00.347940
46.8p
27
Mattias Röstin
Söders SOL Tyresö
3:10:27.1142670
+1:03:39.381820
45.2p
28
Jess Jones
Mälarö SOK
3:13:06.1158530
+1:06:17.397680
44.5p
29
Edvard Murray
Hybo
3:21:54.1211350
+1:15:06.450500
42.2p
30
Lars Danielsson
Fjärdhundra SK
3:23:40.1221900
+1:16:51.461050
41.8p
31
Joakim Norberg
Haninge Hk
3:25:52.1235150
+1:19:04.474300
41.3p
32
Richard Nordin
IFK Lidingö SOK
3:36:47.1300610
+1:29:58.539760
38.9p
33
Roger Hartonen
H J s
4:02:49.1456820
+1:56:00.695970
34.2p
-
Rickard Ekman
OK Roslagen
23:59:58.8639700
-
-
Lars Martinsson
IFK Grängesberg SK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Bengts
IK Segro
23:59:59.8639800
-
-
Kent Lindgren
Kvarnsvedens GOIF SK
23:59:59.8639800
-